En İyi 10 Amino Asit | Amino Asit Nedir | Ne İşe...

En İyi 10 Amino Asit | Amino Asit Nedir | Ne İşe Yarar

5997
6
PAYLAŞ
Amino Asit
Amino Asit

Amino Asit Nedir ?

Proteinlerin yapı taşları olan amino asitler, protein sentezi gerçekleştikten sonra ortaya çıkmaktadırlar. Kasların ihtiyaç duyduğu amino asitleri karşılamaktadırlar. Anlaşılıyor ki, proteinler olmadan amino asitler olamaz.

Kas gelişimi için 2 tür amino asit vardır. Birincisi, Esansiyel Amino Asit, vücut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken bir amino asittir. Esansiyel olmayan amino asitler ise vücut tarafından alınan besinler ile orantılı olarak üretilebilir ve kasların kalitesini attırır. Etkisi ve sindirimi çok hızlı olan amino asitler genellikle spordan sonra alınır. Fakat spordan önce ve spordan sonra da alınabilir.

Amino Asit Türleri Nelerdir ?

 • Tablet Amino Asit
 • Toz Amino Asit
 • Sıvı Amino Asit

Amino Asit Ne İşe Yarar ?

Amino asitler genellikle kas gelişimine destek sağlaması için kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirici etkisi vardır. Bunlara ek olarak büyüme hormonunu arttırıcı ve enerji verici etkisi de vardır. Amino asit bir doping değildir. Sporcu besini kategorisindedir.

Amino Asit Etkileri
Amino Asit Etkileri

Amino Asit Zararları Nelerdir ?

Amino asitlerin doğru kullanıldığında bir zararı bulunmamaktadır.

aminoasit

En iyi 10 amino asidi incelersek listemiz şu şekildedir.

En İyi 10 Amino Asit – vucutgelistirmeteknikleri.com’dan Tavsiye

1. Multipower Amino Mega Shot

multipower-amino-mega-shot-20-ampul-500x500

Saf bir içeriğe sahip olan ve hızlı emilim özelliğine sahip olan bu ürün, en iyi 10 amino asit sıralamamızda ikinci sıradadır. İçerisinde B6 vitamini bulunan Multipower Amino Mega Shot, alman üretimi bir üründür. Başarılı amino asit ürünlerinden biri olan bu ürünün fiyatı ise 209 TL’dir. Fiyatı yüksek olsa da tercih edilen bir likit amino asittir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

3. Scivation Xtend

scivaton-xtend-bcaa

BCAA içeriğine sahip bu aminoasit ürünü, akla ilk gelen amino asit ürünlerinden birisi olma özelliğine sahiptir. En iyi 10 amino asitten birisi olan bu ürün, spor yapılırken kaybedilen minerallerin geri kazanılmasını sağlamaktadır. Bunun için içerisinde Elektrolit bulunmaktadır. Glutamin amino asit içeriğine de sahip olan bu amino asit ürününün fiyatı ise; 384 gramı 119 TL’dir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

4. Olimp Amino 5500 400 Kapsül

olimp-amino-5500-mega-caps-500x500

400 kapsüldür ve kompleks bir amino asittir. 67 servis gibi bir yüksek servis sayısına sahiptir. Bununla birlikte kaliteli hammadde yapısından ötürü tercih sebebi olmuştur. Glutamik Asit Lösin(BCAA)  İzolösin (BCAA) Valin(BCAA) gibi içeriklere sahiptir bunun yanında düşük miktarda B6 vitamini de içermektedir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

5. Olimp BCAA Xplode

olimp-xplode-bcaa-powder-yeni-500x500

Yüksek servis porsiyonuna sahip olan en iyi 10 amino asitten biri olan bu ürün, B6 vitamin içeriğine de sahiptir. 1000 mg değerinde Glutamin barındıran ve BCAA ürünleri arasında ne çok tercih edilen bu ürünün 500 gram fiyatı ise 135 TL’dir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

6. Weider Premium BCAA

weider-premium-bcaa-toz-500x500

1500 mg değerinde Glutamin içeriğine sahip olan bu ürün, kasların onarımında oldukça etkilidir. En iyi 10 amino asitten birisi olmasında ki bir diğer sebepte uzun emilime sahip olmasıdır. BCAA proteinini ve BCAA’yı bir arada almak isteyenlerin bu ürünü kullanabilmesi mümkündür. 500 gram fiyatı ise 189 TL’dir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

7. Weider Amino Liquid Mega Forte

weider-mega-forte-likit-amino-asit-500x500

En iyi 10 amino asit de birinci listede olan Weider Amino Liquid Mega Forte, güçlü bir içeriğe sahiptir. Sıvı formu ile oldukça hızlı emilime sahip olan bu ürün, 100 biyolojik değere sahip bir içeriğe de sahiptir. Oldukça yüksek miktarda Arjinin ve Ornitin içermektedir. Fiyatı ise içinde 20 Ampul olmak üzere 239 TL’dir. Oldukça uygundur.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

8. Hardline Amino Full

hardline-amino-fullHardline nutrition amino full 300 tablet olmasıyla birlikte 100 tablettir. Güçlü bir kompleks amino asit içeriğine sahiptir. Hardline amino full ultrafiltrasyon sisteminden geçmiş olan hidrolize protein’den elde edilmiştir. Fiyatı ise 79 TL’dir. Fiyat performans politikasına göre kıyasladığımızda tercih edilebilecek en iyi amino asit diyebiliriz.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

9. Multipower Whey Amino 3400

multipower-whey-amino-3400-300-tablet-yeni-500x500

Fiyat ve performans bakımından avantajlı olan bu ürün, B6 vitamin içeriğine de sahiptir. İleri veorta seviyede sporcuların genel olarak tercih ettiği bu ürünün fiyatı 219 TL civarındadır.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

10. Hardline BCAA Matrix

hardline-bcaa-matrix-yeni-500x500

Kompleks Arjinin içeriğine sahip olan en iyi 10 amino asit sırasında son sırada yer alan bu ürün, Onarım süreci içinde önemli rol oynayan Glutamin içeriğine sahiptir. BCAA içeriğine de sahip olan bu ürünün fiyatı 104 TL’dir. Bu ürünü satın almak için tıklayınız.

Şunlara da göz atmalısınız:

Bu ürünlerin tamamını %100 orijinal garantisiyle aloprotein.com’dan satın alabilirsiniz.

6 Yorumlar

  • Merhabalar hasan bey
   Hayır böyle birşeye gerek yoktur. Eğer vücut geliştirme veya fitness sporuyla uğraşıyorsanız glutamin,bcaa ve duruma göre creatine kullanabilirsiniz. Aloprotein.com ‘dan bu konuda yardım alabilirsiniz ayrıntılı ürün incelemesi yapabilirsiniz. Amino asit

  • Merhaba Furkan Bey;
   Ortada bir yanlış var. 239 TL olarak güncelledik. Amaç yanlış bilgilendirme değildi hatalı yazılmış.

   Teşekkürler

CEVAP VER