Ana Sayfa Bodybuilding 16 Yaşındaki Gencin 50 kg’dan Canavarlığa Giden İnanılmaz Dönüşümü

16 Yaşındaki Gencin 50 kg’dan Canavarlığa Giden İnanılmaz Dönüşümü

4745
0
PAYLAŞ
  • 8
  •  
  •  

Küçük, zayıf ve düşük kiloda olmak birçok genci çok iyi bildiği bir his. Eğer gençlik döneminizin gelişim aşamalarından geçiyorsanız ve liseye yeni başlamışsanız, okulun en küçük çocugu olmanın verdiği his hiç de eğlenceli değildir. Kısa süre önce okuyucularımızdan biri bize ulaştı ve hikayesini anlatmamızı istedi; 16 yaşında 50 kilonun altında birinin bedenini nasıl birçoğumuzun öyle görünmek için can attığı görünüme dönüştürdüğünü. Sondaki videoya da bir göz atın!

BRANDON WALSH Tam vücut dönüşümü

Dört yıllık bir süreçte, 16 yaşından 20 yaşına kadar, vücudumu tamamen değiştirmeyi başardım.

Lisa boyunca o kadar zayıftım ki en küçük klasmanda bile (52kg) güreşemiyordum. Onuncu sınıfta 45 kg’da orta okul liginde güreşmeye zorlandım. Her zaman yaptığım her şeyde en iyi olmak için çaba gösterdim ama bedenimin ölçüleri bir çok sporda üstün olmamı engelliyordu.

Lisenin sonunda hala 50 kilo civarında olmak beni ciddi bir biçimde ağırlık kaldırmaya teşvik etti. Spor salonunda hergün bench press, deadlift, squat ve military press gibi birleşik kaldırmalar yaparak 1-2 saat geçiriyordum. İlk başladığım zamanlarda sadece küçücük 48 kiloluk ağırlık ile bench yapabiliyordum. Birçok insan için bu demotive edici olabilir özellikle de güçlü ağırlıkçılarla dolu bir spor salonu atmosferinde.

Babam beni kazanan birinin düşünce yapısını geliştirmeye zorladı, yeteri kadar çalışma ile her şeyi başarabilirsin. Lisenin son yılının sonuna doğru hep spor salonunda hem de dışarıda kendimin daha iyi bir versiyonun için hazırlanmıştım. Spor salonu benim takıntım oldu ve beni gerçeklerden alıp dönüşümüm için bir fırsata dönüştü. Daha iri olmak için hergün spor salonuna gitmeye ve yiyebildiğim her şeyi yemeye kendimi adadım. Başarısızlık bir seçenek değildi, kendimi bunun ömürlük bir uğraş olduğuna ikna ettim.

Eğer bir şeyi gerçekten çaresizce istiyorsanız, kararlılığınızın herbir zerresini o amaca ulaşmaya adamalısınız. CT Fletcher’ın sözleri ile, en iyisi olmak istiyorsanız yaptığınız şey her ne ise ona takıntılı olmalısınız. En iyi veya en estetik fizikten oldukça uzağım ama kendimin en iyi versiyonu olana kadar mücadele etmeye devam edeceğim.

zayıf çocuklar için Brandon’ın tavsiyesi:

  1. Büyük Olmak için Büyük Yiyin– Bunu daha önce de duymuşsunuzdur ve bu size verebileceğim tavsiyelerin en önemli kısmı. Sağlam sonuçlar görmek istiyorsanız ne kadar çok yemeniz gerektiğini insanlar anlayamıyorlar, özellikle de zayıf biriysen. Çok basit, eğer vücudunuzun harcadığından daha fazla kalori almıyorsanız, başarı elde edemezsiniz. Eğer yemek yemeyi unutuyorsanız her 2.5 saatte bir olacak şekilde telefonunuza alarm kurun. Her seferinde yiyebildiğiniz kadar çok yiyin( tabi korkunc yiyecekler olmadığı sürece). Zayıf bir çocuk olduğunuz zaman neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz.
  2. Esaslı Birleşik Egzersizler– spor salonunda ne yaptığınıı biliyor gibi hissetmenizin bir önemi yok, bunu boşverin. Bench, deadlift,squat ve military press gibi esaslı birleşik egzersizler üzerinde çalışın. Duruşunuza olabildiğince odaklanın ve tabi 6-8 tekrar yapabildiğiniz bir ağırlığa da. Kaldırabildiğiniz ağırlık konusunda endişelenmeyin zamanla artacaktır. Ağırlık kaldırmaya ilk başladığım zaman ben benchte 48, deadliftte 68 ve squatta 42 kg kaldırabiliyordum. İlk başladığım zaman tüm bu ağırlıklar korkunç geliyordu. YouTube videolarından doğru duruşu sağlamak için bazı videolar izleyin, spor salonuna gidin ve işe koyulun!
  3. Kendinizi Bu İşe Adamaya Devam Edin– Eğer durmaksızın partik yapmaktan keyif alıyor ve güneş doğarken uyuyorsanız asla potansiyelinize ulaşamazsınız. Egzersiz ve yemek öğünlerini atlamak sizi geriye çekecektir. Sadece başarıya odaklanan ve başarısızlığı bir seçenek olarak görmeyen bir düşünce yapısına sahip olmalısınız. Eğer bir noktada motivasyonunuzu kaybediyorsanız, YouTube üzerinden bazı motive edici videolar izleyebilirsiniz. İstikrarlı olmaya odaklanın böylece sonuçlar kendini gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here