Ana Sayfa Antrenman Programları 7-7-7 Dumbbell Antrenmanı

7-7-7 Dumbbell Antrenmanı

2948
0
PAYLAŞ
  • 5
  •  
  •  

Bu antrenmanda, tek bir alet antrenman ekipmanı kullanarak akıcı bir şekilde bir dizi hareket yapacaksınız. Hareketleri aralarda çok az dinlenerek ya da hiç dinlenmeden yapacaksınız ve verimli tekrarlar tamamlandıktan sonra dinlenme fırsatı yakalayacaksınız.

Kesintisiz hareket ettiğiniz için de kalp hızınız artacak ve ciddi anlamda kalori yakacaksınız. 7-7-7 Dubbell antrenmanının bir diğer olumlu yönü ise çoğu erkek tarafından 10 kg civarı ağırlıklar ile yapılıyor oluşu. Yani fazla ağırlıklarla da çalışmak zorunda değilsiniz.

Nasıl yapacaksınız?

Hareketler zincirinde yer alan en zayıf halka, ilk hareket. Bu hareketi 7 tekrar yapabileceğiniz kadar bir ağırlık seçin. Tüm antrenman boyunca da seçtiğiniz ağırlığı kullanacaksınız. Bu ağırlık elbette fitness seviyenize ve vücut ölçülerinize göre değişebilir. Fakat bir turu 2, 3 dakika aralığında bitirmeniz gerekmektedir. Eğer bir turu 2 dakikadan daha az sürede bitirecek olursanız, ağırlığı arttırın. Eğer 3 dakikadan uzun sürüyorsa da ağırlığı azaltın.

Aşağıda yer alan hareketleri sırasıyla ve dilenmeden ya da çok çok az dinlenerek 7 tekrarla yapın. 1-2 dakika dinlenin. Bu bir turdur. Toplamda 7 tur yapın.

1) Overhead triceps extension

2) Hammer Curl

3) Overhead Press

4) Bent Over Row

5) Drop and Stick Split Squat, sol bacak

6) Drop and Stick Split Squat, sağ bacak

7) Sumo burpee

Bu hareket zincirine 7-7-7 denmesinin sebebi 7 farklı hareketi, 7 tekrarla, 7 tur yapılmasından gelmektedir. Her hareket gibi bu harekette de bünyeye veya fiziksel yapıya göre ağırlık seçimi yapılmalıdır. Vücudun alışıl olduğu bir ağırlığın yani sürekli olarak yaptığınız ağırlığın vücudunuzun gelişmesinde bir yararı olmaz fakat normal çalıştığınız ağırlığın çok çok fazla üzerindeki bir ağırlıkla antrenman yapmanız sakatlık geçirmenize neden olabilir.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir: Büyüme Hormonu Önemi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here