Ana Sayfa Uncategorized Aç Karna Kardiyo Ve Etkileri

Aç Karna Kardiyo Ve Etkileri

5755
0
PAYLAŞ
  • 3
  •  
  •  

Kardiyovasküler sistemin çalıştırılmasına etkili olan kadiyo, kalp ritminin düzenlenmesinde etkili olup genellikle yağ yakmak için tercih edilmektedir. Egzersizler sırasında yapılan her hareket kanın akış ritmini ve kalp ritmini etkilediği için kardiyo çalışmaları da kanın ve kalbin ritmini düzene bindiren bir özelliğe sahiptir. Kardiyo fazla yağları yakmak ve karın kaslarının ortaya çıkmasını sağlamak adına tercih edildiği için aç karnına mı yoksa tok karnına mı daha etkili olduğu konusunda tartışmaların ortaya çıkmasına neden olmuştur.
Kardiyo her egzersiz programında bulunması gereken çalışmalardandır. Egzersiz yapan kişilerin her aşamada kardiyo yapması kanın akışını hızlandıracağı için besinlerden gelen enerjinin çabucak kana karışmasını ve vücutta kas halinde kullanılmasını sağlayacaktır. Kardiyo yapmak iştahı açacağı için kişilerin daha iyi beslenmesine katkı sağlayacaktır.
Kardiyo Tokken Mi Açken Mi Yapılmalı?
Bill Phillips, 1999 yılında çıkardığı fitness kitabında kardiyonun açken yapılması halinde yağların daha fazla yakılacağını söylemiştir. Ancak yapılan araştırmalar yağların açken yakılıyor olsa da bu oranın düşük olduğunu ve yağ yakılırken bir yandan da kanın içerisinde yağ asidinin biriktiğini ortaya çıkarmıştır. Kanda biriken yağ asidi ise egzersizler bittiğinde tekrar yağ halinde depolandığı için kardiyonun açken yapılmasının insan vücuduna faydalı değil zararlı olabileceği ortaya çıkarılmıştır. Kas yapısına da zarar verdiği ortaya çıkan açken kardiyonun günümüzde tokken yapılması halinde faydalı olacağı ortaya çıkarılmıştır.
Tokken Kardiyo Yapılırsa Ne Olur?
Açken yapılan kardiyonun gereksiz bulunmasından sonra tokken kardiyonun hangi sonuçlara yol açacağı yönünde sorular sorulmaya başlamıştır. Kardiyodan bir saat önce yemek yemek sindirimin yapılmasını sağladığı için vücudun yağ yakmaya müsait hale gelmesini sağlamaktadır. Bu nedenle de kişilerin kardiyo öncesinde doğru besinler tüketmeleri halinde vücutları daha fazla yağ yakacak ve kan içerisinde yağ asidi birikimi olmayacağı için sadece yağların yakılmasına yönelik egzersizler yapılmış olacaktır. Kişiler kardiyo öncesinde özellikle de sabah kardiyosu öncesinde doğal meyve suları tüketebilirler. Peynir altı suyu gibi proteinlerde kardiyo öncesinde tüketilebilecek besinlerdendir. Besin tüketiminin miktarı ise kişilerin vücut yapılarına göre değişiklik gösterebilir.

Trick of focusing your full essay writer of http://paper-writer.org attention somewhere else for a couple of minutes, say on the clock!
PAYLAŞ
Önceki İçerikZMA Nedir?
Sonraki İçerikBalık Yağının Faydaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here