Ana Sayfa Antrenman Programları Antrenman İçin Nasıl Motive Olabiliriz?

Antrenman İçin Nasıl Motive Olabiliriz?

2662
0
PAYLAŞ
  • 2
  •  
  •  

Motivasyon…

Bir işi yapacağımız zaman ya da yapmak zorunda olduğumuz zaman bu işi sıkılmadan tamama erdirebilmek için ihtiyacımız olan şeydir motivasyon. Motive olmak için yapılması gerekenler diye soracak olursanız öncelikle hayallerinize odaklanmanız gerekmektedir. Antrenman için motivasyon da ise kendinize belirlediğiniz hedefi ve bu hedefe ulaştıktan sonra değişecek hayatınızı düşünün. Sabahları kalkıp antrenmana gitmek size işkence gibi geliyor olabilir ama unutmayın ki her yatakta kaldığınız saniye boyunca rakipleriniz sizden bir adım daha öne geçiyor. Onun için hemen yatağınızdan fırlayıp antrenmanınıza gidin! Motive olmak için yapılması gerekenler arasında yaptığınız işi gözünüzde büyütmemek gerekir. Bu yolda geldiğiniz yere bakın, olduğunuz yerden daha ileri gidebilirsiniz. Motive olmak için yapılması gerekenlerden biri de sonuca odaklı olmaktır.

Yapacağınız bir sürü programlar, dikkat etmeniz gereken şeyler, yedikleriniz, uyku düzeniniz.. Bunları yaparken çabuk pes etmemek için spor antrenmanında motivasyon oldukça önemlidir. Bu motivasyonu arttırmak için çevrenizdeki insanların sizden beklentilerini düşünün ve bunu başarınca alacağınız övgüleri. Antrenmanda motivasyonunuzu bu işi yaparken kendinizi ne kadar iyi hissedeceğinizi düşünerek sağlayabilirsiniz. Hem sağlığınız açısından hem de elde edeceğiniz başarıları göz önünde bulundurarak motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Antrenman için erkenden kalkmanız gerekebilir. Ve siz sabah erkenden kalkmaktan şikayet edip yatağınıza geri dönerseniz sonrasında yaşayacağınız pişmanlığı düşünün. Antrenmanda motivasyon kaybetmemek için günü gününe çalışmalarınıza devam edin ve değişiminizin farkında olun.

Antrenmanda motivasyon sağlayacak şeyler bir antrenman grubuna dahil olun ve kendinize bir arkadaş edinin. Toplum içinde bulunmak ve o kişilerle birlikte antrenmana hazırlanmak sizi daha çok motive edecek ve daha iyi hissettirecektir. Antrenmanda motivasyon sağlayacak şeyler arasında kendinizi bu işi psikolojik olarak hazırlamakta vardır. Yapabileceklerini ve sınırlarınızı keşfedin, başka insanların bu konudaki başarı hikâyelerini dinleyin. İdolünüz olan insanları takip edip, ulaştıkları başarıyı görmeniz de antrenmanda motivasyon sağlayacak şeyler arasındadır.

 

Bu yazı ilginizi çekebilir : Haftada Kaç Gün Spor Yapılmalı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here