Ana Sayfa Multivitamin Balık Yağının Faydaları

Balık Yağının Faydaları

2909
1
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  

Balık yağı genel olarak balık kadar etkili olan ve vücudumuza çok yarar sağlayan bir besin türüdür. Kalp, damar hastalıklarından unutkanlığa kadar daha birçok hastalığa iyi gelen bu besin omega 3 açısından oldukça zengindir. Balık yağını genç yaşlı herkesin tüketmesi gerekir. Çünkü içerisindeki vitamin ve mineralleri tek seferde sunabilen başka besin kolay kolay bulunmamaktadır.
Balık Yağının En Dikkat Çeken Faydaları
Balık yağının bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte ve aynı zamanda zeka açıcı bir özelliği bulunmaktadır. Cildinizin renginin güzelleşmesine yardımcı olmakta ve saçların doğal ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Diş sağlığına ve diş eti hastalıkların karşı koruyucu özelliktedir. Kolesterol, kalp damar hastalıkları gibi birçok rahatsızlığın riskini azaltır ve en aza indirir. Kanserin oluşmaması için en önemli kalkanlardan bir tanesidir. Yaşlılıkta görme kaybı yaşayanların ya da şeker hastalığı gibi problemleri olanların sorunlarını azaltmaktadır. Hamile olan bayanların özellikle hamilelik döneminde omega 3 almaları çocuklarının sinir, beyin ve zeka gelişimlerine katkı sağlar. Dikkat dağınıklığı olan ya da hafıza sorunu yaşayan birçok kişi için tam bir ilaç görevi görür. Bu sorunları tamamen ortadan kaldırır. Ameliyat olma riski olan ya da ameliyat olacaklar için balık yağını uzun süre kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Kemik erimesi, kemik hastalıkları olan birçok kişinin kullanması ile hastalıkların etkisi en aza indirilebilmektedir. Kilo verme de ya da kilo almada sorun yaşayan birçok hasta için balık yağı kullanımı oldukça tavsiye edilir.Bebekler ve ergenlik dönemindeki çocuklar için boy ve kilonun düzenli bir şekilde artışını sağlar. Zeka geliştirici özelliğe sahiptir.Balık yağının faydaları saymakla bitmemektedir. Bir diğer faydası da doğurganlığı artıran özelliğe sahip olması nedeniyle hamile kalamayan kadınlar da uygulanan bir ilaç olmaktadır.
Balık Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?
Günde en fazla iki üç doz kullanılmalı ve yetişkinler ya da çocuklar için farklı dozlar kullanılmalıdır. Çok fazla tüketilirse zehirlenme ve başka bir hastalığın ortaya çıkma riski vardır. Kan sulandırıcı ilaç kullanan ya da hamilelikte sorun yaşayan bazı bayanların, balıkların karaciğerinden üretilen balık yağlarını kullanmaları tavsiye edilmemektedir.

Bu yazı ilginizi çekebilir : Vücut Yağının İhtiyacı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here