Ana Sayfa Antrenman Programları Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

49799
10
PAYLAŞ
 • 6
 •  
 •  

Basen eritme hareketleri ile hızlı ve kolay bölgesel zayıflama yollarını keşfedin. Basen eritme egzersizlerini uygulayarak kısa sürede istediğiniz basenlere kavuşun.

Basen Eritme Hareketleri ile Bölgesel Zayıflama Yöntemlerini Keşfedin

Bayanlar erkeklerden daha az gıda tüketseler de, daha az hareket ettikleri için, vücutlarında oluşan yağ birikimlerini atmaları, erkeklere göre daha yavaş ve daha zor olabilmektedir. Bu yüzden bayanlar vücutlarında biriken fazla yağları atmak için çok azimli ve gayretli bir çalışma içine girmelidirler. Her bayan evinde bu çalışmaları yapmak için imkân bulsalar da yalnız iken bu işten vazgeçme de çok sık yaşanmaktadır. Bayanlarda yağ deposu görevi gören basenler, vücuttaki fazla yağların depolandığı yerlerdir. Gıda alımında yeterli derece de hassas davranmayarak, yağlı yiyecekleri çokça tüketen bayanlar, bu yağ birikmelerinin önüne geçememektedirler. Bu durumdan kurtulmak ise, düzenli bir diyet ve basen eritme hareketleri yaparak zayıflama yoluna gitmek ile mümkün olmaktadır. Basen eritme hareketleri, her bayanın kolaylıkla yapacağı hareketler olup, biraz gayret ve devamlılık gerektiren hareketlerdir. Oldukça geliştiğini düşündüğümüz günümüz dünyasında bayanlara bu konuda yardımcı olan çok sayıda sağlık merkezi insanlara hizmet vermektedir. Bayanlara, bölgesel zayıflama konusunda da yardımcı olan bu merkezlerden yardım alarak, bu hareketleri öğrenebilir ve onların yardımı ile fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bölgesel zayıflama konusunda uzman desteği almanızı kesinlikle öneririz.

Ne yazık ki bütün bayanların spor merkezlerinden yardım alma imkânları yoktur. Bu sebepten dolayı, basen eritme yöntemleri konusunda internette bulunan sitelerden kolaylıkla yardım alabilir ve size yapmanız söylenen hareketleri düzenli sayıda tekrar ederek fazla kilolarınızdan ve basenlerinizden kurtulabilirsiniz.  Basen eritme hareketleri,  bayanların bu durumdan kurtulmaları için son derece gereklidir. Fitness ve yer hareketleri, basen eritme hareketlerinin temelini oluştururken biraz gıda diyeti uygulayarak, biraz da çalışmayı göze alan bayanlar, basen eritme hareketleri ile bu sorundan kurtulabilir ve daha ince bir bedene sahip olabilirler. Bayanların bu durumunda, hormon yapıları da çok etkilidir. Bazı bayanlar, üst kısımdan kilo alarak, elma şekli dediğimiz yapıya dönerken, bazıları da basen bölgesinden kilo alarak, armut şekli dediğimiz basen kilosu şeklini oluştururlar. Yürümek ve devamlı hareket halinde olmak, basen eritme hareketleri içinde önemli yer tutarken, bayanlar, düzenli yürüyüş yaparak bu konuda verimli bir spor yapmış olurlar. Bayanlar bu konuda azimli bir yaklaşım ile basen eritme hareketleri yapma azmi içinde olurlarsa, kısa zamanda kilo vermeye başlayarak bu zamana kadar taşıdıkları fazla yükün pişmanlığını yaşarlar. Çok daha çevik bir yapıya kavuşan bayanlar, basen eritme hareketleri sayesinde çok güzel bir fiziğe kavuşacakları için, her bayanın bu konu üzerinde yoğun bir çalışma içinde olması gerekir. Sonuçta bu durum, insanların kendi sağlıklarını çok yakından ilgilendiren bir durumdur. Bunun yanı sıra, bayanlarda basenler selüloitlerin de oluşmasına sebep vermesi, bayanların hiç düşmek istemedikleri bir durumu da ortaya çıkarır.

Hızlı Şekilde Basen Eritmek Mi İstiyorsun ?

İçinde yaşadığımız dönemde, insanlar ruhsal çöküntü ve depresyon rahatsızlıklarını da fazlası ile yaşamaktadırlar. Fiziki görüntüsü daha iyi olup da beden sağlığı yerinde olan insanların, bu duruma karşı daha dayanıklı oldukları gözlenmiştir, ayrıca, şeker ve tansiyon gibi rahatsızlıkların yanı sıra bazı karaciğer rahatsızlıkları da fazla kiloların yan etkisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu açıdan bakarsak, basen eritme hareketleri bayanlar için oldukça öneme sahip olan zayıflama hareketleridir. Daha sağlıklı bir yaşam için siz de düzenli olarak, basen eritme egzersizleri yapın ve fazla kilolarınızdan kurtulun. Bu çalışmaları, genç yaşlarda yapmaz iseniz, ilerleyen yıllarda bu çalışmalar sizin için çok daha zor bir hale gelecektir. Bu yüzden fazla beklemeden, en azından internet üzerinden sizin için hazırlanmış olan görüntülü öğretileri izleyin ve basen eritme yöntemlerini evinizde yaparak daha sağlıklı bir bedene ve ruhsal yapıya sahip olun. Egzersiz programı altta verilmiştir.

Resimli Basen Eritme Egzersizleri

Resimlerin altlarında anlatımları bulunmaktadır.

Basen Eritme Egzersizi-1
Basen Eritme Egzersizi-1

1. Ayaklarınızı duvardan belli bir mesafeye sabitleyin. Sonra sırtınızı duvara yaslayın ve ellerinizden de destek alarak yavaşça çömelin ve kalkın. 3 set 8 kez yapılmalıdır.

Basen Eritme Egzersizi-2
Basen Eritme Egzersizi-2

2. İlk hareketten farklı olarak bu sefer duvara sırtımızı dayamıyoruz. Sadece kalçamız duvara dayanıyor, ellerimizden de destek alarak çömelip kalkıyoruz. 3 set 8 kez yapılmalıdır.

Basen Eritme Egzersizi-3
Basen Eritme Egzersizi-3

3.Varsa minderimiz yoksa havlumuzun üzerinde resimdeki pozisyonu alıyoruz ve sağ bacağımız ile sol elimizi eş zamanlı olmak üzere yavaşça kaldırıyoruz. Sonra bacağımızı ve elimizi ilk pozisyona geri çekiyoruz. Açıl, Kapan şeklinde 3 Set 8 kez yapıyoruz. Bir süre dinlendikten sonra ters bacak için 3 set 8 kez yapıyoruz.

Basen Eritme Egzersizi-4
Basen Eritme Egzersizi-4

4.Duvara sırtımızı dayıyoruz. Sonra ellerimizi yukarıda birleştirerek sağa doğru 1-2 şeklinde esniyoruz. Aynı hareketi sol tarafa 1-2 şeklinde esniyoruz. Bu döngü 1 kez sayılmak üzere 3 set 8 kez yapıyoruz. ( Sağ-Doğrul-Sağ/Doğrul-Sol-Doğrul-Sol)

Basen Eritme Egzersizleri-5
Basen Eritme Egzersizleri-5

5.İp atlamak en iyi yağ yakma tekniklerindendir. Eğlenerek zayıflamanın yollarından biri olan ip atlama egzersizisini 5 dakika 3 set şeklinde yapın.

Basen Eritme Egzersizleri-6
Basen Eritme Egzersizleri-6

6.Aslında farkında olmadan belki haftada birkaç kez temizlik yaparak egzersiz yapıyorsunuz. Zayıflamak ve bölgesel kilo vermek için belirttiğimiz egzersizlere ek olarak temizlik yapın temizlik yaparken aynı zamanda egzersiz yaptığınızı da unutmayın.

Basen Eritme Egzersizleri-7
Basen Eritme Egzersizleri-7

7.En iyi ve en keyifli egzersizlerden bir tanesi de dans etmektir. Yaptığımız bu egzersizlere ek olarak hareketli bir müzik eşliğinde dans edin. Mümkünse bir ayna karşında dans etmeniz sizi daha da şevke getirecektir.

Basen eritme hareketleri ve egzersizleri yazımız burada son buldu.

Egzersiz sonuçlarınızı, varsa sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz. 

PAYLAŞ
Sonraki İçerikPilates Nedir,Nasıl Yapılır ?

10 Yorumlar

 1. ben bu hareketleri 5 ay boyunca hic aksatmadan yaparsam gunluk olarak bi fark olur mu ? ayrica ben yag yakmak incelmek istiyorum bu hareketler kas yapmaz dimi

  • Melek Hanım anlatılan hareketler ağırlık antrenmanı içermediği için sizi rahatsız edecek bir kas yapmanız söz konusu değildir.
   Düzenli olarak yaptığınız takdirde zaten 1 aya kalmadan etkili olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda şurdaki linkte kalça ve basen eritme hareketlerini daha detaylı anlatmıştık: ( http://vucutgelistirmeteknikleri.com/kalca-eritme.html ) buraya da bir göz atın.
   Tabi şunu da söylemeden geçmeyelim. Basen eritmek istiyorsanız sadece sporla değil bunu mutlaka yediklerinizle de desteklemeli, sağlıklı beslenmelisiniz.
   Kalça ve basen eritmede en etkili hareket squattır. Sadece günlük düzenli squat yapsanız dahi basenlerinizden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.
   Squat hakkında detaylı bilgi almak için : http://vucutgelistirmeteknikleri.com/squat-nedir-nasil-yapilir.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here