Ana Sayfa Beslenme Programları Beslenmede Ara Öğün

Beslenmede Ara Öğün

2547
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  

Ara öğünlerin önemi kan şekerinizin normal ölçülerde bırakarak acıkmayı ve tekrar yemek yemeğe oturduğunuz zaman fazla yemenizi önlüyor. Yemek yemenizi önlediği ve tokluk hissi verdiği için kilo vermenize yardımcı olur. İstenildiği kilolar da ve istediğiniz fit vücutta kalmanızı sağlar. Ayrıca ara öğünlerin şöylede bir avantajı var, ana öğünlerinizde az yersiniz. Mide sindirimi konusunda da bu etken çok önem taşıyor. Sistemli bir şekilde ve rahatlama getiren bir öğündür ara öğün. Kan şekerinin düşmesi kilo almanıza ve sağlık problemlerini getirmektedir. Özellikle şeker hastaları bu konuda çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Mide sorunları gibi hastalıkları var ise ara öğün yemeleri çok önemli. Ara öğünler çok fazla kalori içermemelidir. Çabuk sindirilebilen bir besin alınmalıdır aksi halde ana öğün yerine geçer ve kilo almaya başlarsınız. Ara öğünleriniz genelde ana öğünler den bir kaç saat önce olmalıdır. Böylelikle fazla acıkmamış ve ağır yemekler yemeniz önlenir. Ara öğün beslenmelerde en önemli bir öğün olduğu için dikkat edilmesi gerekir ve iyi bir şekilde uygulanırsa fit bir vücuda sahip olacağınıza hiç şüphe yok.

Ara öğünde Tüketebileceğiniz Yiyecekler

Yoğurt meyve gibi yiyecekleri yemeniz şeker düzeyinizi dengeler ve birçok yararı bakımından tüketilmesi önerilir.

Kuru meyveler ve fındık gibi yiyecekler vitamin açısından çok zengindir ve değerlidir. Tarçın süt ve tahıllı yiyecekler. Kan şekerinizi dengeler ve direncinizi güçlendirir.

Meyve oranı ara öğünlerde oldukça önemlidir. Meyve içerdiği doğal meyve şekeri sebebi ile kana çok hızlı karışmaktadır. Ani, kan şekeri düşüşlerinde oldukça etkili bir besindir. Fakat özellikle şeker hastaları için ani kan şekeri yükselmelerini önlemek amacıyla yoğurt ve süt gibi bir hayvansal besinle birlikte yarım porsiyon meyve tüketmek daha çok önerilmektedir.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Meyveli Yoğurt Sağlıklı Mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here