Ana Sayfa Body Fitness Body Fitness

Body Fitness

3468
0
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  
Body Fitness
Body Fitness

Body fitness sporuna yeni başlayanlara motivasyon sağlamak ve bu sporlar hakkında detaylı bilgiler vermek için Mehmet Uslu ile sizler için röportaj yaptık, bilgilendirici ve motive edici yanıtlar aldık. Sizde bu yazımızdan sonra vücut geliştirmek için harekete geçecek ve sürekli erteleme yapmaktan vazgeçeceksiniz.

Spor yapmaya neden ve nasıl karar verdiniz?

                – Öncelikle çevremdeki düzgün fizikli insanlara her zaman özenmişimdir. Bende bir gün onlar kadar çekici ve güzel olabilir miyim diye hep hayal kurmuşumdur. Bunun yanı sıra zaman zaman kendimi halsiz ve bitkin hissediyor adeta hiçbir şey yapmak istemiyordum. Bir gün bir karar aldım. Bende artık sağlıklı ve dinç olmak istiyorum dedim kendime. Zayıflamak daha sıkı bir vücuda sahip olmak istiyordum. Bunun yanı sıra gösterişli bir vücuda sahip olmak zaten en büyük hayallerimden biriydi. Spor yapmak için sebeplerim kısaca bunlardan ibarettir.

Hangi spor dalı ile bunları başarmayı planlıyorsunuz ?

                – Aslında bu isteklerimi gerçekleştirebileceğim birkaç spor dalı var. Fakat ben en etkili yöntemin ve spor branşının Body Fitness olduğu kanaatindeyim. Çünkü vücudumu fitness programına bağlı kalarak  fitness haraketleri ile istediğim ve arzuladığım düzgün, gösterişli ve her zaman dinç tutabilecek yegâne spor dalı olduğuna inanıyorum.

Bu bahsettiğiniz gösterişli vücuda ne kadar bir süre sonra fitness programına bağlı kalarak  fitness haraketleri ile sahip olacağınızı planlıyorsunuz?

                – İstediğim gösterişli ve sağlıklı vücuda sahip olabilmek için kendime bir hedef zaman belirledim. Şunu biliyorum ki birçok insan Body Fitness’ a başlayıp kısa bir süre sonra bu sporu (Body Fitness) bırakıyor. Benim aceleci olmak gibi bir düşüncem ve niyetim bulunmamakta. Bu hedef zamanım bir başka değişle istediğim ve arzuladığım şeyleri başarabilmek için planladığım süre en az 6 aydır. Bu süre zarfında disiplinli ve kontrollü olarak çalışmayı planlıyorum. Ayrıca planladığım çalışmaya titizlikle riayet edeceğim hakkında kendime bir söz verdim. Yani önümde Body Fitness’aen az 6 ayım var.

Disiplin ve kontrol derken tam olarak neyi kastettiniz?

Fitness Body
Fitness Body

                – Günlük iş hayatımdan kalan süreler içerisinde kendime Body Fitness için ayırdığım zamanı ve body programıma kesinlikle taviz vermeden bu spor için kullanacağım. Bu disipline uymayacak ve çalışma arzumdan ödün verecek olursam hayallerimi yıkan kişinin de yine ben olacağımın farkındayım. Ayrıca Body Fitness sporuna bağlı olarak ve body programı için bana yardımcı olacak olan eğiticilerin kontrolü nezaretinde yanlış veya vücuduma uygunsuz hareketlerden kendimi koruyarak daha bilinçli bir çalışma yapacağıma inanıyorum. Kısaca Body Fitness için anahtar ve kendinizi motive edecek kelimeler arıyorsanız bence iki kelimeyi gün içerisinde kendinize sıklıkla söyleyin (disiplin ve kontrol).

Vücut geliştirmede seçtiğiniz dal olan Body Fitness için sizce başka nelere dikkat etmelisiniz?

                – Tabii ki sağlıklı ve kontrollü beslenmeye ayrıca fitness programına sadakat ve sabır ile bağlı kalmaya.

Sağlıklı ve kontrollü beslenmek derken tam olarak ne anlatmak istediniz ?

                – Vücut geliştirmek için Body Fitness yaparken ihtiyacım olan ve harcadığım enerjilerin takviyesi için Body Fitness çalıştığım spor salonunda ki eğiticilerin bana tavsiye ettiği gıdaları tüketmeye ve onların bana hazırladığı beslenme programına uymaya özen göstereceğim.

Anladığım kadarıyla azimli ve kararlı gözüküyorsunuz. Konuşmamızda sıklıkla zamandan bahsettiniz. 6 ay sonra Body Fitness’ı bırakacak mısınız?

                -Evet, süre ve zamandan sıklıkla bahsettim. Süre ve zamandan bahsetmemin bazı nedenleri vardı. Bu nedenlerin başında kendimi kandırmamak yatıyordu.  Eğer kısa bir süre içerisinde bu istek ve arzularımı yerine getireceğimi düşünseydim hayal kırıklığı ile karşılaşacak ve kendimle barışmayacaktım. Ayrıca artık güzel çekici ve yorulmayan bir yapıya sahip olduğumu ben değil etrafımdaki insanlar bana söylüyor. Sizce eski halimden sonra bu aşamaya gelmişken vazgeçer ve Body Fitnessı bırakır mıyım? Asla, artık günde sadece çok az bir zaman ayırarak fit kalabiliyorum.

Söyleşi için çok teşekkür ederim.

                – Aslında ben size teşekkür ederim. İnsanları bu konuda yani sağlıklı, güzel, çekici ve fit olma konusunda aydınlatıcı bir çalışma yaptınız. Umarım insanlar beni örnek alır. İyi günler diler her zaman body fitness yaparak fit kalmanızı temenni ederim.

Resimli vücut geliştirme hareketleri yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here