Ana Sayfa Basen Eritme CLA Nedir? | Nasıl Kullanılır? | Faydaları | Yağ Yakıcı

CLA Nedir? | Nasıl Kullanılır? | Faydaları | Yağ Yakıcı

11500
0
PAYLAŞ
CLA Nasıl Kullanılır? | Faydaları
  •  
  •  
  •  
CLA
CLA

Cla Nedir?

Cla nedir sorusuna kısa ve öz bir cevap verecek olursak; etkili bir antioksidan olarak tanımlamamız mümkündür. CLA’ya sadece yağ yakıcı bir maddeymiş gözüyle bakmak çok yanlış olur. CLA elbette ki yağ yakar ancak yağ yakmaktan öte ayrıca yağ depolamayı da önleyici bir işlevi bulunmaktadır. Hiçbir şey yapmadan, oturduğunuz yerden yağ yakın şeklinde ki pazarlama yöntemlerinin doğru olmadığını belirtmeli ve CLA’yı egzersiz ve beslenme şeklinizi kontrol ederek uygulamanızı öneririz. Çünkü yağ yakıcı ürünlerin amacına ulaşabilmesi için çeşitli egzersizlerin de yapılması gerekmektedir. CLA, Omega-6 doğmamış temel bir yağ asididir. Bu madde doğal bir halde kırmızı ette bulunmaktadır. Yağın depolanmasını vücutta engellediği gibi ayrıca kanser hücrelerinin oluşumunu da engelleyen bir etkiye sahiptir. İnsan vücudunda bu madde yeterli miktarda üretilmediği için dışarıdan ek olarak alınmalıdır.

CLA Nasıl Kullanılır?

Öncelikle CLA’nın Cronitin ile birlikte kullanılması halinde daha etkili olacağını ve daha etkili, başarılı sonuçlar vereceğini belirtmeliyiz. CLA belirttiğimiz gibi dışarıdan aldığımız yağların vücutta depolanmasını engellerken, Carnitin sayesinde de vücudumuzda depolanmış olan yağların eritilip enerjiye çevrilmesini sağlayacaktır. CLA nasıl kullanılır sorusuna, CLA kullanımını yapacağınız dönemde egzersiz ve diyet yapmış olmanız gerektiğini bilmeli, bu sebeple bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu şekilde CLA uygulanırken yemeklerden önce günde 3 kapsül kullanılır. Günümüzde oldukça fazla CLA üreten marka bulunmaktadır. Bizim söylediğimiz ortalama miktara hitap eden kullanım miktarıdır diyebiliriz. 18 yaş altında iseniz ve hamile iseniz CLA kullanmamanız gerektiğini unutmamalı; bu konuda ki ciddiyeti kullanmadan, kendinize zarar gelmeden anlamalısınız.

CLA Ne İşe Yarar?

CLA doğal olarak hangi besinlerde bulunur öncelikle bu besinleri sayacak olursak; doğal süt, kuzu eti, büyükbaş hayvan eti, doğal tereyağı ve köy peyniri şeklinde söyleyebiliriz. CLA ne işe yarar sorusuna fazla sayıda cevap vardır. Ancak bu cevaplar faydaları başlığı altında verilirse daha doğru olur. CLA genel anlamda yağ depolamayı önleyici, depolanmış yağları yakmaya yarayan ve spor ile beraber kullanımının yapılması gereken; vücutta yeterli miktarda üretilmediği için dışarıdan alınması gerekli olan bir besin takviyesidir. Vücuda, vücutta eksikliği gidererek yine vücutta olumlu anlamda çeşitli işlere yarar. Ancak unutulmamalıdır ki spor ile beraber bu kullanılmalıdır aksi taktirde beraberinde olumsuz etkiler getirebilir.

CLA Faydaları

CLA faydalarına bakacak olursak bunları maddeler halinde yazarsak daha açıklayıcı olur.

  • CLA, yağların yakılmasını sağlar ve aynı zamanda vücutta depolanmış yağların aktif bir şekilde yeni yağlara kavuşmasını; yani yağ depolanmasını engeller.
  • Metabolizmayı hızlandırarak bir sporcu için çok gerekli olan imkânı sunar.
  • Yağ oranının azalması ile beraber kandaki yağ oranını da düşürür.
  • CLA, bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye de sahiptir. Fareler de yapılmış olan deneyler de kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği görülmüştür. Kanıtlanmış en büyük olumlu etkilerinden bir tanesidir şüphesiz.
  • İnsülin direncini azaltma etkisine de sahiptir. Unutulmamalıdır ki insülin direncinin yüksek olması kilo alımını destekleyen bir etkendir.

En iyi 10 yağ yakıcıyı şuradaki yazımızda detaylı olarak anlatmıştık.

CLA nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar ve faydaları ile bütün sorulara bu yazımızda cevap vermiş olduk. Sizde CLA kullanarak vücudunuzu sağlıklı ve kilolara veda etmiş bir hale, fit bir hale taşıyabilirsiniz. Ancak unutmayın CLA’yı kullanırken spor ve diyet yapmanız; egzersiz yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde vücudunuza faydası yerine zararı olur, sağlığınızı olumsuz etkiler. Dikkate alınması gereken çok önemli bir husus olup, bunu göz ardı etmeden sizde sağlıklı ve kilolardan arınmış bir vücuda oldukça kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here