Ana Sayfa Zayıflama Yöntemleri Deri Çatlakları Nasıl Giderilir?

Deri Çatlakları Nasıl Giderilir?

8901
0
PAYLAŞ
  • 22
  •  
  •  

Vücutta ve deride meydana gelen çatlaklar kadınların en çok korktukları ve sahip oldukları geçirmek için ellerinden geleni yaptıkları rahatsızlıkların başında geliyor. Özellikle güzel bir görüntü elde etmenin yolu cildin yani derinin güzelliğinden kaynaklandığından, deride meydana gelen deformasyonların çoğalması ve makyaj ile örtülemeyecek düzeye gelmesi başlıca şikayetler arasında. Deri çatlaklarının oluşumunun nedenleri, deri çatlakları nasıl giderilir gibi sorular ise en çok merak edilen konuların arasında geliyor.

Deri çatlaklarının en büyük nedeni tabi ki çok hızlı büyüme gerçekleşmesi. Hamilelik veya sık kilo alıp verme yani ani kilo değişimleri bu büyümenin etkenleri arasında. Her ne kadar medikal olarak ciddi bir rahatsızlık olmasa da deri altındaki tabakada meydana gelen yırtılma sonucunda meydana gelen bu çizikler görsek olarak oldukça rahatsız verici.

Deri çatlaklarından nasıl kurtuluruz?

Her ne kadar tıbbi olarak çok önem arz etmese de güzellik anlamında rahatsızlık verici olabilen bu çatlaklardan kurtulabilmek amacıyla birçok yönteme başvuruluyor. A vitamini ile desteklenen bakım ve tedavi kremleri bu konuda oldukça işe yarıyor. Hem çatlakları giderip hem de deri rengini dengeleyen bu kremler sarkmalar konusunda da işe yarıyor. Bir süre kullandıktan sonra deride reaksiyona sebebiyet vermesi sonucunda ne yazık ki bırakılması gerekiyor.

Peeling ve lazer tedavileri de derinin orta tabakasına kadar açılmalar sağladıkları veya deri rengini düzelttikleri için tercih edilebilseler de yan etkilerinden dolayı pek çok kadın bu uygulamalara sıcak bakmıyor.

Bunların yanında radyo frekansı ile gerçekleştirilen veya diğer bir yol olan yoğunlaştırılmış ışık gibi yeni yöntemler son yılların popüler deri çatlağı tedavisi yöntemleri arasında yer almaktadır. Çok daha az yan etkiye sahip olan bu tedavileri uzmanlara danışarak yapmak ise en doğrusu.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir: Yağ Yakımını Hızlandırma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here