Ana Sayfa Diyetler Düşük Karbonhidrat Diyeti

Düşük Karbonhidrat Diyeti

2893
0
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  

Düşük karbonhidrat diyeti bir an önce kilo vermek isteyen herkesin ilk tercihi olarak bilinen diyet şeklidir. Aynı zamanda hem çok hızlı, hem sağlıklı olan bu diyetin en etkili diyet türü olduğu bilimsel araştırmalar ile desteklenmiştir.

Düşük karbonhidrat diyeti hakkında bilinmesi gereken en önemli şey bu diyeti sporcuların ve bedenini kullanarak iş yapanların yapmasının zararlı olduğudur.

Düşük karbonhidrat diyeti yaparak, yağların kullanılabileceği anlarda vücuttaki glikozu kullanıp, yalnızca şeker yakmaz, yağ da yakarsınız.

Bu diyetin uygulaması devam ettiği sürece, yapan kişiler de kesinlikle açlık hissine rastlanmaz. Ayrıca yapan kişiler çok fazla enerjik olurlar. Çünkü bu diyet sayesinde vücut ihtiyaç duyduğu enerjisini dışarıdan almak zorunda olmadan vücut içindeki yağları enerjiye çevirir. Aynı zamanda da vücutta bulunan insülin miktarı da büyük bir düşüş yaşayacağı için yağ yakımı çok daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

Düşük Karbonhidrat Diyetinin Amacı Nedir?

Vücuttaki glisemik indeks değerinin sabit tutup, vücudun insülin hormonu salgılamasını sağlamak. Bu sayede de kan şekeri miktarını sabit tutmayı sağlanmaktır.

Herkes tarafından bilindiği gibi proteinler hızlı bir şekilde yağa dönüşürler. Vücuttaki protein oranı standart bir insana göre %30’un üzerine çıkmamalıdır. Karbonhidratların ve proteinlerin 1 gramında yalnızca 4 kalori bulunurken, yağların oranı 9’un üzerindedir.

Düşük Karbonhidrat Diyeti Listesin Yer Alması Gereken Gıdalar Nelerdir?

Düşük karbonhidrat diyet listesinde tahıl ürünlerine ayrılan yer oldukça geniş bir alanı kaplamaktadır.

Düşük karbonhidrat diyetinde et ürünleri, süt ürünleri, meyve, sebze ve yumurta gibi besinler yer almaktadır.

Düşük karbonhidrat listesi sadece 3 öğün tüketiminden oluşur. 7 gün boyunca hiç ara verilmeden uygulandığı takdirde bu diyet ile tek bir hafta içinde 5 ya da daha fazla bir kilo kaybı beklenir.

Bu yazı ilginizi çekebilir : Zayıflamanın Yolları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here