Ana Sayfa Sporcu Gıdaları En İyi 10 Amino Asit | Amino Asit Nedir | Ne İşe...

En İyi 10 Amino Asit | Amino Asit Nedir | Ne İşe Yarar

20257
9
PAYLAŞ
 • 3
 •  
 •  
Amino Asit
Amino Asit

Amino Asit Nedir ?

Proteinlerin yapı taşları olan amino asitler, protein sentezi gerçekleştikten sonra ortaya çıkmaktadırlar. Kasların ihtiyaç duyduğu amino asitleri karşılamaktadırlar. Anlaşılıyor ki, proteinler olmadan amino asitler olamaz.

Kas gelişimi için 2 tür amino asit vardır. Birincisi, Esansiyel Amino Asit, vücut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken bir amino asittir. Esansiyel olmayan amino asitler ise vücut tarafından alınan besinler ile orantılı olarak üretilebilir ve kasların kalitesini attırır. Etkisi ve sindirimi çok hızlı olan amino asitler genellikle spordan sonra alınır. Fakat spordan önce ve spordan sonra da alınabilir.

Amino Asit Türleri Nelerdir ?

 • Tablet Amino Asit
 • Toz Amino Asit
 • Sıvı Amino Asit

Amino Asit Ne İşe Yarar ?

Amino asitler genellikle kas gelişimine destek sağlaması için kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirici etkisi vardır. Bunlara ek olarak büyüme hormonunu arttırıcı ve enerji verici etkisi de vardır. Amino asit bir doping değildir. Sporcu besini kategorisindedir.

Amino Asit Etkileri
Amino Asit Etkileri

Amino Asit Zararları Nelerdir ?

Amino asitlerin doğru kullanıldığında bir zararı bulunmamaktadır.

aminoasit

En iyi 10 amino asidi incelersek listemiz şu şekildedir.

En İyi 10 Amino Asit – vucutgelistirmeteknikleri.com’dan Tavsiye

1. Scivation Xtend

scivaton-xtend-bcaa

BCAA içeriğine sahip bu aminoasit ürünü, akla ilk gelen amino asit ürünlerinden birisi olma özelliğine sahiptir. En iyi 10 amino asitten birisi olan bu ürün, spor yapılırken kaybedilen minerallerin geri kazanılmasını sağlamaktadır. Bunun için içerisinde Elektrolit bulunmaktadır. Glutamin amino asit içeriğine de sahip olan bu amino asit ürününün fiyatı ise; 384 gramı 154 TL’dir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

2. Nuclear Nutrition Chain Reaction BCAA 400 Gram

Toz formunda kompleks yeni nesil bir bcaa amino asit ürünüdür.  Nuclear nutrition chain reaction bcaa ürününü diğer amino asitlerden farklı kılan içeriğindeki beta alanin, sitrulin malat ve kafein kompleksidir. Ürünü eğer antrenmandan önce 30 dakika kullanırsanız çok iyi bir PUMP etkisi yakalayabilirsiniz.  Bunun yanı sıra 6000 mg BCAA içeriği mevcuttur. Bu kas oranınızı artırmakla birlikte protein sentezinin de artışını sağlamaktadır. Enfes portakal aroması ile içimi gayet keyiflidir.

Nuclear Nutrition Chain Reaction BCAA’nın  dikkat çeken özellikleri:

–              Bir servisinde 1500 mg Sitrulin malat

–              Bir servisinde 100 mg  kafein

–              Bir servisinde 1000 mg beta alanin

–              Bir servisinde 5000 mg lösin

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

3. Gaspari Aminomax 8000 350 Tablet

Amerikan menşeili bir üründür ve 350 tabletten oluşur. Yutulması kolay kaliteli bir kompleks amino asit ürünüdür. 88 servisten oluşan bu ürün her bir servisinde 8000 mg amino asit içerir. Yüksek servis sayısı ve fiyat performansına bakıldığında 2. liği hakediyor. Piyasa fiyatı 129 TL ‘dir. Güvenle satın alabilirsiniz.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

4 Olimp Amino 5500 400 Kapsül

olimp-amino-5500-mega-caps-500x500

400 kapsüldür ve kompleks bir amino asittir. 67 servis gibi bir yüksek servis sayısına sahiptir. Bununla birlikte kaliteli hammadde yapısından ötürü tercih sebebi olmuştur. Glutamik Asit Lösin(BCAA)  İzolösin (BCAA) Valin(BCAA) gibi içeriklere sahiptir bunun yanında düşük miktarda B6 vitamini de içermektedir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

5. Olimp BCAA Xplode

olimp-xplode-bcaa-powder-yeni-500x500

Yüksek servis porsiyonuna sahip olan en iyi 10 amino asitten biri olan bu ürün, B6 vitamin içeriğine de sahiptir. 1000 mg değerinde Glutamin barındıran ve BCAA ürünleri arasında ne çok tercih edilen bu ürünün 500 gram fiyatı ise 135 TL’dir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

6. ONYX Nutrition BCAA 4:1:1 400 Gram

onyx-nutrition-bcaa-kolali-4-1-1-500x500

Bir servisinde  4200 mg 4:1:1 oranında BCAA içerir. Menşei Polonya’dır. Kola aromasıyla dikkat çekmektedir. Türkiye’de çok kısa süre içerisinde ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Ürün 400 gram olup 80 servistir. 135 Liranın hakkını verdiğini düşündüğümüz için sıralamamıza 6. sıradan girmiştir.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

7 Nutrich Bcaa 2:1:1 210 gr Karpuz

En iyi 10 amino asit de birinci listede olan Nutrich Bcaa 210 gr Karpuz, güçlü bir içeriğe sahiptir. Enfes lezzeti %72 BCAA oranı, aspartam ve yapay renklendirici içermiyor olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca fiyatı ise sadece 69 TL’dir. İçerik kalite ve fiyatı oranlandığımızda listede olmayı rahatlıkla hakediyor.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

8. Multipower Whey Amino 3400

multipower-whey-amino-3400-300-tablet-yeni-500x500

Fiyat ve performans bakımından avantajlı olan bu ürün, B6 vitamin içeriğine de sahiptir. İleri veorta seviyede sporcuların genel olarak tercih ettiği bu ürünün fiyatı 219 TL civarındadır.

Ürünü ayrıntılı incelemek için tıklayınız

9. The Protein Works BCAA Advanced 4:1:2 500 Gram

İngiltere’nin önder markalarından birisi olan The Protein Works son derece girişimci bir markadır. Son zamanlarda Everton FC ‘nin resmi sponsorluğunu yapmaktadır. The Protein Works BCAA ürünü enfes bir karpuz aromasına sahiptir.  Bu ürün kas gelişiminize, protein sentizinizin artışına ve toparlanma sürecinizin hızlanmasına yardımcı olur. Son yıllarda Türkiye’de revaçta olan bu TPW markasnın BCAA ürününü tavsiye ediyoruz. Satın almak için lütfen tıklayınız.

Şunlara da göz atmalısınız:

Bu ürünlerin tamamını %100 orijinal garantisiyle aloprotein.com’dan satın alabilirsiniz.

9 Yorumlar

  • Merhabalar hasan bey
   Hayır böyle birşeye gerek yoktur. Eğer vücut geliştirme veya fitness sporuyla uğraşıyorsanız glutamin,bcaa ve duruma göre creatine kullanabilirsiniz. Aloprotein.com ‘dan bu konuda yardım alabilirsiniz ayrıntılı ürün incelemesi yapabilirsiniz. Amino asit

  • Merhaba Furkan Bey;
   Ortada bir yanlış var. 239 TL olarak güncelledik. Amaç yanlış bilgilendirme değildi hatalı yazılmış.

   Teşekkürler

 1. Hardline bcaa matrix tadı harika içeriği de güzel tavsiye ederim. Fiyat olarak baktığımızda da gayet alınabilir görünüyor. Yerli olmasına bakmayın marka kendini kanıtlamış. Hammaddeleri de yurtdışından geliyormuş.

 2. Oldukça faydalı bir paylaşım teşekkürler.
  Onyx bcaa kola aromalı ve weider amino mega fottheyi denemek istiyorum.
  Nerden edinebilirim?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here