Ana Sayfa Vücut Geliştirme Teknikleri En İyi 5 Halat Egzersizi

En İyi 5 Halat Egzersizi

9856
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  

Kaslarınızın belirgin bir hale gelmesini istiyorsanız ve kol kaslarınızın çalışması, dengenizi korumak gibi düşünceleriniz varsa halat egzersizleri sizin için vazgeçilmez çalışmalardan olacaktır. Kardiyo çalışmaları içerisinde insanın bütün vücudunu en iyi şekilde çalıştırabilen halat egzersizleri yağsız bir vücut isteyenlerin de tercih edebileceği en güzel çalışmalardan. Bacaklarla yapılan yürüyüş, bisiklet sürme tipi kardiyolar yerine kollarla yapılan bu kardiyo tipini tercih ettiğinizde vücudunuzun üst kısmını daha rahat çalıştırabileceksiniz. Halat ile yapılan egzersizleri merak ediyorsanız işte vücudunuzu verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacak 5 egzersiz…
Rope Swing
Kalın bir halat ile yapılan bu egzersizde halatın bir ucu kişide diğer ucu ise karşı tarafa monte edilmiş şekilde durur. Kişi eline aldığı halat uçlarını büyük dalgalar şeklinde sallayarak kol kasları ile rope swing yapılabilir. Halatın kalın olması ve dalgalar halinde gidebilmesini sağlamak diğer kardiyo egzersizlerinin en yoğunu ile eşdeğer bir egzersiz olacaktır. Tam hız giden bir bisikleti kullanıyormuş gibi etki eden bu egzersiz ile harika sonuçlar alabilirsiniz.
Kneeling
İki adet orta kalınlıktaki halat ile yapılan bu egzersizde halatları büyük dalgalar halinde ayrı ayrı sallamanız gerekiyor. Sağ ve sol kol aynı anda çalıştığı için hem sırtı hem de diğer vücut organlarını çalıştıran bu egzersiz kardiyo çalışmaları içerisinde öne çıkanlardan. Halatları geniş dalgalar halinde sallarken bir yandan da dizleri hafif kırarak yere çömelmek gerekiyor. Yere çömelip kalkarak yapılan bu çalışmada bacaklarda ayrı çalışıyor.
Low Rolling
Halat ile yapılan bu egzersizde iki ayrı halatı sağ ve sol elinize almanız gerekiyor. Daha sonra aynı hizaya getirdiğiniz halatları aynı anda sallayarak dalga oluşturmalısınız. İkisi de aynı anda dalgalanan halatlarda kol kasları aynı yöne çalışacaktır. Aynı zamanda bacaklarınızı da hafif büküp, kalçanızı da dışarı çıkararak yarı çömelme hareketi yapmalısınız.
Single Arm
Sağ ve sol elinize alacağınız halatların sol kısımda kalanını yukarı kaldırıp sabit tutun. Sağ elinizde kalan halatı ile dalga şeklinde sallamaya başlayın. Tek kolunuz sabit diğer kolunuz ise dalga yapacağı için kaslarınızı da farklı çalıştırmış olacaksınız. Setler ilerledikçe kollarınızı değiştirebilirsiniz. Bu egzersizde sabit tuttuğunuz halat ucuna tutunarak kendinizi de geriye doğru çekmelisiniz.
Lateral Pul
İp sallama hareketi olarak da bilinen bu egzersizde iki halatı yan yana birleştirin. Yine iki elinizle birlikte halatları tutun. Daha sonra bütün gücünüzle ipi ortada ip atlayan biri varmışçasına sallayın. Halatla birlikte sizde sağa ve sola doğru hareket edin. Kolay gelsin…

Bu yazı ilginizi çekebilir : Biceps Gelistiren En İyi 5 Egzersiz

PAYLAŞ
Önceki İçerikGlukozamin Hakkında
Sonraki İçerikZMA Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here