Ana Sayfa Protein Tozları En İyi Protein Tozu Hangisi ?

En İyi Protein Tozu Hangisi ?

3355
1
PAYLAŞ
 •  
 •  
 •  
En iyi Protein Tozu Hangisi
En iyi Protein Tozu Hangisi

Hangi Protein Tozu?

Vücut geliştirme konusu, pek çok farklı alanda sağladığı yarar nedeniyle, sağlıklı bir yaşam için tercih edilmesi gereken bir alandır. Ancak her alanda olduğu gibi, sağlık ile doğrudan doğruya ilgili bu konuda bilinçli davranmak ve disiplini elden bırakmamak oldukça önemli bir konudur.

Ülkemizde ne yazık ki vücut geliştirme ve protein tozu konusunda yeterli bilincin gelişmediğini görüyoruz. Vücut geliştirme dendiğinde pek çok insanın aklına, Spartacüs dizisinde ki insanların vücudu gelmekte. Elbette ki bu düşünce doğru ancak eksik bir düşünce yapısının parçasını oluşturmaktadır. Spora ait pek çok teknikte olduğu gibi, vücut geliştirme konusunda da farklı vücut modellerinin bulunduğunu belirtmek gerekir. Tabii her spor dalında olduğu gibi, vücut geliştirme alanında da destekleyici ürünlerin kullanılması esastır. Son zamanlarda ülkemizde oldukça olumsuz bir intiba oluşturmuş olsa da, protein tozları bu alanda başvurulan temel destek ürünlerinden birisidir. Protein tozunun yanınada ek olarak amino asit besin takviyelerini kullanabilirsiniz.

Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi, vücut geliştirme alanında yeterli bilincin oluşmaması, bu alanda oldukça faydalı bir ürün olan protein tozu konusunda insanların kafasını karıştırmaktadır. Vücut geliştirme konusunda kendisini geliştirmek isteyen pek çok insanın sorduğu ilk soru “hangi protein tozu en iyisidir?” olmaktadır. Bu amaçla sizler için en iyi protein tozu arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak olan bu yazıyı hazırladık.

Protein tozu seçiminde aslında sorulması gereken asıl soru; “hangi toz en iyidir?” Yerine “benim için en uygun toz hangisidir?” olmalıdır. Zira oldukça gelişmiş tekniklere dayalı ve farklı vücut tiplerine yönelik olan bu spor dalı için şartlara göre üretilen çözümler önemli yer kaplamaktadır.

Protein tozlarını genel olarak iki alanda ele almak mümkündür; bitkisel ürünler ve kimyasal ürünler.

Bitkisel Protein Tozları

 • Kenevirden Üretilen Tozlar: Dünya üzerinde üretimine yeni başlanmış ve şu anda sadece tek bir üreticisi bulunmaktadır. Protein bakımından oldukça zayıf sayılabilir ve bu yüzden temel ürün yerine destekleyici ürün olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Karabuğdaydan Üretilen Tozlar: Bitkisel protein tozları arasında belki de en hızlı etki göstereni. Sebebi ise protein yönünden oldukça zengin olmasının yanında, kas gelişimini arttırıcı sülfür amino asidi bakımından da yoğun olması.
 • Fasulyeden Üretilen Tozlar: Protein açısından oldukça zengin fasulyenin, bir dizi işlemden geçirilerek toz haline getirilmişidir. İçeriğinde glutaminin yanı sıra BCAA oranı da oldukça azdır ancak whey proteini açısından zengindir.

Kimyasal Üretimler

Bu tür tozları tek tek incelemek yerine, piyasa üzerinde bulunan ve en çok tercih edilen protein tozları arasından belli başlıları ele almak daha akıllıca olacaktır. Zira piyasada hali hazırda onlarca farklı markanın üretmiş olduğu tozlardan bahsetmek mümkündür. Bu yüzden;

 • Optimum Whey
 • Muscletech Nitro
 • MusclePharm Combat
 • Elite Labs
 • Platinum Hydrowhey

Gibi tozların oldukça sık bir kullanım ağına sahip olduğunu belirtmek gerekir. Yine de yukarıda da söylediğimiz gibi, uzman tavsiyesine göre ve doğru kullanım şartlarına uyarak protein tozları arasında seçim yapmak en doğrusu olacaktır. En iyi protein tozu ürünlerini https://www.aloprotein.com/protein-tozu adresinden ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here