Ana Sayfa Sporcu Gıdaları En İyi Yağ Yakıcılar

En İyi Yağ Yakıcılar

2983
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  

Bu kavram sporla uğraşan ve vücut geliştirenler tarafından bilinen ve sıkça duyulan bir kavramdır.

Fazla kiloya sahip olanlar ve vücut geliştirme sporuyla uğraşanlar için yağ yakıcılar oldukça önemlidir. Özellikle vücut geliştiricileri kas yapmak için daha etkili ve hızlı bir sonuca ulaşmak istediklerinden yağ yakıcı supplementler kullanmaktadırlar. Doğru beslenme ve sporla yağ yakmak mümkündür ancak bazı sporcular daha hızlı ve etkili bir şekilde vücutta yağ yakmak için takviyeye ihtiyaç duymaktadır. Takviye olarak alınabilecek bu yağ yakıcılar, L-Carnitine ve Termojenik yağ yakıcılar olarak iki sınıfa ayrılmaktadırlar. L-Carnitine yağ yakıcılar uzun zincirli yağ asitlerini parçalayarak, parçalanan bu yağ asitlerinin mitokondrilere taşınarak direkt enerji olarak kullanılmasını sağlamaktadırlar. Böylelikle vücuttaki fazla miktarda yağların enerjiye dönüşmesi sağlanmaktadır. Termojenik yağ yakıcılar ise; vücut ısını arttırır ve metabolizmayı hızlandırır. Kafein bazlı olan termojenik yağ yakıcılar kilo verilmesini kolaylaştırmaktadır. Bu ürünler sadece antrenmanlarda değil diğer zamanlarda da vücudun yağ yakmasını sağlarlar. Ancak termojenik yağ yakıcıları kullanıldığında bol miktarda su tüketilmesine de önem verilmelidir.

En İyi Yağ Yakıcı Sporcu Gıdaları

Animal Cuts: Bu yağ yakıcı çeşidi Universal tarafından üretilmektedir. En iyi termojenik yağ yakıcılar içerisinde yer almaktadır. Ürünün içerisinde 42 paket bulunmaktadır ve 3 hafta kullanım süresine sahiptir. Günde 2 paket şeklinde kullanılan ürün en iyi termojenik yağ yakıcı olarak nitelendirilebilir.

Grenade Detonator: Enerji üzerine ürünler üreten İngiltere menşeili bir firma tarafından piyasaya sürülen ürünün adı el bombası ve ateşleyici madde anlamına gelmektedir. İçeriğinde bulunan maddelerin tümü direkt olarak vücuttaki yağların yakılmasına yardımcıdır. Antrenmandan yaklaşık 1 saat önce 1 tablet kullanılması önerilmektedir.

Nutrade Xtreme 3000: Alman firması tarafından üretilen Nutrade, piyasadaki diğer termojenik ürünlerin aksine sıvı olarak satılmaktadır. Bu nedenle diğer ürünlerden daha etkilidir ve daha etkili bir yağ yakımı sağlamaktadır. İçeriğindeki piperin maddesi yüzünden piyasadaki diğer ürünlere göre tadı biraz daha acıdır ancak limonlu seçeneği de bulunmaktadır. Spordan yaklaşık 30 dakika önce 1 tüp almanız yağ yakımını kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Muscletech Hydroxycut Hardcore EliteMuscletech firmasını en etkili ürünlerinden birisi olan Hydroxycut Hardcore Elite, kaliteli ve etkili bir termojenik yağ yakıcıdır. Yüksek oranda kafein içeren ürünün günde en fazla 1 adet tüketilmesi önerilmektedir.

Yağ Yakıcı Ürünler

Bu ürünlerin aşırı miktarlarda tüketilmesi vücuda zarar verebilir bu nedenle önerilen şekilde ve önerilen miktarlarda tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bu yazı ilginizi çekebilir : En İyi 5 Yağ Yakıcı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here