Ana Sayfa Uncategorized Evde Vücut Geliştirme Hareketleri

Evde Vücut Geliştirme Hareketleri

5687
1
PAYLAŞ
Evde Vücut Geliştirme Nasıl Yapılır?
  •  
  •  
  •  
Evde Vücut Geliştirme Hareketleri
Evde Vücut Geliştirme Hareketleri

Evde vücut geliştirme hareketleri, spor salonuna gitmek istemiyorsanız, zor geliyorsa sizin için de yapılacak bazı şeyler elbette ki vardır. Kendi kendinize evde yapacağınız bazı hareketlerle formda kalabilirsiniz. Kolayca evinizde sıkılmadan yapabileceğiniz birçok hareket var tabii. Eğer yeni başlıyorsanız yavaşça artırarak, hemen hızlanmadan uygulamaya geçmelisiniz. Önce evde vücut geliştirmenin kurallarını bilmek ve uygulamak gerekir. Sıkı bir vücut, sağlıklı görünmek herkesin hayalidir. Hangi kasınızı çalıştırmak istediğinize karar vermekle işe başlayabilirsiniz. Bütünüyle bir program daha sağlıklı olur, bunun için de gruplama yaparak başlayabilirsiniz. Göğüs, kol, bacak, omuz, karın ve sırt bunların en önemlileridir.

Sırasıyla biraz detay verelim isterseniz.

 Evde vücut geliştirme hareketleri

Omuz: En zor geliştirilen kas gruplarındandır. Dolayısıyla fazla hareket gerektirir. Yüksek bir yere ayağınızı koyarak şınav çekmek ve ağırlık kaldırmak size yardımcı olacaktır. Şınav nasıl çekilir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz..

Sırt: Ellerinizle bir yere asılıp kendinizi aşağı-yukarı çekmeniz ve bırakmanız fayda sağlar.

Göğüs: Devamlılığı olan şınav hareketleri size çok yardımcı olur.

Bacak: Dik durup ayaklarınızı aralayın ve kollarınızı düz bir şekilde ileriye doğru uzatın. Sonra aşağı ve yukarı inip kalkarak hareketi tamamlayın. Burada asıl olan bedenin geriye doğru eğilmesi ve dizlerin ayak parmaklarını geçmesidir.

Kol: Burada yapacağınız en güzel şey elinize bir ağırlık alarak onu kaldırmanızdır. Barfiks çalışması da önerilir.

Karın: Mekik çekmek karın kaslarını geliştirmek için idealdir. Göbek nasıl eritilir yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

 Evde vücut geliştirme ve vücut geliştirme hareketleri zannedildiği kadar zor değildir. Ama her konuda olduğu gibi önce istemeniz gerekir. Ayrıca spor kollarının hepsinde devamlılık önemlidir. Akıp giden zaman içerisinde kendimize ayıracağımız kısa bir zaman dilimi bize sağlık açısından çok şey kazandıracaktır. Ayrıca bunu yapmak zorunda hissetmeliyiz kendimizi. Çünkü ağır bir çalışma temposuna kaptırdığımız bedenimiz, bir gün gelip isyan edecektir. Bunun önlemini yol yakınken almalıyız. Evde vücut geliştirme programları ile TV kanallarından da faydalanabiliriz. Spora ağırlık veren birçok kanal bize yardımcı olacaktır. İnternette de bu tarz yardım veren siteler bulunmaktadır. Seçeceğimiz herhangi bir internet sitesindeki videoları izleyerek, uzmanların önerilerini uygulayarak evimizde kendi kendimize bu hareketleri yapabiliriz.  Sporun en büyük yardımcısı diyetimize dikkat etmektir. Tek başına diyet ne kadar yeterli olmazsa spor da tek başına pek bir anlam ifade etmez. Sağlıklı beslenme zaten hayatımızın bir parçası olmalıdır, ama bir de spor yapıyorsak buna daha fazla özen göstermemiz gerekir. Unutmayalım ki biz sağlık ve fit görünmek için spor yapıyoruz. Evde vücut geliştirme hareketlerini kendimiz belirleyemeyiz. Mutlaka bir uzmandan yardım almalıyız çünkü yapacağımız ters bir hareket sakatlanmamıza sebep olabilir. Bunu nasıl yapacağız derseniz size hizmet verecek bir spor kanalı, bir, kitap veya bir internet videosu illa ki bulabilirsiniz. Oradaki profesyonellerin aydınlatması doğrultusunda hareketlerinize yön verebilirsiniz. Yalnız ne olursa olsun yapacağınız egzersizlere yavaş yavaş başlayın. Birden hızlanırsanız sizin için kötü olacak sonuçlara yol açabilir.

Evde vücut geliştirme ve vücut geliştirme hareketleri artık hiç de zor değil. Çünkü sağlığın, dinç ve zinde görünmenin önemini anlamış durumdayız. Günümüz şartlarında herkesin bir spor salonuna gidebilmesi mümkün olamamaktadır. Bu yüzden kendi evimizde, belki bir arkadaş grubuyla yapabileceğimiz hareketler bizim için yeterli olacaktır. Ama kurallara uymayı unutmamak lazım. Herkes en iyi kendi vücudunu tanır ve ona göre yapacağı hareketleri belirlemelidir. Gelişmiş bir vücut, sağlıklı bir görünüm kimin hoşuna gitmez ki. Bu sayede yaşlanmanın belirtilerini de geciktirmiş oluruz. Evde vücut geliştirme hareketleri sizin sağlıklı ve zinde görünmenize yol açacaktır.

If http://www.trymobilespy.com the company goes out of business you will lose your money
PAYLAŞ
Önceki İçerikBody Fitness
Sonraki İçerikMultivitamin Nedir ?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here