Ana Sayfa Uncategorized Gainer Nedir?

Gainer Nedir?

6214
4
PAYLAŞ
 •  
 •  
 •  

Türkçe adı kilo aldırıcı olan Gainer, vücuda ihtiyacı olan kiloyu sağlıklı ve hızlı bir şekilde veren bir ek gıda takviyesidir. İçeriğinde ortalama olarak %75 karbonhidrat ve %25 protein bulunmaktadır. Özellikle spor yapan ama hala daha zayıf olan sporcuların tercih ettiği bir gıda takviyesidir. Uzun süre ve düzenli olarak kullanımında başarılı sonuçlar yarattığı gözle görülür.

Gainer gıda takviyesi tercihe bağlı olarak, kas kütlesi kazandırma ya da daha çok enerji üretme şeklinde faydalar sağlamaktadır.

Weight Gainer Nasıl Kullanılır?

Weight Gainer’ın tüketimi mutlaka süt ile olmalıdır. Çünkü oldukça önemli bir besin kaynağı olan süt hem uygun fiyatlıdır. Hem de su ile kullanımına kıyasla daha çabuk kilo almaya yardımcı olur. Sütün suya göre daha hızlı kilo alımını sağlayan faktör (özellikle tam yağlı sütler için) sütün içeriğinde bulunan yağların ve karbonhidratların kilo aldırma etkisinin bulunmasıdır.

Gainer (Kilo Aldırıcı) Yararlı Mıdır?

-Vücuttaki elektrolit kayıplarını önler.

-Kolestrolün düşmesini ve vücutta bulunan su miktarının dengelenmesini sağlar.

-Ek gıda olarak kullanılan bu toz insülin ve kan dengesini korumada oldukça etkilidir.

-Enerji verir ve vücut tarafından kolayca sindirilir.

-Vücut için çok faydalı olan Gainer, beden ve zihin gelişiminde de önemli bir rol oynamaktadır.

Gainer (kilo aldırıcı) aynı zamanda karbonhidrat tozu olarakta bilinmektedir ve karbonhidrat ne şekilde tüketilirse tüketilsin vücut için bu etkilerin hepsini sağlayabilirler.

Toz olarak alınan karbonhidrat desteği ile besinlerden alınan karbonhidrat desteği arasında bulunan tek fark toz ile direk karşılanan karbonhidrat ihtiyacının, besin olarak alınması daha uzun bir süreci kapsamaktadır.

Gainer gıda takviyesi üzerinde bulunan talimatlar doğrultusunda kullanıldığında zayıflıktan yakınan kişileri istedikleri fiziğe bir an önce kavuşturabilir. Dünya da bu gıda takviyesinden destek alan binlerce sporcu bulunmaktadır.

 

Bu yazı ilginizi çekebilir : En İyi 5 Kilo Aldırıcı

Read the question paper fully and mark the questions you are confident about, and paper-writer.org the order

4 Yorumlar

 1. Merhaba ben yaklaşık 6 yıldır tiroit hastasiyim ağır bir ameliyat geçirdim. Bazı komplikasyonlar dolayısıyla ses tellerimde felç oluştu bundan dolayı da yutkunma fobisi oluştu ve ani bir kilo kaybı yaşadım. Boyum 1.55 kilom 32 .. 20 yaşında üni. Öğrenci yim hala toparlayamadim kiloda alamiyorum. şimdi de kilo almak icin bi spor salonuna yazildim daha baslamadim ama protein ve karbonhidrat tozu bir sure sonra verilecegi için ailem bunları alma durumu karşısında pek hoşnut olmadı. Arkadasimda doktoruna bir sor bence sağlığına zararlı olur mu , başka bi rahatsızlık ortaya çıkarır mı diye doktorum bana yıllar önce herşeyi yapabilirsin demişti vücut geliştirerek protein ve karbonhidrat tozu kullanmadan sağlıklı bir şekilde kilo alabilir miyim takviyesiz ne kadar faydası Olabilir. Kafam karışık beni aydınlatırsaniz sevinirim…

  • Merhaba öncelikle geçmiş olsun dilerklerimizi iletiyoruz.Supplement kullanımı konusunda rahatsızlığınızla ilgili bir problem oluşturabilir mi sorusuna en doğru cevabı verebilecek olan konu ile ilgili doktorunuz olacaktır.Bizim cevaplayabileceğimiz kullanmak istedğiniz supplementlerin kilo almanıza yararı olabilir mi sorusu olacaktır.Doktorunuzdan onayı aldığınızda düzenli bir şekilde beslenmeye ek olarak gainer ile kilo almayı protein tozu ilede kas gelişiminize destek olabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz.

 2. Yaa 18 kilo 49 boy 170cm
  Oncelikle kilo.almam cok zor ekmek baya tuketiorm gainer kilo aldiriciyi kullanmaknistiorum fakat fitnese gitmeyip sadece kosu yapsam herhangi bi sorun olurmu. Stajdayken surekli ayakta vr hareket halindeyim aldigim karbonhidrati karsilarmı?
  2. Sorum ise sabah ictiyim zaman spor yapmassam 5 10 dakka yurusem problem.cikarmı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here