Ana Sayfa Antrenman Programları Kalça Eritme Hareketleri

Kalça Eritme Hareketleri

311712
9
PAYLAŞ
 • 77
 •  
 •  

Kalça Eritme Hareketleri ile Yağlarınızdan Kurtulun   

Kalça eritme durumu kadınlarda daha fazla sorun olan bir durumdur. Bu sorunu gidermek için çeşitli yöntemlere başvursalar da kalçalarını istedikleri konuma getirememektedirler. Bölgesel yağlanma sorunu olan kalça büyüklüğü, tek başına yapılan diyetler ile ortadan kalkacak bir sorun değildir. Bu sebeple bu diyetler uygulanırken aynı zamanda kalça eritme işleminin başarıya ulaşması için egzersizlerde yapılmalıdır. Kalça kısmında ki yağların eriyip istenilen bir kalça boyutuna ulaşılabilmesi için düzenli olarak egzersizler devam ettirilmelidir. Ayrıca yapılacak olan egzersizler sayesinde vücudunuz formda kalacak, basen ve kalça kısımlarınızda yağ eritme işlemi düzenli olarak sağlanmış olacak.

Kalça Eritme Hareketleri

 • Kalça Eritme Hareketleri arasında ilk yapılması gereken egzersiz günlük olarak yürümektir. Yürümenin günlük olarak düzenli bir şekilde yapılması son derece önemli ve etkilidir. Bu yürüyüşler düzenli olarak yapılırsa etkisini kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. 

kalca-eritme

 • Bir başka kalça eritme egzersizi olarak, bisiklet egzersizleri yapabilirsiniz. Basen ile kalça kısımlarında son derece büyük bir etkiye sahip olan bisiklet egzersizi, istenilen bölgeyi eritmek için bir numaralı egzersizdir.
 • Aynı zamanda jimnastik hareketleri de kalça eritme konusunda oldukça etkili bir egzersiz yöntemidir. Çember çevirerek, kalçanızın büyük oranda işlevsel hale sokan bu egzersiz hareketi, kalça eritmek için en iyi yöntemlerden bir tanesidir.
 • Basen ve kalçalarınızda fazladan olan yağların yakımı için bir diğer etkili yöntem ise ağırlık egzersizleri yapmaktır. Ağırlık kaldırarak yapacağınız bacak hareketleri, hızlı şekilde kalori yakmakta oldukça etkilidir. Bu egzersiz yağlanmayı engellemekle beraber, yağları da yakmaktadır. Örnek olarak birkaç hareketin yapılış şekli de şu şekildedir.Elinizi başınızın altına alacak bir şekilde yan yatıp, Üst kısımda kalan bacağınızı bükmeden yukarı kaldırın. Daha sonra yavaş bir şekilde indirin. Bu hareketi 3 set olmak üzere 10 defa tekrarlayın. Daha sonra diğer tarafınıza yatıp diğer bacağınıza da uygulayın. Bu hareket ile basen ve kalça kısmında son derece etkili bir şekilde yağ yakımı sağlarsınız.
 • Bir diğer kalça eritme hareketi ise emekleme pozisyonunda yapılmaktadır. Bir bacağınız dizinizin üstünde yerde durur iken diğer bacağınızı dik konumda yukarı aşağı kaldırıp indirin. Bu hareketi de 3 set şeklinde 10 defa tekrarlamalısınız.

Gluteus-pump-egzersizi

 • Bir diğer kalça eritme hareketi ise ayakta iken yapılmaktadır. Bacaklarınızı bir metre kadar açın. Daha sonrasında bir bacağınızı adım atıyormuş gibi öne çıkartın. Ellerinizi ise belinizde sabitleyin. Arkada kalan bacağınızı ise 90 derece olacak şekilde büküp, dizinizi yere değdirmeyecek şekilde bükülün. Daha sonra doğrulun. Kalçaları ve bacakları sıkılaştıran bu hareket kalori yakmanızda oldukça etkili bir egzersizdir.

 • Başka bir kalça eritme hareketi ise squattır. Alttaki resimde gördüğünüz gibi ayakta yapılan bir kalça egzersizidir. Ayaklar omuz hizasında açılır. Daha sonra sanki sandalyeye oturuyormuş gibi çömelinir. Bu esnada eller yukarı aldırılır. Daha önce squat hareketini detaylı olarak anlatmıştık. Squat Hareketi için: Squat Nedir? Squat Nasıl Yapılır?

squat

 • Kalça eritme hareketleri arasında yer alan farklı bir egzersiz ise emekleme pozisyonundayken bir bacağın yukarı kaldırılması ile yapılır. Hareketin püf noktası kaldırılan bacak mümkün olduğunca uzağa uzatılmaya çalışılır ve duruş pozisyonu bozulmamalıdır. Altta resimli olarak gösterilmiştir. İki bacak için ayrı ayrı uygulayınız. 

basen

 • Kalça eritme hareketlerinden sonuncusu ise ayakta iken bir bacak öne atılır. Diğer bacak ise arkaya doğru gerdirilir. Öne atılan bacağın 90 derecelik dik bir açıyla durması hareketin etkili olmasını sağlar. Aynı esnada vücut da arkaya doğru esnetilir. Bu pozisyonu aldıktan sonra 20 saniye bekleyiniz diğer tarafa geçiniz. Bu şekilde 3 set uygulayabilirsiniz.
Popo Eritme
Popo Eritme

Kalça eritmenin düzenli olarak yapılan egzersizler ile aslında ne kadar kolay bir şekilde eritildiğini anlayacak ve göreceksiniz. Düzenli olarak ve aksattırmadan, yürüyüş egzersizleri, bisiklet egzersizleri yapmaya özne göstermeli kesinlikle aksatmamalısınız.

   Kalça eritme işlemi anlatılan egzersizler, hareketler ve kalça eritme diyetleri ile kolaylıkla yapılabilen ve amaca ulaşılabilen bir durumdur. Şeker, tuz ve yağ tüketiminden olabildiğince uzak durmalı, bolca su içip meyve ve sebze tüketimi gerçekleştirmelisiniz. Su tüketiminin artması son derece önemli olup metabo0lizmanızın hızlanmasını sağlayacak en önemli bir etkendir. Yağ yakımın da etkili olan bol su tüketimi kalça eritme işleminde ve diğer birçok zayıflama işleminde etkilidir. Bu sebeple beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmeli ve bolca su tüketmeye dikkat edip söylenen egzersizleri düzenli olarak aksattırmadan yapmanız gerekmektedir. Bu iki önemli noktayı beraber yürütmeli, birini önemseyip birini önemsememek gibi bir şey yapmamalısınız.

Kalça Eritme Hareketleri yazısını okuyanlar şunları da okudu:

Basen Eritme Hareketleri

Bacak Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

9 Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here