Ana Sayfa Zayıflama Yöntemleri Kalori Düzensizliği

Kalori Düzensizliği

2996
0
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  

Kaslarınızın bir yükleniş şekline uyum sağlayarak gelişmesinin yavaşlamasını yada durmasını engellemek için, devamlı ve düzenli olarak yüklenme tiplerini, yönlerini değiştirerek onları şaşırtıyor yani düzene alışmalarına izin vermiyor ve bir anlamda düzensizlik uyguluyorsunuz. Bu , Ölüp çalışmasının artık türkiye’de de çok bilinen bir prensibi. Şimdi, vücudun belli bir kalori miktarını alışmasını, uyum sağlamasını önlemek için kalori karışıklığı/düzensizliği prensibi gündemde.

Yeni bir araştırma, pehriz yapan kişilerin günlük diyetlerini +-200 kalori farklılaştırmaları halinde, daha iyi netice aldıklarını ortaya koydu. Bir deney grubu, devamlı olarak günde 1200 kalori almak yerine, yine günde ortalama 1200 kalori tüketecek şekilde bir gün 1000 kalori ikinci gün 1200 kalori ve üçüncü gün 1400 kalori aldı. Bu grup, aynı yiyecekleri yemekle beraber, her gün aynı miktar kalori alan diğer bir gruba göre daha fazla kilo verdi.

Bunun sebebi ne olabilir? Yiyecek tüketimini günde 200 koli farklılaştırmanın, vücuttaki tiroid hormonu düzeyini yükselttiği bildiriliyor. Buda metabolizmayı hızlandırıyor ve diyet yapan kişinin kilo vermesini kolaylaştırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here