Ana Sayfa Basen Eritme Karın Kası Hareketleri | Karın Kası Yapma Programı

Karın Kası Hareketleri | Karın Kası Yapma Programı

12083
0
PAYLAŞ
Karın Kası Yapma Programı
  •  
  •  
  •  

karin-kaslariKarın Kası Hareketleri | Karın Kası Yapma Programı

Karın kasları pek çok kişinin hayalini kurduğu ve yapmak istediği bir kas grubu olup, evde forma sokulması en kolay kas gruplarından bir tanesidir. Karın kaslarınızı belirginleştirmek ve geliştirmek için spor salonuna gitmenize, herhangi bir spor aleti, almanıza hiç gerek yoktur. Ayrıca karın bölgesi yağlanmada en yoğun olan bir bölgedir. Bu sebeple karın kaslarınızı geliştirmeye başlarken aynı zamanda diyet uygulamanız da gerekmektedir. Evinizde karın kası hareketleri ile karın bölgenizde ki kasları geliştirerek; yazı fit bir vücut ile karşılayabilirsiniz. Eğer yeni başlıyor ve kasları kısa sürede belirginleştirmek istiyorsanız karın kası hareketlerini protein diyeti, gibi çeşitli kilo verdirici diyetlerle desteklemeli, kasların hızlı bir şekilde belirginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Karın Kası Egzersizleri

Yan Karın Kasları

Karın Kası Egzersizlerinde ilk olarak evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz hareket yan karın kaslarının gelişiminde önemli derecede etkilidir. Baklavaların güzel görünmesinde son derece etkili olan yan karın kasları, karın kası egzersizlerinde gerekli olan bir harekettir. Yan karın kaslarının gelişimi ihmal edilmesi halinde baklavaların belirgin bir şekilde, estetik anlamda hoş görülmesi imkânsız hale gelecektir.

Yan Karın Kası Hareketi
Yan Karın Kası Hareketi

Yan karın kaslarını geliştirmek için öncelikle sol elinizi ensenize koyup sağ elinizi dize kadar indirin. Ardından nefesinizi vererek yukarı kaldırın.

 

Mekik

mekik
mekik

Mekik hareketi karın kası egzersizleri arasında zorlanacağınız bir egzersiz olsa da; üst karın kaslarının gelişiminde özellikle çok etkilidir. Mekik hareketini gövdenizi tam anlamıyla yukarı kaldırarak gerçekleştirmemeye dikkat edin. Vücuda zararı olduğu gibi kas gelişiminde de olumsuz bir etki yapar. Yavaş yavaş yaparak mekik hareketini karın kası hareketlerinde oldukça verimli hale getirebilirsiniz.

 

Leg Lift

Leg Lift Hareketi
Leg Lift Hareketi

Alt karın kaslarını geliştirmede çok etkili olan; karın kası egzersizleri arasında temel hareketlerden olan Leg Lift, eller ensede illa olacak diye bir şart koşmamaktadır. Yanlarda avuç içi aşağı bakacak şekilde de yapılabilir. Bu hareketi yavaş yaparak daha verimli kılabilir, karın kası hareketlerinden daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Karın Kası Yapma

Karın kası yapma evde hiçbir alete ihtiyaç duymadan yapılabileceği gibi; spor salonuna giderek de yapılabilir ancak belirttiğimiz gibi ücret ödemek istemeyenlere kendi evlerin yapabilecekleri çözüm yolları yukarı ki karın kası egzersizleri başlığı altında anlatılmıştır. Karın kası yapma Twist hareketi ile de yapılabilir. Belden aşağısı sabit iken belin üstünü sağa ve sola çevirerek de karın kası yapma şansına sahip olabilirsiniz. Gövdenizi esneyebileceği kadar sağa sola çevirmeniz; hiçbir alet kullanmadan karın kası yapma imkânını size sunmaktadır.

Karın kası programı

Karın kası programını düzenli bir şekilde eksiksiz olarak uygulamalısınız. Karın kaslarının belirgin bir şekilde; yaptığınız hareketlerin sonucunu verimli bir şekilde almak için karın kası programı doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Kendinize bir program oluşturarak; spor hocasına danışarak bu programı düzenleyebilir ve sonrasında ciddi anlamda düzenli bir şekilde uygulamaya başlamalısınız.

8 Dakikada Karın Kası

8 dakikada karın kası aslında yapacağınız karın kası egzersizlerinin birleşerek size sunduğu bir sonuçtur diyebiliriz. Sağlıklı bir şekilde hiçbir kimyasal ilaç kullanmadan karın kası egzersizlerini uygulayarak sizlerde kolaylıkla karın kası sahibi olabilirsiniz.

Karın Kası Diyeti

Karın kası egzersizlerinin yanı sıra karın kası diyeti ile de hızlı ve etkili bir şekilde karın kaslarınızın belirginleşmesini sağlayabilmeniz mümkündür. Size uygun olan karın kası diyetini belirlemek için diyetisyen ile görüşmeniz çok doğru olacaktır. Çünkü her kişinin bünyesi farklı, yaşı ve metabolizmasına göre diyetlerde farklılık göstermektedir. Karın aksı diyetini uygulayarak ve karın kası egzersizlerini aktif bir şekilde yaparak karın kaslarına kavuşabilirsiniz.

Karın Kası diyetini şuradaki yazımızda detaylı olarak anlatmıştık: ( Low Carb | Karın Kası Diyeti)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here