Ana Sayfa Zayıflama Yöntemleri Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak

Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak

5289
0
PAYLAŞ
  • 4
  •  
  •  

Kas yapmış olan kişiler daha sonradan kilo aldıkları dönemde kilo vermek için spor yapmaya ve diyet yapmaya başlarlar. Ancak bu aşamada kişilerde bazı korkular oluşmaktadır. Oluşan bu korkuların en başında tabi ki kas kaybetmek gelmektedir. Kilo alan kişiler aldıkları kiloları vermek için yağ yakmak istemektedirler. Ancak yağ yakarken de kas kaybetmekten korkmaktadırlar. Bunun için de kişiler kas kaybetmeden yağ yakabileceklerini bilmeli ve ona göre bir yol izlemelidirler. İşte, kas kaybetmeden yağ yakılması için yapılması gerekenler;

  • Karbonhidrat kilo alınmasına sebep olan en temel besindir. Ancak karbonhidrat enerji için de en temel besini oluşturmaktadır. Bu anlamda da karbohdiratı tamamen hayatımızdan çıkarmak doğru bir yöntemi oluşturmamaktadır. Karbonhidratı doğrudan hayatımızdan çıkarmak yerine ihtiyacımız olduğu kadarını almamız en doğru olanıdır. Karbonhidratı tamamen hayatımızdan çıkarmamız enerji kaybetmemize sebep olacaktır. Karbonhidratın günde 100 gram alınması en ideal olanıdır. Ancak günde 200 gr, 250 gr karbonhidratın alınması yağ oluşumunun da habercisidir. Bunun içinde günde ortalama 100 gram karbonhidrat alınmalıdır.
  • Protein kas yaparken başvurulan besin türüdür. Hatta kas yapma aşamasında birçok kişi besin olarak alınan proteini yeterli görmeyerek, toz halinde de protein alma yoluna gitmektedir. Protein tozu kullanmak ise kişinin kaslarını şişirmesine yeterince olanak sağlayacaktır. Protein kas yapımında etkili olduğu gibi kas kaybetmemek için de çok etkili olan bir üründür. Kas kaybetmemek için protein alınmalıdır. Protein günde ortalama kişinin kilo başına 1,5 gram kadar alması gerekmektedir. Mesela 70 kilo olan bir kişi günde ortalama 105 gram kadar protein almalıdır.
  • Egzersizden hemen önce tıka basa yemek sizin yediklerinizi eritmenize sebep olacaktır. Yani daha önceden depoladıklarınıza ulaşamayacaksınız. Bunun içinde egzersizden önce özellikle sindirimi kolay olan hatta 25 gramı geçmeyen besinler tüketilmesinde fayda bulunmaktadır. Hatta bir elma yemek belki de egzersizden önce yapılabilecek en ideal beslenme şeklini oluşturmaktadır. Elma sindirimi kolaylaştıracaktır, metabolizmayı çalıştıracaktır ve sindirimi de kolay bir besin olduğundan egzersiz süresince elmayı değil daha önceden depoladıklarınızı yakmış olacaksınız.

Bu yazı ilginizi çekebilir : Zayıflatıcı İlaç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here