Ana Sayfa Basen Eritme Kavitasyon Nedir? | Fiyatları | Zararları | Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon Nedir? | Fiyatları | Zararları | Bölgesel Zayıflama

4934
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  
Kavitasyon
Kavitasyon

Kavitasyon Nedir?

Çağımız sorunu olan vücutta biriken yağlardan birçok kişi kurtulmanın yollarını aramaktadır. Sağlıklı bir şekilde vücuduna zarar vermeden biriken aşırı kilolardan kurtulmak için çeşitli birçok yol bulunmaktadır ve bireyler kendisi için en uygun olanını belirleyip bu doğrultuda uygulamaya geçmektedir. Kavitasyon nedir sorusuna cevap olarak bu yöntem de, zayıflama için kullanılan ve anestesisiz, hiçbir şekilde iz bırakmadan, ağrı olmadan vücudu eritmek anlamına gelmektedir. Liposuctionun risksiz olan bu yöntem yağ hücrelerinin erimesini sağlamaktadır. Kavitasyon nedir sorusunun ayrıntılarına inecek olursak; kavitasyon düşük ultrason dalgalarına dayanmakta olan tamamen doğal bir olay üzerine kuruludur. Ultrason dalgaları sıvının içerisinde büyüyen ve en sonunda patlayan hava kabarcıklarının oluşmasını sağlamaktadır. Etkisinin oldukça az olduğunu söyleyebileceğimiz ısı halinde ki enerji ve etkisi fazla olan basınç dalgaları serbest kalmaktadır. Sonrasında yağ tabakalarının titreşimlere direnme gücü kaybolarak kavitasyon sayesinde bu yağ hücreleri son derece basit bir şekilde kırılır.

Yağ eridikten sonra ne olmakta?

Yukarıda bahsettiğimiz olayın gerçekleşmesi esnasında kesinlikle kas ve sinir yapılarına hasar gelmemektedir. Bu sayede kolaylıkla, sağlık bir şekilde zayıflamış olursunuz. Peki, yağ hücrelerinin parçalanması ile ne olmakta? Trigliserit seklinde olan yağlar, enzimlerle gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanan hücreler arasında sıvıya dönüşür.

Kilo Kaybında neler hissedilir?

Kavitasyon nedir sorusuna cevap verdikten sonra, kavitasyon nedir sorusunu ilk defa duyan ve günümüzde sıkça duyulan bu yöntem hakkında bilgi aldıktan sonra bu yöntemin kilo kaybettirirken ne hissettirdiğine bir bakalım. Kavitasyon nedir sorusuna cevap olarak bu yöntemin anestezi içermeyen bir zayıflama yöntemi olduğunu da belirtmeliyiz. Kavitasyon uygulayan birçok kişi yöntemin ağrısız ve acısız olduğunu belirtmekte olup bazen sadece uygulama esnasında ses dalgalanmasının vücutta oluşturduğu titreşim görüntüsü zerre miktarda rahatsızlık göstergesi olsa da önemsizdir. Vücuda hiçbir zararı yoktur. Ayrıca kavitasyon nedir ve kavitasyon acı hissettirir mi sorusuna uygulama esnasında çok az bir ısınma hissedebileceğinizi söylememiz gerekir.

Kavitasyonun Yan etkisi bulunur mu?

Kavitasyon uygulamasının yan etkisi olarak son der5ece az bir ihtimal olmak kaydıyla baş dönmesi, mide bulantısı ve vücutta kızarıklık olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer böyle bir şey başınıza gelirse az miktarda su içmeniz sizi rahatlatacak, yan etkileri ortadan kaldıracaktır. Yan etkilere maruz kalırsanız bunun birkaç saat ile birkaç gün arasında sürebileceğini unutmamalı, kavitasyon nedir sorusunun önemli cevapları arasında yer aldığını bilmelisiniz.

Kavitasyon Nedir Uzmanından Dinleyin

Kavitasyon Nasıl Bir Sonuç Verecek?

 Kavitasyon nedir? Bir zayıflama yöntemidir. Peki bu yöntemi uyguladığınızda ne gibi sonuçlar sizi bekliyor olacak, kısa ve uzun süreli olmak üzere çeşitli sonuçlar elde edeceksiniz. Öncelikle bunu bilmelisiniz. Genel olarak kavitasyon yöntemini uygulayıp sonucunda bu yöntemi uygulayanların iki ile 10 cm arasında bir incelme yakaladıklarını söylememiz mümkündür. Ancak elbette ki bu sonuçlar kişiden kişiye metabolizmaya, kiloya, yaşa, kişinin doku yapısına ve uygulanan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak kavitasyon yöntemini uygularken aynı zamanda çeşitli diyetler ve egzersizler yapılması oldukça etkili ve destekleyici nitelikte olacaktır. Bir seans kavitasyon uygulamasında tek bölgeye uygulama yaklaşık 35 dakika kadar sürmekte olup, en çok uygulamanın yapıldığı bölgeler ise karın bölgesi, kalça ve iç ile dış bacaklardır. Kavitasyon nedir sorusunun önemli cevaplarından bir tanesi de şüphesiz uygulama bölgeleridir. Zayıflamak için ve sağlıklı bir şekilde aşırı kilolardan kurtulmak için kavitasyon yöntemine başvurabilirsiniz. Hızlı bir şekilde aşırı kilolarınızdan sağlıklı olarak sizler de kurtulmaya oldukça basit bir şekilde başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here