Ana Sayfa Protein Tozları Kazein Proteini Nedir?| Nasıl Kullanılır

Kazein Proteini Nedir?| Nasıl Kullanılır

3198
0
PAYLAŞ
An image of milk and cheese
  • 1
  •  
  •  

Kazein Proteini Nedir? | Süt Proteini

kazein
kazein

Kazein Proteini, whey protein gibi sütten izole edilerek üretilen bir protein çeşididir. Yağsız kas kütlesini artırmak isteyen herkes için ideal olan kazein proteini, whey proteinine oranla biraz daha pahalı bir fiyata sahiptir. Kazeinler, oldukça yüksek bir protein oranına sahiptir. Bu sebeple antreman sonrasında, ağır iş yapanlar iş sonunda kazein proteinin kullanarak kaybettikleri proteinleri etkili bir şekilde tekrar elde edebilir, yenileyebilirler. Ayrıca süt proteini ismi ile de bilinen kazein proteini, daha uzun süre protein dengesini de sağlama özelliğine sahiptir.

 Kazein proteinini diğer proteinlerden ayıran en büyük özellik, diğer proteinlere göre daha yavaş sindirilmesidir .

Kazein proteini Nasıl Kullanılır?

Kazein proteini diğer proteinlere oranla biraz daha farklı kullanıma sahiptir. Kazein proteini, genellikle gece yatmadan önce kullanılmalıdır. Bunun sebebi ise vücudun uzun bir süre besinsiz kaldığı dönemlerde, gerekli protein ihtiyacının sürekli olarak giderilmesini sağlamaktır. Diğer proteinler gibi de kullanımı yapılabilse de yatmadan önce kullanılması etkisini arttırmaktadır. Daha iyi bir netice sunmaktadır. Ancak sadece gece yatmadan önce kullanılması gerektiğini söyleyip de kullanımını kısıtlamak da elbette ki doğru olmaz. Siz ne zaman uzun süre proteinle beslenmek istiyorsanız o zaman kullanabilirsiniz. Sporcular için oldukça etkili bir protein olan kazein protein; içerisinde barındırdığı %80 oranında protein ile istenileni vermektedir. Kazein proteini, sporcularda, vücut geliştirmesi yapanlarda yoğun olarak kullanılan ve tercihen de daha fazla seçilmesinin sebebi etkisinin güçlü ve hızlı oluşudur. Son derece sağlıklı bir şekilde protein ihtiyacını gidermeye yarayan kazein protein, tamamen doğal bir yöntemdir.

Whey proteinleri şurada anlatmıştık: ( whey protein nedir | nasıl kullanılır? )

Kazein Protein Fiyatları

Kazein Protein, diğer protein çeşitlerinden biraz daha pahalı bir protein türüdür. Fiyatları gramına ve markasına göre değişen Kazein proteini, 159, 179, 204, 102, 169, 209 ve 185 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatının biraz pahalı olmasında ki sebep ise etkisinin daha güçlü ve iyi olmasındandır. Diğer protein çeşitlerinden daha fazla kullanımı yapılan kazein protein yine diğer protein çeşitlerinden daha fazla ve iyi etki göstermektedir.

kazein-proteinler

Kazein Protein Faydaları

Kazein protein yavaş sindirilen bir protein türüdür. Çünkü, midede jel kıvamına gelen kazein protein, böylelikle daha da uzun bir süre boyunca kan dolaşımına amino asit sağlayabilmektedir. Kazein proteini faydasını whey protein ile beraber kullanarak daha etkili hale getirmeniz de mümkündür. Kazein proteinin faydaları; kas kütlesini arttırmakta destek çıkmasıdır. Oldukça etkili olan ve sporcuların harcadıkları proteini yerine getirmesinde güçlü olan kazein protein, bu sebeple sporcuların antreman sonrasında veya yatmadan önce başvurdukları bir protein türüdür. Faydaları diğer proteinlerin faydalarından daha etkili olan kazein protein, etkisi sebebiyle birçok sporcunun devamlı olarak başvurduğu bir çeşittir. Var olan kaslarınızı koruyan kazein protein, çalışma sonrasında whey proteinin etkisini de arttırmaktadır. Ayrıca kazein protein zayıflamanıza da yardımcı olabilmektedir. Dişlere ve kolon sağlığına da iyi bir faydası olan kazein proteini bir beslenme programıyla uyguladığınızda birçok faydasını görürsünüz. Dişlerde aşınmayı, çürümeyi engelleyen kazein protein bunu içerisinde içermiş olduğu yüksek kalsiyum ile sağlamaktadır. Ayrıca aşınan diş minesine de onarımda oldukça etkilidir. Sizde hemen kazein protein ile sadece kas yaptığınız gibi diğer birçok faydasından faydalanabilir yaşamınızı daha kaliteli ve eksiksiz kılabilirsiniz. Protein ihtiyacınızı sürekli gidererek yaşantınızı daha kaliteli kılabilirsiniz. Vücut sağlığınızı eksiksiz bir şekilde protein alarak koruyabilirsiniz. Son olarak kazein proteinin bir diğer faydası ise vücutta ki dokuların onarımını da sağlamasıdır diyebiliriz.

En iyi 10 protein tozunu görmek için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here