Ana Sayfa Evde Vücut Geliştirme Kol İnceltme Hareketleri

Kol İnceltme Hareketleri

34299
0
PAYLAŞ
  • 8
  •  
  •  

Kol inceltme hareketleri kısa sürede sıkı kollara sahip olmak mümkün.  En etkili kol inceltme hareketlerini sizler için bir araya getirdik. Bayanlar olarak kaslı kollara sahip olmak istemiyoruz ama sarkan kollardan da hiç hoşlanmıyoruz. Kolların sarkması kötü bir görüntü oluşturduğu için bu kol inceltme egzersizleri ile kollarınızı sıkılaştırmaya başlayabilirsiniz.

Kol İnceltme Hareketleri | Resim ve Videolu Egzersizler

  • Alttaki videoda paylaştığımız 10 dakikalık egzersizleri haftada 3 gün uygularsanız, sıkı kollara sahip olabilirsiniz. Verdiğimiz bu hareketleri uygulamaktan, “acaba kollarım çok mu kaslı olacak” diye korkmayın, egzersizlerde kullanacağınız ağırlıklar 2-4 kg arasında olacağı için kollarınızın kaslı ve kötü görünmesi mümkün değil. Ağırlıkları arttırmadığınız sürece kaslı olma ihtimaliniz bulunmuyor. Benim dambılım yok diyorsanız hiç sorun değil yarım litrelik dolu su şişesi ile de çalışabilirsiniz. 
  • Kol inceltme hareketleri arasından bir diğeri ise herkesin iyi bildiği şınav hareketidir. Yüz üstü yere uzanılır. Vücut yere yakınlaştırarak tekrar eski pozisyona getirilir. Şurada detaylı olarak anlatmıştık. Hareketi yaparken karın bölgenizi  de gerdirirseniz göbek yağlarınızın da erimesini sağlayacaktır.

 

Kol İnceltme Hareketleri
Kol İnceltme Hareketleri
  • Kolun arka bölümünü inceltmek için bir egzersiz lastiği kullanılarak sandalye de yapılan kol inceltme hareketi ise şu şekildedir. Egzersiz lastiğini sol ayağınıza takın ve sağ kolunuzu diresekten bacağınızın üzerine sabitleyin. Daha sonra lastiği omzunuza çekin ve yavaşça bırakın. Kolun arka bölümünü sıkılaştıran en etkili egzersizler arasındadır. Hareketi 10 kez sağ kol, 10 kez sol şeklinde tekrarlayabilirsiniz.
Kol Arkası İnceltme Egzersizleri
Kol Arkası İnceltme Egzersizleri
  • Bir diğer kol inceltme egzersizi ise yine egzersiz lastiği ile yapılıyor. Üstteki resimde gördüğünüz gibi lastiği ok atma pozisyonunda tutarak gerdirin. Bir kaç saniye durduktan sonra gevşetin sonra tekrar gerdirin. Kol arkasını gerdirmek ve sıkılaştırmak için etkili egzersizlerdendir. 10’ar kez hareketi tekrarlayın. Sonra diğer kola geçin.
Kol İnceltme Hareketleri
Kol İnceltme Hareketleri
  • Farklı bir kol inceltme hareketi ise sandalya yardımıyla yapılıyor. Üstteki resimdeki pozisyonu alın. Kollarınızı 90 derecelik bir açıyla bükün. Ayaklarınızın tamımiyle yere bastığına emin olun. Doğru pozisyonu aldıktan sonra vücudunuzu yukarı kaldırarak kollarınızı düz hale getirin ve tekrar bükün. Hareketi 10 kez tekrarlayın. Harekette dikkat etmeniz gereken nokta, bütün vücut ağırlığınızın kollarda olmamasıdır. Ağırlığı bacaklar ile kollar arasında dengede tutun.

  • Kol inceltici egzersizlerden bir başkası da yukarıdaki videoda yer alan boks hareketidir. Bu hareket ile de kolunuzu inceltmeniz mümkün. Hareketi uygulamadan önce sakatlanmalara sebebiyet vermemek için ısınma hareketlerini mutlaka yapmalısınız.

  • Yukardaki video da yer alan kol inceltme hareketleri de kollarınızın sıkı ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Yukarıda verdiğimiz kol inceltme egzersizleri ile kısa sürede istediğiniz sıkı kollara kavuşmak mümkün. Düzenli olarak günlük 10-15 dakikalık egzersizler ile 2 hafta içerisinde sonucu gözle görmeye başlayacaksınız. Sağlıklı günler diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here