Ana Sayfa Zayıflama Yöntemleri Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kolay Zayıflama Yöntemleri

10002
1
PAYLAŞ
Concept image of a woman holding a glass of vegetables in front of her body
  • 3
  •  
  •  

hizli-kilo-verme-nedirKolay zayıflama yöntemleri, eminiz ki kilo verme sorunu olan herkese oldukça itici geliyor  “diyet” kelimesi. Diyet psikolojisi beynimizde yer edindiği andan itibaren zaman adeta durur ve geçirdiğimiz her saniye bize işkence gibi gelmeye başlar. Oysa ki kilo vermenin sanılandan çok daha basit birkaç yöntemi vardır. Her ne kadar hızlı kilo verme tam olarak sağlıklı bir yöntem sayılmasa da detoks diyetiyle bunu sağlıklı hale getirmek mümkün. Peki son yıllarda moda olan bu detoks diyeti nedir neden uygulanır ve gerçekten de sanıldığı gibi kolay zayıflama yolu mudur? Diyet yapmadan kilo verme nasıl yapılır? 

Detoks Diyeti ile Hızlı Zayıflama Yöntemleri

 Detoks diyeti bir kolay zayıflama yolu olmaktan ziyade bir bedeni arındırma yöntemidir. Kolay zayıflama aslında vücudu pisliklerden, zararlı maddelerden gıdalarla aldığınız katkı maddelerinden ,sebze-meyvelerle bedenimize yerleşmiş olan zirai ilaçlardan ve bunlara bağlı vücudumuzda oluşan asitlenmeden kendimizi temizleme sistemidir. Hızlı kilo verme amaçlı kullanılmasının nedeni yine dolaylıdır.
Vücut kirden pisten arınınca yani vücuttan çöpler çıkınca bedenimiz kendini sağlıklı olmaya adapte eder ve yağların çözünmesi çok daha kolaylaşır. Hızlı kilo verme bu şekilde gerçekleşir. Detoks diyetiyle vücudumuza sadece ya da çok ağırlıklı olarak sağlıklı gıdaları alırız ve vücuda ne kadar çok sağlıklı gıda girerse vücut o kadar kolay çöp çıkarır, çöpleri dışarı attıkça da belli bir ağırlık kaybederiz ve devamında kolay zayıflama dediğimiz olgu meydana çıkar. Yani biz sanırız ki detoks diyetiyle hızlı bir şekilde zayıflıyoruz. Hayır! Aslında vücudumuzda birikmiş olan kirlerden temizleniyoruz ilk zamanlarda. Peki detoks diyeti nasıl uygulanır. Detoks diyeti sebze sularıyla sağlıklı bitki çaylarıyla ve vücudu alkali yapan besinlerle uygulanan ve zaman sınırı olan bir diyettir. Genelde hızlı kilo vermeyi amaçlayan kişiler tarafından yapılsa da zaman zaman her sağlıklı bireyin dahi uygulaması gereken bir

arınma yöntemidir. Detoks diyetinin diyet yapmadan zayıflama yöntemleri konusunda arayış içerisinde olanlarıysa kısa süreli mutlu edeceğine inanıyoruz.

 Aslında bilinen en eski kolay zayıflama yöntemi su içmektir. Son yıllarda yapılan kolay zayıflama yöntemleri araştırmalarında su içerek zayıflama birinci dereceye gelmiştir. Öyle ki eğer temelde çok önemli bir sağlık problemi olmasa bile gün içerisinde hafif kaçamaklar yaparak yaşayan kilolu bir insanın bile sadece günde 2-3 litre kaliteli su içerek kilo veremese bile kilo alımının önüne geçebileceği bilimsel verilerle ispatlanmış durumda. Eğer siz de diyet yapmadan zayıflama yöntemleri konusunda araştırma halindeyseniz önerilerimize kulak verin. Öncelikle kolay zayıflamak istiyorsanız ve idealinizdeki kiloya kısa zamanda ulaşmak istiyorsanız bunun yolu kesinlikle metabolizmanızı hızlandırmaktan geçiyor.Diyet yapmadan zayıflama yöntemleri arıyorsanız en idealini sizinle paylaşıcaz Peki bunu nasıl yapacaksınız? İşte size 7 altın kural:

Kolay Zayıflama Yöntemleri ve 7 Altın Kural

Kolay zayıflama yöntemleri 1 : Güne büyük bir bardak kaliteli su içerek başlayın.

Kolay zayıflama yöntemleri 2: Öğünlerinizle birlikte bitki çayı dışında hiçbir sıvı almamaya gayret edin.

Kolay zayıflama yöntemleri 3: Canınızın istediği her zararlı yiyeceğin yanına onun 4 katı kadar yararlı bir yiyecek koyun mesela 100 gr et yiyecekseniz yanında 400 gr salata tüketmeye çalışın.

Kolay zayıflama yöntemleri 4: Gün içerisinde tüketmek durumunda olduğunuz en az 2-3 litre suyu bir anda değil saat başı 1 bardak şeklinde tüketin.

Kolay zayıflama yöntemleri 5: Sebze yiyemiyorsanız günde 2 bardak mor ve yeşil yaprak ağırlıklı sebze suyu için.

Kolay zayıflama yöntemleri 6: Soğuk sıkım zeytinyağı ve balık tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

Kolay zayıflama yöntemleri 7: Bol bol baharat kullanın ve günü büyük bir bardak kaliteli suyla kapatın.

Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu 7 kuralı 7 gün boyunca düzenli şekilde uyguladığınızda kendinizdeki büyük değişimi fark edecek ve bunu bir hayat standartı haline getireceksiniz böylelikle diyet kelimesi hayatınızdan çıkmış olacak.

Sağlıklı ve mutlu günler!

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here