Ana Sayfa Diyetler Low Carb Diyeti | Düşük Karbonhidrat | Protein Diyeti

Low Carb Diyeti | Düşük Karbonhidrat | Protein Diyeti

12737
1
PAYLAŞ
  • 5
  •  
  •  
Low Carb
Low Carb

Low Carb Diyeti

Low Carb Diyeti, yani Düşük karbonhidrat diyeti zayıflamak için en sağlıklı ve etkili bir diyettir. Bilimsel olarak da bu saydıklarımızın ispatlanmış olduğu Low Carb diyeti, sporcular ve amatör olup ancak her gün antrenman yapanlar için uygun bir diyet değildir. Bu düşük karbonhidrat diyeti günlük yaşamında hareketsiz bir hayat süren ve günde bir iki saat kadar spor yapan kişiler için uygundur. Özellikle bu diyete uygun olan ise vücut geliştirme ve kuvvet çalışan kişilerdir. Bu diyeti uygulayarak uyumakta olan yağ yakma mekanizmalarını devreye sokacak, şeker yakıcı yerine yağ yakıcı olacaksınız. Low Carb diyeti uygulayan kişi, yağ yakıcı olarak sürekli karnı acıkmayacaktır. Glikojen depoları hızlı bir şekilde tükenmiş olduğu için şeker yakıcılarda vücut hemen açlık sinyali verir ve tekrar karbonhidrat ister. Oysa yağ yakıcı olarak sizin enerjiniz vücudunuzda zat56en hali hazırda depolu olacak. Low Carb diyeti uygulayanların bir diğer kazanımı ise yağ yakıcı olarak depolanmış ve yediğiniz yağların enerji olarak çok daha kolay ve etkili bir şekilde yakılmasının sağlanmasıdır. Karın kaslarınızı, baklavalarınızı ve adonislerinizi hızlı ve etkili bir şekilde Low Carb Diyeti ile ortaya çıkarabileceksiniz.

Low Carb Diyeti ile Yenebilecek Besinler

Low Carb Diyetinde tüketilebilecek besinlere bakacak olursak; et ürünleri, süt ürünleri, kuruyemiş, yumurta ve her türlü sebze şeklinde sıralanabilir. Ancak unutulmaması gereken bir nokta bazı et ürünlerinin içerdiği yüksek karbonhidrattır. Örnek olarak köfte verilebilir. Süt ürünleri de içerisinde bir miktar karbonhidrat içermektedir. Kuru yemişlerde aynı şekilde. Sebzelerde havuç, mısır ile patates söylenebilir. Bu gıdaları tüketirken karbonhidrat oranları göz önünde bulundurarak ne kadar karbonhidrat aldığınızı bilmeli, kaç gram almanız gerekiyorsa bu doğrultuda tüketmeniz gerektiğini hatırlamalısınız.

Low Carb Diyeti Yenmemesi Gerekenler

İçerisinde şeker barındıran her türlü besini, nişasta barındıran her şeyi, her türlü ekmeği, her türlü tahıl ürününü, baklagilleri, pilav, patates, meyve suyu, meyveler, dondurma, mısır, spor içecekleri ve bisküvi tüketmekten uzak durmalısınız. Bu besinler içerisinde yüksek oranda karbonhidrat içermektedir ve diyetin birinci evresinde bu gıdaların tüketimi kesinlikle yapılmamalıdır. Birinci aşama için uygulayabileceğiniz örnek bir diyete bakacak olursak:

Sabah

5 haşlanmış yumurta (1 tam diğerlerinin beyazı) ve salata tüketin.

Öğle

150 gram tavuk göğsü ve salata yiyin.

İkindi

İkindi öğününde 150 gram tavuk göğsü ve salata tüketebilirsiniz.

Akşam

Akşam yemeğinde 200 gram tavuk göğsü ve salata.

Ayrıca gün boyunca da 150 gram kadar kuruyemiş tüketin. Bu diyet birinci aşamaya örnek olup, uygulanabilecek örnek bir diyettir.

Diyetin birinci aşamasında ne kadar karbonhidrat alacağınızı belirlemek sizin yaşam tarzınıza bağlı bir etken olup; eğer fazla hareket halindeyseniz en fazla 150 gram kadar karbonhidrat tüketebilirsiniz. Eğer tam tersi ise 50 gram karbonhidratı geçmemeniz gerekmektedir. Düzenli bir şekilde diyeti uygulamanız ve dikkat edilmesi gereken hususlara; tüketilip tüketilmemesi gereken besinlere dikkat ederseniz doğru bir şekilde Low Carb diyeti doğru bir şekilde uygulamış olur.

Vücudunuzu sağlıklı bir döneme sokabileceğiniz düşük karbonhidrat diyeti; Low Carb Diyeti doğru bir uygulama halinde gerçekten çok sağlıklı ve fit bir vücudu vaat eden bir diyet olduğunu anlayacaksınız.

Geç kalmadan sizde bu diyeti kurallarına uygun bir şekilde uygulayarak vücudunuz için hayal ettiğiniz bir görünüme, sağlığa kavuşabilirsiniz.

Unutmayın azmetmeniz ve pes etmeden çabalamanız halinde iyi sonuçlar, neticeler sizleri bekliyor olacak. Sizin hırslı ve azimli olarak bu diyeti uygulamanız istediklerinizi size verecektir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here