Ana Sayfa Sporcu Gıdaları Myprotein Impact Whey Protein 2500 Gram

Myprotein Impact Whey Protein 2500 Gram

2011
0
PAYLAŞ
  • 3
  •  
  •  

Sporcuların özellikle vücut geliştirme sporu ile uğraşanların en çok tercih ettiği supplementlerin başında gelen protein tozları, vücuda fit ve kaslı bir görünüm kazandırmada oldukça faydalı bir üründür. Nedir bu protein tozu ilk olarak bunu açıklamakla işe başlayacak olursak protein tozu whey ve kazein şeklinde çeşitleri olan ve sporcuya katkı olarak alması gereken proteinin toz haline getirilmiş halidir. Yapım maddesi olarak ise peynir altı suyundan yapılmaktadır. Peynir altı suyu ise bildiğimiz peynirin suyudur. Bu suyun direkt katkısız olarak içilmesi de fayda sağlamakla beraber protein tozunun içerisinde bulunan diğer bileşenler sizi dilediğiniz vücuda daha erken kavuşturacaktır. Myprotein Impact Whey Protein 2500 Gram kullanmanız site editörlerimiz tarafından sizlere tavsiye edilmektedir. Fiyat performans açısından oldukça uygun ve içerdiği protein miktarı bakımından birçok sporcu arkadaşımızın tercih ettiği bu protein tozu kısa bir süreliğine sitemizde indirime girmiştir. Geçici bir süreliğine yapılan bu indirimi sizde kaçırmadan sınırlı sayıda kalan bu üründen tedarik edebilirsiniz. Güçlü bileşenleri sayesinde içinde bolca protein bulunan ve daha da önemlisi bulunan bu protein saf halde bulunan bu tozu kullandığınız takdirde vücudunuzda gözle görülür şekilde değişiklik ve iyileşme olacaktır. Bunun sebebi ise gram değerinin çok yüksek olmasıdır. 2500 gram ve kutu halinde satılan bu protein tozuna sahip olduktan sonra yaptığınız idman programına ve daha da önemlisi kilonuza göre bu tozu kullanırsanız sonuçları sizin için çok daha erken alınacaktır.

Protein tozu, kullanış bakımından hiçbir zararı olmayan ve düzenli kullanıldığı takdirde vücuda fayda dahi sağlayan bir temel gıda takviyesidir. Bazı sporcu arkadaşlar protein tozu almadan doğal yollardan vücut geliştirmek isterler. Bazıları ise daha erken sonuçlar almak için doğal yollarla beslenmek yerine protein tozu yardımı ile hemen sonuca ulaşmak isterler. Aslında uzun vadede bakıldığında iki sporcu arkadaşımız da amacına ulaşacak ve idmanlarını aksatmadan yaptığı takdirde fit ve kaslı bir görünüme sahip olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki bu sporla uğraşan her kimse ve seçtiği yol her ne olursa olsun idman ve beslenme olmadan bu spor sizi bir sonuca götürmeyecektir.

Protein tozu almadan da kas yapılır mı?

Spor ile uğraşanların merak ettiği bir diğer konu da protein tozu almadan kas yapılıp yapılamayacağı konusudur. Protein tozu olmadan da kas yapılır mı diye soracak olursanız elbette yapılır ancak protein alan bir kişinin 6 ayda yaptığı kası doğal yollardan yapmaya çalışan sporcu arkadaşımız bir senede hatta daha da uzun bir senede yapacaktır. Bunun sebebi beslenme değil alınan protein miktarı hiç değildir. Daha önceki yazılarımızda da belirtmiş olduğumuz üzere protein tozu spordan 45 dakika önce alınmalıdır. Ancak protein tozu almayan ve doğal yollardan beslenen bir sporcu yemek yiyecekse bu 3 saat önce olmalıdır. Protein tozu neden 45 dakika önce alınırken besin 3 saat önceden alınıyor diye merak eden arkadaşlar olabilir bunun sebebi tozun direkt olarak kana karışmasına karşın besinin kanda emilip karışmasının en az 3 saati bulmasıdır. Kana karıştığı anda spora başlanması da sporcu için maksimum faydayı sağlayacağından toz olarak alınan protein 45 dakika önce alınmalı iken besin olarak yenen protein gıdası 3 saat önceden tüketilmelidir. Bu tüketilen ya da alınan protein tozundan sonra da iş bitmemektedir. Spor yapıldıktan sonrasında da tekrar beslenme yapılmalı ya da protein tozu alınmalıdır. Doğal yollardan kas yapmak isteyen sporcu spordan sonra hemen yemeğini yese bile söylemiş olduğumuz gibi besinlerin emilip kana karışması en az 3 saat sürecektir. Ancak idmandan sonra yorulan ve yıpranan kaslara proteinin en hızlı şekilde ulaşması lazımdı. Yani burada alınan besin yetersiz kalmaktadır. Bol sıvı tüketerek alınan besinde en hızlı şekliyle 2,5 saat sonra kana karışacak ve kas hücrelerinize ulaşacaktır. Ancak protein tozu alan ve spordan sonra 45 dakika geçmeden sporcu arkadaş sıvı halde aldığı protein tozu direkt olarak kana karışıp yıpranan kaslara ulaşacağından dolayı bu işin faydasını daha fazla görecektir. Kendi beslenmesi ile beslenen sporcunun 1 senede yaptığı kası protein tozu kullanan sporcunun 6 ayda yapması mantığı işte buradan gelmektedir. İdman bittikten sonra protein ve vitamine aç kalan kaslara protein tozu aracılığı ile ihtiyaç duyduğu güç hemen giderken besinden alınan protein o besinden arınıp kanda emilene kadar geçen 2,5 saat vücuda gereken yararı sağlamamaktadır. Bu yüzden her ne kadar sporcular doğal beslenmenin daha iyi ve daha faydalı olduklarını düşünseler de protein tozu kullanmadan kas yapmayı akıllarından pek geçirmemektedirler.

Protein tozunun sahte olmadığını anlamanın yolları nelerdir?

Protein tozları talebi yoğun olan ve internet ortamında çok daha ucuza bulunduğu için spor salonlarından ziyade internet sitelerinden temin edilen bir üründür. Ürüne talep bir hayli fazla olunca her üründe olduğu gibi bu tozlarda da sahte yapım ya da katkı maddeli protein tozları bulunabilmektedir. Protein tozu alırken almış olduğunuz sitenin güvenilir olmasına dikkat ediniz. Sitemiz bu konuda yapmış olduğu on binlerce satışta müşterilerinden hiçbir şikâyet almamış ve kesinlikle kalitesi belli olmayan ürünleri bünyesinde barındırmamıştır. Her siteden protein tozu almak demek o tozun sahte olup olmadığının bilinmemesi demektir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ikinci husus ise çok düşük fiyatlı olan tozların tercih edilmemesidir. Proteinler belirli bir fiyat aralığında satılan ürünlerdir. Bu fiyatın altında satılan ürünler ya içerik bakımından zengin değildir ya da ürün katkı maddeli olarak satılmaktadır. Bu tozların içilmesi ve kullanılması ise ciddi sağlık problemlerine sebep olabileceği gibi aynı anda kalıcı hasarlara da sebep olabilmektedir. Bu yüzden garantisi olmayan ve bilinmedik firmalardan bu daha ucuz diye toz protein alınmamalıdır. Sizde sitemizden Myprotein Impact Whey Protein tozunu tercih edebilir ve dilerseniz kapıda ödeme dilerseniz kredi kartına taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir: Ultimate Prostar Whey Protein Tozu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here