Ana Sayfa Diyetler Nasıl Kilo Verilir ? | Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Nasıl Kilo Verilir ? | Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

4307
1
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  

Nasıl Kilo Verilir?

kilo-verme-diyetAşırı kilolu insan sayısının git gide çoğaldığı günümüzde bu sorundan kurtulmak için birçok kişi yine aynı anda çözüm aramaktadır. Nasıl kilo verilir sorusuna cevap olarak oldukça fazla seçenek vardır. Aşırı kilolardan kurtulmak için öncelikle kilo almayı sağlayan gıdaların tüketimini durdurmanız gerekmektedir. Cips, kola, fast – food tarzı yiyecekler, yağlı besinler ve diğer kilo aldırıcı abur cuburların tüketimini durdurmalısınız. Kilo aldırmada önemli faktör oynayan bu gıdalar vücutta son derece zararlı bir etkiye sebep olmakta, kilolanmaya ortam sağlamaktadır. Nasıl kilo verilir sorusuna başlıklar halinde cevap verecek olursak ilk olarak Öğün atlamamanız gerektiğini bilmelisiniz.

1- Öğün Atlamayın

Nasıl kilo verilir sorusunun önemli cevaplarından bir tanesi Öğün atlanmaması gerektiğidir. Öğün atlamanız halinde kilo vermeniz iki şekilde zorlaşmaktadır. Birincisi öğün atladığınız da bir sonraki öğünde çok daha aç olacağınız için daha fazla yemek yiyeceksinizdir. Doymanız zorlaşacak ve bu sebeple atladığınız öğünden alacağınız kaloriyi tek seferde almış olursunuz. İkinci zorluğu ise metabolizmanızı yavaşlatması ve dinlenir bir halde iken yaktığınız kalori miktarını azaltmasıdır.

2- Kendinizi Aç Bırakmayın

Nasıl kilo verilir sorusuna ikinci cevap olarak kendinizi asla aç bırakmamanız gerektiğini bilmeniz gerektiğidir. Aç kalarak kilo vermeye hiçbir katkıda bulunmaz tam tersine aç kalmanız sebebi ile artan stres sebebiyle salgılanan hormonlar vücudunuzun daha fazla miktarda yağ depolamasını sağlamaktadır. Ayrıca nasıl kilo verilir sorusuna cevap olmasının bir diğer sebebi, aç kalarak diyetinizi desteklemiş olmamanızdır.

3- Su İçin

Su içerek de nasıl kilo verilir sorusuna bir cevabı uygulamış olursunuz. Sıfır kalorisi olan su, midenizi doldurarak size tokluk hissi verecek ve uzun süre bu hissi kaybetmemenizi sağlayacak bir besindir. Yani enerji içeceği, kola ve diyet içecekler yerine su içmeniz nasıl kilo verilir sorusunda size pozitif anlamda katkı sağlayacak bir etkendir.

4- Kendi diyet listenizi kendiniz hazırlayın

Günümüzde nasıl kilo verilir sorusuna cevap olarak pek çok diyet listesi bulunmaktadır. Bu diyet listesi çokluğunun en büyük sebebi herkes için aynı diyet listesinin uygun olmamasıdır. Bu sebeple ortaya farklı farklı diyet listeleri çıkmıştır. Nasıl kilo verilir sorusuna bu sebeple şu diyetle kilo verilir demek çok doğru bir hareket değildir. Çünkü her insanın bünyesi, beslene alışkanlığı farklıdır ve diyet listesi kişiden kişiye değişen bir şeydir. Bu sebeple kendi diyet programınızı hazırlayarak başkalarının hazırladığı diyet listelerini uygulamayabilirsiniz.

6- Acıkmadan Yemek Yemeyin

Nasıl kilo verilir sorusuna en olmazsa olmaz cevap tok karnına yemek yenmemesidir. Acıkmadan kesinlikle yemek yemeyin. Çünkü vücut yeterince kalori harcamadan üstüne kalori alması sebebi ile yağ depolanmasına, vücutta kilolanmaya sebep oluyor.

7- Kahvaltıyı Mutlaka Yapın

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, olmazsa olmaz bir öğündür. Kahvaltı yapılmadan güne başlanması halinde vücut metabolizmasının uyku halinde günlük yaşam temposuna adapte olması oldukça zorlaşır. Bu neden metabolizma hızı normal değerinin altında kalmış olur ve yakılan kalori miktarı da azalır.

Nasıl kilo verilir sorusuna yukarıda bazı cevapları böylelikle vermiş olduk. Ancak olmaz olmazı en sona bıraktık. Egzersiz, hareket yapmanız da kilo vermede olmazsa olmazdır. Düzenli bir şekilde egzersiz yapmanız, sportif faaliyetler gerçekleştirmeniz vücudunuz için oldukça gereklidir. Sağlıklı bir bedene kavuşmanızda, sağlıklı bir vücut ile fit bir yaşam sürebilmeniz için eksiksiz bir şekilde vücudunuzu hareket ettirecek aktivitelerde bulunmanız nasıl kilo verilir sorusunun olmaz olmaz cevaplarındandır. Sizde sağlıklı bir eden ve sağlıklı bir kilo için, aşırı kilolara yukarıda ki yolları deneyerek kavuşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here