Ana Sayfa Sporcu Ek Gıdaları Nutrich BCAA & Glutamine Complex Ürün İncelemesi

Nutrich BCAA & Glutamine Complex Ürün İncelemesi

454
0
PAYLAŞ
Nutrich BCAA & Glutamine Complex Ürün Değerlendirmesi
  •  
  •  
  •  

Nutrich BCAA & Glutamine Complex incelemesi yapmak için ilk olarak içerisinde bulunan temel maddeleri ele almak gerekir. Bu yapıların ne olduğu, vücutta ne işe yaradığı ile ilgili bilgi vermek oldukça faydalı olacaktır. Bu açıklamaları yaptıktan sonra da sporcunun BCAA maddesi ve Glutamine maddesini kullandığında nasıl bir etkiye sahip olacaklarını bilmeniz seçiminizi doğru yapıp yapmadığını kavramak açısından oldukça önemlidir. Daha sonra geriye kalan tek olay bu ürünü ne dozda ve nasıl kullanmanız gerektiğidir.

 

Protein Nedir ve Sporcu İçin Önemi Nedir?

Protein insan vücudunda bulunan bütün yapıların temel malzemesi gibi düşünülebilir. Bu kompleks bileşenin yapı taşına da aminoasit denir. Amino asitlerin vücutta kendiliğinden üretilen ve dışarıdan besinler ile alınan şeklinde iki grubu vardır. Bu iki gruptan tıpta esansiyel aminoasit olarak adlandırılan dışarıdan alınması zorunlu olan aminoasit grubu vücutta kandan tutun saça, tırnağa, organlara kadar her türlü yapı maddesinin temel üretim mekanizmasına katılan maddelerdir. Bu maddeler vücutta dışarıdan alınmadıklarında bazı hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir.

Esansiyel aminoasitler spor sırasında kas yapımını hızlandırmak ve kaybedilen protein miktarını yerine geri koymak adına besin takviyesi olarak, normal öğünlerin yanı sıra, alınması gereken besin maddeleridir.

Besin takviyelerini alırken yapılan bir hata bunları öğün yerine geçeceğini zannederek ana öğünleri atlayacak şekilde tüketmektir. Bu durum beslenme yetersizliği ve çeşitli kan değerlerinde inişlere ve çıkışlara neden olmaktadır. Kan değerinizdeki değerlerin biraz bile oynaması sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabilir. Sağlığınıza dikkat etmek adına protein tozlarını besinlerin yanına ek olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Nutrich BCAA & Glutamine Complex Kullanımı

Nutrich BCAA & Glutamine Complex incelemesi konusunda ana öğünlerinizi aldıktan sonra bu içeceği aktivite yoğunluğunuza göre belirlenen 3 farklı doz alımı şeklinde tüketmelisiniz. Günlük olarak tüketimlerinizi günün her saatinde alabilirsiniz. Ancak en çok tavsiye edileni spor sırasında veya sonrasında tüketilmeleridir. Bu sayede sporda kaybettiğiniz enerjiyi ve dinamikliği günün geri kalan saatleri için geri kazanmada yardımı olacaktır. İçerisinde bulunan B6 vitamini sayesinde spor sonrası oluşan yorgunluk hissi, kas krampları ve hafif sancılara iyi gelen bir yönü de bulunmaktadır.

Nutrich BCAA & Glutamine Besin Değerleri

Ürünün bir servis miktarı 13 gramdır. Bunun 10,5 gramı protein, 0,12 gramı şeker ve 1 gramı da karbonhidrattan meydana gelir. Bu ürünün kullanımında 4 ölçek (1 servis) ürün, 300-500 ml arası su ile karıştırılır ve bu şekilde içilir.

Sporcular için gıda takviyesi satan yerler ve farklı internet siteleri üzerinden ilgili ürüne bulmak ve satın almak son derece kolaydır. Nutrich, bir AloProtein markasıdır ve www.aloprotein.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

 

BCAA Nedir?

BCAA maddesi vücuda esansiyel olarak alınması zorunlu olan 3 tane aminoasitin kimyasal bağ ile birbirine bağlanarak oluşturduğu bir komplekstir. Bu kompleks vücutta kas yapımında kullanılan en temel proteinlerin üretiminde kullanılır. Bu sayede kas hacminde artış bekleyen ve bunun için antrenman planlanması yapan kişiler için en uygun protein tozunun BCAA içeren bir toz olması çok önemlidir.

 

Glutamine Nedir?

Glutamine veya glutamin maddesi vücutta kas yapımı ve doku yapımında kullanılan proteinlerin yapı taşlarından bir tanesidir. Bu esansiyel aminoasit, kas kütlesinin arttırılmasında oldukça faydalı bir mikro yapıdır.

 

Nutrich BCAA & Glutamine Complex Ürünündeki Kafein Etkisi

Nutrich BCAA & Glutamine Complex incelemesi yaparken dikkat edilecek bir diğer faktör de içerisinde bulunan kafein maddesidir.  Öncelikle bu ürünü kullanmadan önce kalp sağlığınız hakkında bilginiz olması gerektiğini unutmayınız. Günlük olarak kafein alımı özellikle panik bozukluğu olan veya kafeine duyarlı koroner rahatsızlığı olan bir bireyin tüketmemesi gereken bir maddedir. Bu kontrolleri sağladıktan sonra sağlıklı her bireyin spor yaparken bu ürünü tüketmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Kafeinin kas yapımına olan faydalarından bahsedecek olursak ilk olarak kafein dakika başına düşen kalp atım miktarını arttıran bir etkiye sahiptir. Bu etkisi sayesinde kas dokulara daha hızlı kan akışı olur. Bölgelerde artan kan akısı kas dokuya daha fazla oksijen iletimi sağlar. Bu oksijen fazlalığı kas dokunun içinde bulunan yağ dokusunun parçalanmasında büyük rol oynar.

Kimyasal olarak olaya bakacak olursak vücudun yağ yakmak için su ve oksijene ihtiyacı vardır. Bol miktarda su içerek ve kafein içerikli bu ürünü tüketerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz vücut tipine ulaşmanıza ve iç organlara zarar veren yağlardan kurtulmanıza kolaylık sağlayacaktır.

Kafein aynı zamanda spor sonrasında vücudunuzun 24 saat boyunca, uyku esnasında bile metabolizma hızınızı yüksek tutarak ve dokulara oksijen göndererek kalori harcamanıza yardımcı olur.

Bu da sağlığınız için temel bir gereksinim olan yağ oranınızı dengeli tutmanıza kolaylık sağlamak anlamına gelmektedir. Bu sayede yağlarınızdan kurtularak HT, diyabet gibi metabolik hastalıkları önlemenize yardımcı olabileceği anlamına gelmektedir.

Nutrich BCAA & Glutamine Complex Yorumları

 

SONUÇ

Diğer markaların benzer ürünleri ile kıyasladığımızda Nutrich BCAA & Glutamine Complex ürününün diğerlerinden bir adım önde olduğunu söylemek mümkün. Egzersiz esnasında ve sonrasında vücudun ihtiyaç duyduğu aminoasitleri etkili bir şekilde karşılayacak bir üründür. Yerli üretim olması fiyatlarına da olumlu yansımıştır. Nutrich ürünlerinin bir AloProtein.Com markası olması da ürünün kalite bakımından çok iyi seviyede olduğunu gösteriyor.

Nutrich BCAA&Glutamine Complex Ürününü Resmi Websitesinden Satın Almak İçin Tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here