Ana Sayfa Sporcu Ek Gıdaları Nutrich Ecorich Whey Protein Complex İncelemesi

Nutrich Ecorich Whey Protein Complex İncelemesi

832
0
PAYLAŞ
Nutrich Ecorich Whey Protein Ürün İncelemesi
  •  
  •  
  •  

Nutrich Ecorich Whey Protein Complex incelemesi hakkında ilk olarak protein tozlarının türleri ve neye göre seçildiklerini belirlemek en doğrusu olacaktır. Bu konuda öncelikle protein tozlarının seçimlerinin nasıl olacağı konusu, ardından da neden bir bireyin Nutrich Ecorich Whey Protein Complex’i seçmesi gerektiğini ve bu ürünün kimler için daha uygun olduğunu belirlemek adına bu yazımıza başlayalım.

Nutrich Ecorich Whey Protein Complex ürününü içerik, performans, kalite ve fiyat açısından sizler için inceledik.

 

Protein Tozları

Protein tozlarının farklı türlerinin bulunduğu ve bunları kullanan kişilerin belli başlı bazı özellikler ışığında seçmesi gerektiğini bütün sporseverler bilirler. Bu konuda olan çeşitlilik her ne kadar iyi bir durum olsa da bazen kafa karışıklığına yol açabilmektedir.

 

En Uygun Protein Tozunu Seçmek

Protein tozunun sporcu için kendisine en uygun olanını pek çok ürün arasından seçerek tespit etmesi oldukça zor bir durumdur. Bu konuda piyasada bulunan birçok protein tozu arasından sizin için hangisinin en doğrusu ve faydalısının hangisinin olduğunu belirlemek zordur. Bu yüzden sporcu ilk olarak vücudunu tanımalı ve onun ihtiyaçlarına uygun bir seçim yapmalıdır.

Sporcunun antrenman planı yaparken önceden nasıl bir vücut şekline sahip olmak istediği, sağlık sorunlarının olup olmadığını kontrol ederek diyetini buna göre yapılandırması ve gıda takviyelerinden sağlığına ve vücut şekline en uygun olanını belirlemesi gerekmektedir. Bütün bu aşamalardan sonra gerçek hedefine ulaşması çok kolay bir hale gelebilecektir.

Nutrich Ecorich Whey Protein Tozu İncelemesi konusuna da değinmek için ilk olarak bu sayılan aşamaların daha açıkça ifade edilmesi gerekmektedir.

Sporcu sağlık sorunlarını kontrol etmek adına öncelikle doktoruna başvurmalıdır. Ardından kendisinde herhangi bir engel olmadığını teyit ettirmelidir. Sonrasında da antrenman planını ve haftalık çizelgesini fitness eğitmeni ile birlikte düzenlemelidir. Bütün bunlar vücudunuzu ve zihninizi disipline sokmak adına yapılmış olan ön adımlardır. Sonrasında kendinizi ve vücudunuzu forma sokmak veya kas yapmak için ihtiyacınız olan egzersizler ile işe başlayabilirsiniz.

Nutrich Ecorich Whey Protein Complex İçeriği

Nutrich Ecorich Whey Protein Complex ürünün bir ölçeği 40 gr olup, bunun 23 gr’ı proteinden, 12,8 gr’ı karbonhidrattan oluşur. B6 takviyeli olan bu ürünün bir ölçeğinde 5 gr glutamin ve glutamin öncüleri, 6 gr BCCA, 2 gr kreatin ve 1 gr taurin bulunur.

 

Gıda Takviyeleri Ne Zaman Alınmalıdır?

Bütün spor ve diyet işlemlerinizi ayarladıktan sonra sizlere düşen egzersiz sırasında kaybedeceğiniz kompleks bileşenleri nasıl geri yerine koyacağınızdır. Bir fikir oluşması için protein örneğini ele alalım. Spor yapan bir kimsenin spor sonrası kaslarında mikro yırtıklar meydana gelir. Spor sonrasında duyulan hafif kas krampları ve ağrıların temel nedeni laktoz birikmesinin yanı sıra bu mikro yırtıklardır. Yırtıklardan bahsederken bunun bir tıp terimi olduğunu düşünmelisiniz. Kasların gerçek anlamda yırtılması söz konusu değildir.

Hücresel anlamda lifli bir yapı olan kas dokusu liflerinin birbirinden hafifçe ayrıldığı ve protein kaybı oluştuğu mikroskop altında görülebilir. Bunun sonrasında hemen vücuda protein göndermek hafifçe yıpranmış olan kas dokunun yenilenmesi ve kaybın tamamen yerine geri koyulmasını sağlar.

Nutrich Ecorich Whey Protein Complex Yorumlar

2000 gramlık ürünün 2019 sonu itibariyle fiyatı 149 TL’dir (güncel fiyat bilgisi için tıklayın). Fiyat ve performans açısından çok iyi bir ürün olduğu söylenebilir. 50 servis olan ürünün servis fiyatı ise 2,98 TL’dir. Nutrich, bir AloProtein markasıdır ve www.aloprotein.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

 

Nutrich Ecorich Whey Protein Tozu Yapısı ve Son Değerlendirme

Yukarıdaki paragrafta bahsedilen bu mikro yırtıkları yerine hemen koymak ve vücudun kaybettiği enerjiyi ona geri kazandırmak için Nutrich Ecorich Whey Protein Tozu tam da size göredir. Belirtilen dozlarda günlük olarak tüketilmelidir. Nutrich Ecorich Whey Protein Tozu ürünü hem protein hem de zengin aminoasit içeriği barındırmasıyla göz dolduran bir besin takviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaptığı egzersizleri kas kütlesine çevirmekte zorlanan sporseverler için Nutrich Ecorich Whey Protein tozu çok doğru bir tercih olacaktır.

İçerisinde bulunan Belçika çikolatası aroması ile tatlandırılmış olması da hem içimini kolaylaştırmakta hem de spor yapım sürecinde tatlıdan uzak kalmak zorunda olan tatlı severler için mükemmel bir seçim halini almaktadır. İçerisinde bulunan B6 vitamini de spor sonrası yaşanılan yorgunluk hissini ortadan kaldırmayı sağlayacaktır.

Nutrich Ecorich Whey Protein Tozunu Resmi Websitesinden Satın Almak İçin Tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here