Ana Sayfa Protein Tozları Nutrich Prorich Whey Protein İncelemesi

Nutrich Prorich Whey Protein İncelemesi

420
0
PAYLAŞ
Nutrich Prorich Whey Protein
  •  
  •  
  •  

Pek çok kişinin spor salonunda protein tozları tükettiklerine mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Shake şeklinde tüketilen ve çok lezzetli türleri bulunan bu tozların ne işe yaradığını merak edenlerin doğru yerde olduklarından emin olabilirsiniz.

Protein tozları sporcu için oldukça faydası bulunan toz halinde bileşiklerdir. Bu bileşiklerin amacı spor esnasında kaybedilen bütün mineral ve kompleks bileşenleri biyolojik döngümüzün bozulmaması ve metabolizmamızın daha iyi faaliyet göstermesine katkıda bulunmaktır. Özellikle kas yapımına faydası olan bu ürünlerin işleyiş mekanizmasından bahsedelim.

 

Protein Tozlarının İşleyiş Mekanizması

Nutrich Prorich Whey Protein incelemesi yapmadan önce protein tozlarının genel anlamda vücutta işleyiş mekanizmaları hakkında bilgi sahibi olmak oldukça faydalı olacaktır.

Spor esnasında, özellikle de ağır egzersiz yapan kimselerin yaptığı antrenman sırasında, kaslarımızda gerilmeler ve hafif ağrılar oluşur. Spor bittikten sonraki dinlenme sürecinde bu acılar bir miktar daha artar. Bu yanmanın acı hissi yağ yakımının bir belirtisidir ancak yağ yakımının yanı sıra vücuttan bir miktar protein kaybı da söz konusudur. Bu protein kaybının anlamı kaslarımızda mikro yırtıklar meydana gelmesidir. Bu mikro yırtıklar ancak antrenman sonrasında kaybedilen protein miktarı kadar yerine koyarak veya gün içerisinde herhangi bir zaman diliminde protein depolarını arttırarak vücudun kendi doğal döngüsü içerisinde bu kaybı yerine koyarak vücutta kas yapımına olanak verilebilir. Aksi halde vücudunuz sürekli olarak sadece yağlarından değil kaslarından da erime yapacak ve istenmeyen yumuşak ve bazen de sarkık bir vücuda sahip olmanıza yol açacaktır. Bu da hem sağlık açısından hem de dış görüntü olarak istenilmeyen bir duruma sebebiyet verir.

 

Nutrich Prorich Whey Protein Tozunun Diğerlerinden Farkı Nedir?

Piyasada farklı alanlarda kullanılan çok çeşitli protein tozları vardır. Bunların her biri sporu yapan bireyin ihtiyaçları doğrultusunda gruplandırılmıştır. Örneğin, gainer özelliği olan bir besin takviyesi kilo almakta zorluk yaşayan ve kas yapımının yanı sıra kiloyu da sağlıklı bir şekilde kazanılmasını sağlayan türde bir supplementtir. Ancak Nutrich Prorich Whey’in vücutta yarattığı etki mekanizması bu şekilde değildir.

3500 gramlık ürünün fiyatı Aralık 2019 tarihi itibariyle 309 TL’dir. Servis miktarı 33 gram olan üründe toplam 106 servis vardır ve servis fiyatı 2,92 TL’dir.

Nutrich Prorich Whey Protein Tozu kas yapımına en uygun yapıda ve sağlıklı olan hayvansal kaynaklı protein bileşenlerini içermektedir. Bu da onu daha da sağlıklı kılan özelliklerinden biridir.

 

Nutrich Prorich Whey Protein Tozu Yapısı

Nutrich Prorich Whey Protein incelemesi hususunda ürünün içyapısı oldukça güçlü proteinlerin yapı taşlarından oluşmaktadır. Bu protein tiplerinin aynı zamanda vücut tarafından üretilmeyen ve dışarıdan besinler ile vücuda alınması zorunlu olan tıp ve biyoloji dünyasında esansiyel amino asit olarak geçen protein yapı taşlarını da içermektedir.

Bu da besinler ile yeterince protein alamadığınız zamanlarda bile spor yapmanın vücudunuzdan herhangi bir bileşenin eksikliği sonucu ortaya çıkabilecek birçok hastalık türünün önlenmesine yardımcı olduğunu göstermektedir. Buradan da anlaşıldığı üzere protein tozları aslında bizim sağlıklı bir birey olmamıza sağladıkları katkılar bakımından oldukça değerli kompleks yapılar olduğunu göstermektedir.

Nutrich Prorich Whey Protein Yorumları

Bu kompleks yapılar sayesinde ter ile beraber attığımız vitamin ve mineralleri de yerine koyacak şekilde tasarlandıklarından herhangi bir eksiklik sonucu ortaya çıkan yorgunluk, baş dönmesi gibi basit rahatsızlıklardan ve bazen de protein eksikliği, vitamin eksikliklerinin doğurduğu ciddi hastalıkları önlemek adına oldukça önemli besin kaynaklarıdır.

Nutrich Prorich Whey Protein incelemesi yaparken pek çok kişi bu ürünlerin sentetik olduğunu düşünse de piyasada pek çok vitamin takviyesi olduğunu ve bunların hastanelerde doktorlar tarafından önerilirken insan yapımı oldukları halde sentetik veya zararlı şekilde nitelendirilmeden verildiğini akıllarına getirmelidirler. Bu da her zaman insan yapımı olan sağlık takviyelerinin sağlık açısından bir zarar teşkil etmediğinin bir kanıtıdır. Elbette ki bu ürünler öğün yerine asla geçmemektedir. Sadece takviye şeklinde tüketilmeli ve belirtilen dozlar aşılmamalıdır.

 

Doz miktarının altında tüketildiklerinde istenilen etkinin görülme süresi uzayacaktır. Belirtilen doz aşıldığında ise fazla alınan bu ürünlerin alerjik reaksiyonlar gibi çeşitli olumsuz durumları tetikleyebileceği ve sakıncalı olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bunun için fazla kullanımlarda etkinin artacağı gibi bir şey düşünülmesi bir yanılgıdır. Çünkü vücudumuz ağız yoluyla alınan bütün besin takviye türlerini kullanıp kalan kısmını günlük olarak depolama niyetindedir. Bu da hiç istemediğimiz bir durumdur. Nutrich Prorich Whey Protein ürününden maksimum fayda elde etmek istiyorsanız kullanım direktiflerine uymanızda fayda var.

Nutrich Prorich Whey Protein Tozunu Resmi Websitesinden Satın Almak İçin Tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here