Ana Sayfa Multivitamin Omega 3 Nedir? | Omega 3 Faydaları | Kullanımı | Fiyatları

Omega 3 Nedir? | Omega 3 Faydaları | Kullanımı | Fiyatları

3536
0
PAYLAŞ
  • 9
  •  
  •  
Omega 3
Omega 3

Omega 3 Nedir?

Omega 3, yağ asitleri olan ‘esansiyel’ yani temel yağ asitleri olarak bilinmektedir. Bu maddeler, temel yağ asitleri vücudumuzda üretilmediği için dışarıdan besinlerle almamız zorunludur. Oldukça fazla sayıda formu bulunmakta olan bu yağ asitlerinde anahtar olarak görev yapanları ise DHA ve EPA’dır. Yağ asitleri olan esansiyellerin yeteri miktarda vücuda alınmaması ilk olarak kardiyovasküler olmak üzere beraberinde çeşitli birçok hastalığı da getirmektedir. Bu sebeple eksik edilmeden, düzenli olarak omega 3 vücuda alınması gereken temel yağ asitlerini içerisinde barındırmaktadır. EPA ve DHA vücut için oldukça önemli maddelerdir. Örneğin DHA beyin için büyük önem taşımaktadır. Çünkü beynin gri maddesi, retina ve sinirler gibi dokularını DHA oluşturmaktadır. Bu madde vücutta olmazsa olmazlardandır kısacası.


Omega 3 Nasıl Kullanılır?

Omega 3’ü günlük olarak 1 ila 3 gram arasında kullanmanız önerilmektedir. Bu şekilde bir kullanım gerçekleştirerek vücudunuza gerekli olan temel yağ asitlerini alabilir, zorunlu olan ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Omega 3’ü kullanabilecek gruplara bakarsak şöyle sayabiliriz: Gebelik ve Emzirme döneminde, Alzheimer hastaları, Kemik ve eklem sağlığı için, çocuk sağlığı ve kalp ile damar sağlığı için kullanılabilir.

Omega 3 Fiyatları

Omega 3 fiyatları kapsül gibi çeşitli yapılara göre, gramına ve markasına göre çeşitli farklı fiyatlar gösterebilmektedir. Fiyatları 33 TL, 29 TL, 45 TL, 22 ve 25TL aralığındadır. Oldukça uygun fiyatlara satışı yapılmakta olan Omega 3 ile sizde daha sağlıklı yaşam sürebilirsiniz.

Omega 3 Faydaları

Omega 3’ün birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak;

Gebelik ve emzirme döneminde ki kadınların omega 3 kullanması bebeklerinin beyin gelişimini arttırmakta oldukça etkilidir.

Bir diğer faydası dikkat eksikliği yaşayan çocuklarda olumlu bir etki yaratmasıdır. Bu sebeple omega 3 kullanılması bu sorunu yaşayan çocuklarda pozitif etki yaratmaktadır.

Depresyonda olan çocukların depresyonunu azaltmak için yine omega 3 kullanılması önerilmektedir.

Hiperaktif olan çocukların, dikkat eksikliğini yine omega 3 ile giderebilmek mümkündür.

Omega 3’ün bir diğer faydası da bazı kanser çeşitlerine karşı koruma sağlamasıdır.

Ayrıca çocukların zihinsel gelişiminde olumlu yönde etkili olduğunu ve öğrenme kapasitesini arttırdığı da bir diğer faydasıdır.

Daha onlarca faydası bulunan Omega 3, eklem ağrılarını azaltmada, alzheimera yönelik koruyu özelliğiyle ve kan basıncını düşürücü özelliğiyle birçok faydası bulunmaktadır. Omega 3 genel olarak her yaş için faydalıdır ve kullanılması gerekir.

Cildi içten nemlendiren omega 3, yaşlanmayı geciktirici özelliğe de sahiptir. Bu sebeple omega 3’ün tüm faydalarını alabilmek için onu hem içten hem dıştan tüketmelisiniz. Omega 3 içeren besinleri günlük olarak düzenli bir şekilde tüketmelisiniz. Unutulmamalıdır ki iyi bir netice almak için kullanmak değil, düzenli kullanmak gerekir.

Canan Karatay Omega 3 ‘ün Faydalarını Anlatıyor

Omega 3 İçeren Besinler
Omega 3 İçeren Besinler

Omega 3 İçeren Besinler

Omega 3 soğuk sularda yaşam sürdürmekte olan yağlı balıklarda, keten tohumunda, cevizde ve semizotunda bulunmaktadır. Bu yiyecekleri tüketerek de vücudunuza omega 3 girmesini sağlayabilirsiniz. Omega 3’ün vücudumuz tarafından üretilmediğini bilmeli, bu sebeple düzenli bir şekilde bu temel yağ asitlerini içeren yiyecekleri tüketip; omega 3 tüketimi gerçekleştirmelisiniz. Vücut için gerekli olan omega 3, ekstra faydaları ile de büyük bir nimettir. İnsan vücudunda en fazla Omega 3 beyinde bulunmakla beraber, ne kadar önemli bir yerde ne kadar önemli bir etkiye sahip olduğunu bizlere bu sayede de göstermektedir aslında. Kendiniz için, çocuğunuz için sizde daha sağlıklı ve iyi bir yaşam için hemen omega 3 kullanmaya başlayın; geç kalmadan daha iyi bir sağlıklı vücuda ulaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here