Ana Sayfa Sporcu Gıdaları Protein Bar Nedir ? | Nasıl Kullanılır | Faydaları

Protein Bar Nedir ? | Nasıl Kullanılır | Faydaları

7632
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  
Protein Bar
Protein Bar

Protein Bar Nedir?

Protein Bar ; 20 – 30 gram arasında olan ve içerisinde oldukça yüksek miktarda protein içeren, kullanacak kişiye enerji veren yiyeceklerdir. Tadı oldukça güzel olması protein barın tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Protein barın sporcu ve diğer kişiler tarafından tercih edilmesinin sebebi içerisinde yüksek oranda protein taşıyarak kişiye yüksek miktarda enerji veriyor olmasındandır. Protein bar, çikolata ve diğer tatlı ürünlere görünüşü ile tadı sebebiyle benzetilebilen bir üründür. Çoğunluklu bunu spora yeni başlayan kişiler tüketmektedir. Yapacakları sporda kendilerine destekçi bir ürün olmasını umarak bunu kullanırlar ve öyledir de.

Protein Bar Ne İşe Yarar ? 

Protein bar öncelikle yüksek protein almak isteyen kişilerin kolaylıkla protein almalarını sağlayan bir takviyedir. Genellikle sporcuların ve vücut geliştirmecilerin kullandığı protein bar düşük karbonhidrat, yüksek protein içermektedir. Farklı barlarda bulunuyor. Örneğin Enerji Barlar, sporculara enerji sağmak için kullanılır, fakat içinde yüksek miktarda karbonhidrat bulunur.

Protein Bar Nasıl Kullanılır?

Öncelikle protein barı kullanmadan önce vücudunuzun buna ihtiyacı olan değerlerini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü eksik veya fazla almanız durumunda faydasını değil, zararını görürsünüz ve istediğiniz neticeyi alamazsınız. Bu şekilde kullanacağınız miktarı bilerek kullanmaya başlarsanız antrenmandan 30 dakika önce ve 30 dakika sonra kullanabilirsiniz. Vücut geliştirme sporları için ve diğer çeşitli sporlar için kullanabileceğiniz protein barlar ile antrenmanlarınızı destekleyebilirsiniz. İstediğiniz neticeye daha hızlı, daha sağlıklı ve etkili bir şekilde kavuşabilirsiniz. Porotein barı, yapacağınız antrenmanlardan 30 dakika kadar önce kullanarak enerji elde edebilir, daha sıkı bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yüksek protein kaynağı olan Protein Tozları da işinizi görebilir. En iyi 10 protein tozunu öğrenmek için tıklayın.

Protein Bar Fiyatları

24 adetli Protein Bar fiyatı 135 TL iken tekli bir protein bar 7 ila 5 TL arasındadır. 16 adetli protein bar 79 TL, 15 adet protein bar 99 TL olabiliyor. Bu fiyatlarda ki değişikliğin sebebi gram ve markasına göre farklılık göstermesinden dolayıdır. Ancak fiyatlar birbirlerine yakın olup, çok büyük bir fark bulunmamaktadır. 12 adetli bir protein bar kolisi ise 50 TL. Ama bunun bir paket protein barı 35 gr iken, 15 adet içeren bir koli protein barın 99 TL olmasının sebebi bir paketinin 55 gr olmasından dolayıdır. Yok ben protein bar almak istemiyorum protein barı evde yapmak istiyorum diyorsanız. Yazıyı okumaya devam edin sizler için de evde protein bar yapımı konusu geliyor.

Protein Bar Faydaları Nelerdir?

Protein Bar bir sporcunun kas gelişiminde son derece olumlu ve etkili rol oynayan bir faydaya sahiptir. Düzenli ve aksatmadan protein bar kullanılması ile oldukça gelişmiş kaslara sahip olmanızı sağlayan protein bar, sporcuların çoğunluklu olarak kullanımını yapmasının sebebi bu faydasından dolayıdır. Son derece kolay ve sağlıklı bir şekilde istenilen kas kütlesine, istenilen şekli vermememizi sağlayan ve bu konuda oldukça faydalı olan protein bar; düzenli kullananlar tarafından sonuçlarını gözler önüne sermektedir. Hem lezzetli olan hem de sporcular için büyük bir nimet olan protein bar, içerisinde yüksek oranda barındırdığı protein ile besinlerden parça parça almak yerine, hızlı bir şekilde protein ihtiyacını gidermemizi sağlamaktadır. Antrenman öncesinde alınarak kişiye enerji veren protein barların faydaları arasında bu özelliği de saymak mümkündür. Enerjiyi aldıktan sonra kişiyi daha iyi bir tempoyla çalışmaya teşvik eder, enerjisini bu şekilde harcayarak vücut geliştirme veya diğer sporlarda daha ileriye gitmesine yardımcı, faydalı olur. Bunu düzenli bir şekilde kullanarak, sürekli hale getiren bir kişi istediği amaca kesintisiz bir şekilde ulaşır ve hızlı bir şekilde hayalinde ki vücuda sahip olabilir. Protein bar, enerji depolayarak sporda bu enerjiyi harcamak isteyenler için ideal bir ürün olup, tüketimini düzenli yapmak gerekmektedir. Faydalarını eğer sizde kendiniz için kullanmak istiyorsanız, düzensiz bir şekilde protein bar kullanmanız sizin bu faydalardan faydalanmamanızı sağlar. Belli bir düzen içinde, sürekli olarak kullanmanız halinde istediğiniz vücuda, istediğiniz şekli vererek yahut yaptığınız sporda kendinizi ileriye taşıyarak protein barın faydasını sizlerde son derece kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here