Ana Sayfa Sporcu Ek Gıdaları Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 Kapsül İnceleme

Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 Kapsül İnceleme

7301
0
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  

Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 Kapsul

Besin takviyeleri sporcular için oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Normal beslenme yoluyla ihtiyaç duyulan bileşenler yeterinde alınamayabilir. Özellikle vücut geliştirme sporcuları normal beslenme dışında ekstra takviyelere ihtiyaç duymaktadırlar. Yağ yakmak daha fazla kas gelişimi sağlamak ve kas gelişiminin hızlandırmak amacıyla alınan bu takviyeler sporcuların daha kısa süre içerisinde istedikleri seviyeye gelmelerinde yardımcı olur. Vücut geliştirme sporcuları tarafından tercih edilen ve kullanılan ürünlerden birisi de Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 kapsül’dür. Tonalin – CLA serbest doymamış yağ asitlerinden meydana gelen bir üründür. Peki, bu ürün ne işe yarar ve insan vücuduna etkileri nelerdir?  Tonalin – CLA alınması yağların vücutta depolanmasını sağlayan Liprotein Lipaz enziminin çalışmasını durdurarak yağ birikimini engellemektedir. Hatta vücutta daha önceden fazladan beslenme nedeniyle depolanan yağların da serbest kalmasını sağlamaktadır. Bu da vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır. Yağsız kas kütlesinin meydana gelmesinde ve vücuttaki yağ oranının düşürülmesinde oldukça etkili bir besin değeri olarak ön plana çıkmaktadır. Ürünü temel amacı Definasyon, iştah kontrolünü sağlamak, kilo vermek ve yağ yakımını sağlamaktır. Böylece vücuttaki yağlar yakılarak enerjiye dönüştürülmekte, ayrıca kasların gelişimi de desteklenmektedir. Ürünün içerisinde 60 adet Kapsul bulunmakta ve kolay yutulabilir bir yapıda kullanıcılara sunulmaktadır. Ürün 2 adet olmak üzere yemeklerden sonra kullanılabilmektedir. Softjel yapıda olması rahatlıkla kullanılmasında etkili olmaktadır.

İçerik ve Performans

Öncelikle ürünün doğal olduğunu ve insan sağlığına zarar verecek herhangi bir madde içermediğini belirtmekte fayda var. Ürün içerisinde domuz katkı maddesi ve GDO kesinlikle yer almamaktadır. Bu da sporcuların ve kilo vermek isteyen kişilerin gönül rahatlığı ile Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 Kapsul kullanmasına yardımcı olmaktadır. Yemeklerden sonra günde 2 adet Softjel kullanabilirsiniz. Bundan daha fazlası size faydadan çok zarar sağlayabilir bu nedenle kullanım talimatlarına uygun bir şekilde ürünü almanız sizin için daha iyi olacaktır. Ürün içerisinde bulunan CLA esansiyel Omega 6 yağ asidinin bir çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır. Bir linoleik asit çeşidi olarak Solgar Tonalin CLA 1300 mg içerisinde yer alan CLA vücudumuzda bağırsaklarda yer alan linoleik asitten sentezlenmektedir. Yağ dokusunda direkt olarak etki eden CLA birçok bilim adamının araştırmalarına da konu olmuştur. Her bir softjel’de 1300 mg Tonalin CLA bulunmaktadır. Ürünün içeriğinde soya, şeker, tuz, nişasta, buğday, maya ve süt ürünleri yer almaktadır. Bu bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Sentetik renklendirici, koruyucu ve yapay tatlandırıcı içermeyen ürün içerisinde sağlığa zararlı bir madde barındırmamaktadır. Konjuge linoleik asit, insan vücudundaki yağ birikimlerini azaltmaya ve bağışıklık sistemini iyileştirmeye yardımcı olabilmektedir. Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 Kapsul vücut geliştirme sporcuları tarafından sıklıkla tercih edilse de kilo vermek isteyen ancak bu amacına ulaşamayan kişiler tarafından da kullanılabilmektedir. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını arttıran ürün özellikle karın bölgesindeki yağların yakılmasında yardımcı olmaktadır. Vücut geliştirme sporcuları ise daha keskin kas hatlarına ulaşmak ve kasların büyüme hızını arttırmak için Solgar Tonalin CLA 1300 mg 60 Kapsul kullanabilmektedir. Yağlar yakılarak enerjiye dönüştürüldüğünden dolayı bu ürün antrenman süresinin uzamasına da dolaylı yoldan katkı sağlamaktadır. Sporcular kendilerini daha enerjik hissetmekte bu da antrenman sürelerinin uzamasını sağlamaktadır. Bilindiği üzere daha fazla antrenman daha fazla kas gelişimi ve daha fazla ağ yakımı demektir. Eğer bu üründen daha fazla fayda almak isterseniz yağ yakımı tetikleyen ve arttıran L – Carnitine ürünleri ile birlikte de kullanabilirsiniz.

 

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Ürün hem vücut geliştirme sporcuları hem de kilo vermek isteyen kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Softjel yapısı ile kolay yutulabilir yumuşak bir yapıya sahip olan Solgar Tonalin CLA 1300 mg, 1 bardak su ile kolayca yutulabilmektedir. Kapsüllerin çiğneyerek yutulması ise tavsiye edilen bir durum değildir. İsteğe göre bol miktarda sıvı ile ürünü rahatlıkla tüketebilirsiniz. Kana hızlı bire şekilde karışan softjel haplar 15 – 20 dakika sonra vücuda etki etmeye başlamaktadır. Bu nedenle yemekten 15 – 20 dakika önce softjel hapları alabilirsiniz. Kesin bir kullanım talimatı olmayan ürünü yemek esnasında ve yemek sonrasında da alabilmeniz mümkündür. Bu tamamen sizin inisiyatifinize kalmış bir durumdur. Yine de en iyi etkiyi görmek için yemeklerden 15 – 20 dakika en fazla 2 kapsül olacak şekilde ürünü kullanabilirsiniz.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Ürünü bulmanız için birçok farklı kanal mevcuttur. Solgar Tonalin CLA 1300 mg’ı başta eczaneler olmak üzere sporcu takviye gıdaları satan mağazalardan veya internetten temin edebilirsiniz. Ürünün fiyatı ise 120 – 140 TL aralığında değişebilmektedir. Kolayca bulabileceğiniz ürünü birçok yerden temin edebilme şansına sahipsiniz. Ayrıca Solgar garantisi ile piyasaya sunulan ürünü gönül rahatlığı ile satın alabilir ve kullanabilirsiniz.

Kullanım Tavsiyesi

1 kapsül Tonalin CLA bol sıvı ile birlikte yutulmalıdır. Bol sıvı ile yutulması kana daha çabuk karışmasına yardımcı olacaktır. Softjel yapıda olması kolaylıkla yutulabilmesine yardımcı olmaktadır. Çiğneyerek yutulması tavsiye edilmeyen Solgar Tonalin CLA 1300 mg, ana öğünlerden yaklaşık 15 – 20 dakika önce tüketilmelidir. Eğer ürünü günde iki kez kullanmayı düşünüyorsanız akşam yemeğinden 15 – 20 dakika önce ve öğle yemeğinden 15 – 20 dakika önce tüketebilirsiniz. Tavsiye edilen kullanım miktarı ise her öğünden önce 1 adettir. Daha fazla kullanılması sağlığınıza olumsuz etkide bulunabilir ve baş ağrısı mide bulantısı gibi istenmeyen etkilere maruz kalabilirsiniz.

İnceleme Özeti

Ürün Solgar kalitesi ile piyasada yer almaktadır. Birçok vücut geliştirme sporcusu ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından sıka tercih edilmektedir. Sadece bu ürün kilo vermenize direkt olarak etki etmese de spor yapanların daha hızlı bir şekilde yağ yakmalarına ve kilo vermelerine yardımcı olur. Solgar Tonalin CLA 1300 mg’ı öğle ve akşam yemeklerinden önce birer kapsül şeklinde tüketebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir: Amix Predator Whey Protein 2000 Gr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here