Ana Sayfa Sporcu Gıdaları Sporcu Besinleri | Sporcu Besin Takviyeleri

Sporcu Besinleri | Sporcu Besin Takviyeleri

3347
0
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  
Sporcu Besinleri
Sporcu Besinleri

Sporcular için en iyi Besin Takviyeleri | Sporcu Besinleri

CLA

Sporcuların, vücutlarına aldıkları besinlere ek olarak en iyi besin takviyeleri elbette ki olmalıdır. Bunlardan bahsedecek olursak sporcular için en iyi besin takviyelerinde birincisi CLA’dır. Et ürünlerinde doğal bir şekilde bulunmakta olan, doymamış bir yağ asididir. Bu besin vücudumuzda üretilemediği için dışarıdan alınması şarttır. CLA’nın sporcular için en iyi besin takviyeleri arasında yer almasının sebebi ise, vücutta yağ depolanmasını sağlayan LPL enziminin çalışmasını engellemektedir. Bu sayede, daha önceden depolanmış yağların kan dolaşımına katılmasını sağlamaktadır.

L-Karnitin

L-Karnitin, vücutta oldukça sıkı bir şekilde çalışarak yağları mitokondriye taşıyan bir besindir. Bu sayede vücuda enerji kazandırıyor ve kilolardan kurtulmayı da sağlıyor. Ayrıca yorgunluk durumunu da gidererek kişinin yorulmadan çalışmasını sağlamaktadır. Aç karnına antrenmanlarınızdan yarım saat önce kullanmanız önerilmektedir.

GNC Procrunch Protein Nutrition Bar

Sporcular için en iyi besin takviyelerinden bir tanesidir. Öğün arasında metabolizmayı hızlandıracak ve günlük olarak almanız gereke protein miktarını karşılayacak bir besin olan GNC Procrunch Protein Nutrition Bar, 25 kaloridir ve 16 gram proteinden oluşur.

Twinlab Amino Fuel Liquid

Sporcular için en iyi besin takviyelerinden birisi olan bu ürün, dünyanın en fazla satan sıvı amino asidi unvanına sahiptir. Kana hızlı bir şekilde karışan bu besin sayesinde kasların ihtiyaç duyduğu amino asit anında kazanılıyor. Ayrıca portakal aromalı bir ürün olduğunu da söylemeliyiz.

Hardline Bipro

Sporcular için en iyi besin takviyelerinde yer alan bu ürün sadece kas yapmakta olan sporcular içindir. Çünkü içerisinde şeker, laktoz ve karbonhidrat barındırmamaktadır. %95 gibi bir oranda proteine sahiptir.

Muscletech Mass-Tech

8 haftalık bir süre içerisinde 5 kilo kas kazanmayı sağlayan, sporcular için en iyi besin takviyelerinden biri olan bu ürün, bir ölçeğinde sadece 3 gram yağ bulundurmaktadır. Oldukça etkili bir üründür.

Hardline Amino 3000

Protein alımını desteklemek isteyenler için, sporcular için en iyi besin takviyelerinden biridir. İçerisinde yağ ve karbonhidrat bulunmamaktadır. Ayrıca protein sentezlenmesini arttırmak için de B6 vitamini ve yağ yakımın da güçlü olan L-Karnitin bulunmaktadır.

GNC Tonalin CLA

İnsan vücudunda depolanmış olan yağları eritip enerjiye çevirmede başvurulan yol CLA’dır. Tonalin CLA ise 2 kapsülde 2000 miligram CLA, 2 gam yağ ile 20 kalori barındırmaktadır. Sporcular için en iyi besin takviyelerinden bir tanesidir.

MM USA Extra Kreatin Serum

Yenilen tüm besinler sindirim sisteminden geçmeden kana karışamaz diye bir durum yoktur. Mesela ağızda çiğnediğiniz besinlerin mikro taneciklerini ağız içerisinde ki kılcal damarlar tarafından emilerek kana karışımı sağlanabilir. Bu doğrultuda üretilen MM USA Extra Kreatin Serum, sporcular için en iyi besin takviyelerinden biridir ve hızlı bir sonuç verir. Kullanımını ise yapacağınız yoğun antrenmandan 15 dakika önce dilinizin altına damlatmanız yeterlidir.

Bu saymış olduğumuz, sporcular için en iyi besin takviyelerinden size uygun olanını kullanarak; yapacağınız sporu daha verimli hale getirebilir, destek niteliğinde bu besin takviyelerini alabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanırsanız istediğiniz neticeyi daha başarılı bir şekilde oluşturabilir, daha hızlı bir şekilde bu neticeye kavuşabilirsiniz. Gerek vücut geliştirme gerek farklı bir amaç için; uygun olan hangisi ise, sporcular için ek besin takviyelerini kullanmak oldukça etkili bir yoldur. İstediğiniz hedefe ulaşmanızda, yaptığınız sporu daha verimli, hızlı ve etkili kılmadan bu ek besin takviyeleri önemli rol oynamaktadır ve kesinlikle dikkate alınmalıdır. Kullanımını yaptıktan sonra ne kadar iyi sonuçlar çıktığını görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here