Ana Sayfa Body Fitness Sporla Kemik Yoğunluğunu Arttırmak

Sporla Kemik Yoğunluğunu Arttırmak

4486
0
PAYLAŞ
  • 2
  •  
  •  

Kemik yoğunluğunun artırılması hem vücut sağlığının hem de vücut direncinin daha güçlü olduğu anlamına gelmektedir. Bunun için de kemik yoğunluğunu artırma amaçlı çalışmalar yapılmıştır. Kemik yoğunluğunun artırılması hem sizin daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır. Hem de bu sağlıklı yaşamınız içinde güçlü, kuvvetli olmanızı sağlayacaktır. Kemikleri yoğun olan insanlarda kırılma, çatlama gibi problemlerin oluşma riski de azalmaktadır. Bu sebeplerden ötürü de kemik yoğunluğunuzu artırmaya çalışmalısınız.

Sporla kemik yoğunluğunu artırmak için ise her hangi bir spor hareketi yeterli olmamaktadır. Sporla kemik yoğunluğunu artırmak için bilhassa ağırlık çalışmak gerekmektedir. Ağırlık çalışılmadan kemik yoğunluğunun artırılmasının imkânı bulunmamaktadır. Ağırlık çalışmanın yanı sıra düzenli olarak çalışmakta önem taşımaktadır. Ağırlık çalışıyor olabilirsiniz ancak düzenli olarak çalışmadığınız müddetçe de yeterli kemik yoğunluğunu yine elde edemeyeceksiniz.

İşte Sporla Kemik Yoğunluğu Artırmak

  1. Egzersiz değil ağırlık çalışmak: Kemik yoğunluğunuzu artırmak için öncelikle egzersiz yapmak yerine ağırlık çalışmalısınız. Ağırlık çalışmaya başlarken öncelikle düşük olan ağırlıklardan başlayıp, daha sonra büyük olan ağırlıklara doğru yol alabilirsiniz. En ağır olan ağırlık sizin maksimum seviyenizi oluşturacaktır. Ağırlık çalışmak hem sizin daha çok güçlenmenize sebep olacaktır. Hem de kemik erimesi gibi birçok kemik rahatsızlığından kurtulmanızı sağlayacaktır.
  2. Çalışılan Ağırlık ve Sürenin Önemi: Kemik yoğunluğu için çalışmalar yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de bilinçli olmaktadır. Bilinçli olunduğu takdirde kemik yoğunluğunun da artırılma ihtimali artış göstermektedir. Çalışılan ağırlık ne kadar ağır olursa, çalışılan süre ne kadar uzun olursa kemik yoğunluğunuzu artırma ihtimaliniz de daha kolay olacaktır.
  3. Az Ağırlıkla Başlamak: böyle durumlarda en kötü seçenek birden fazla ağırlığı kaldırmak olmaktır. Bunun için daha çok küçük ağırlıklarla başlayın.

Bu yazı ilginizi çekebilir : Bel Omurlarının Önemi

PAYLAŞ
Önceki İçerikKas Kaybetmeden Yağ Yakmak
Sonraki İçerikCasein Protein

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here