Ana Sayfa Sporcu Gıdaları Supplement Kullanımından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Supplement Kullanımından Dikkat Edilmesi Gerekenler

2431
0
PAYLAŞ
  • 3
  •  
  •  

                    

Spor salonlarına olan ilgi giderek artarak fit olma yolunda herkes ter döküyor. Bu nedenle hızlı bir gelişme için supplement kullanımı ve ilgi bu nedenle çok fazla arttı. Hatta öyle bir boyuta geldi ki daha spora başlamadan protein tozları hakkında konuşmaya başlayanlar bile var. Bu tarz konuşmaların ardından kötü ve bilgi çöplüğü dışında pek bir şey çıkmıyor. Bu konu hakkında bilmeyen o kadar çok insan var ki önemli bir bilgi çöplüğü ise Tozları bıraktığın an vücudumuz sarkar tüm kaslarımız kaybolur. Bu bir bilgi çöplüğüdür. Evet, şimdi ise supplement kullanırken dikkat edilmesi gerekenler kısmına gidelim

Bunlara Dikkat Edin!

Bolca su içmemiz gerek. Gün içerisinde fazla su içmeyen biriyseniz bu kötü alışkanlığınızı bırakmalısınız. Su tüketimini arttırmanız gerek ki zaten sadece bu tozlar için değil genel olarak tüm vücudumuza su gerekmektedir. Yeterli su tüketimde organlarımız daha iyi çalışmaktadır.

Bu hatayı çok fazla yapıyoruz. Bu hatayı yapmamak gerek. Düzenli beslenmemizi supplementlere göre düzenlemememiz gerekmektedir. Eğer beslenmeniz iyi değilse ve düzensiz ise zaten supplementler size sadece zaman ve para kaybı yaratır. Sizi sağlıklı bir şekilde fit yapacak tek şey supplementler değildir. Beslenme ön plandadır. Supplementler sadece ek besin olarak alınmalıdır. Böylece faydasını göreceksiniz.Supplement kullanımında supplementin son tüketim tarihinede dikkat etmeniz gerekmektedir ve su yada süt ile karıştırılan supplementi çok uzun süre bekletmeden tüketmelisiniz.

Herkes bir an önce fit vücuda kavuşmak ister. Bu yüzden supplementlere başvurur. Fakat her zaman bu isteğimize olumlu yanıt alamayabiliriz. Vücut yapımında hızlı sonuçlar pek fazla görülmez. Bu yüzden acele etmeyin ve ağırdan alın. Eğer hemen birçok supplementlere başvurursanız kötü sonuçlar alabilirsiniz. Bu yüzden fazla aceleci olmadan yavaş yavaş supplementler almamız gerek. Bu yönde daha iyi sonuçlar göreceksiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Kreatin Nedir?Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here