Ana Sayfa Sporcu Gıdaları Termojenik Yağ Yakıcılar

Termojenik Yağ Yakıcılar

3045
0
PAYLAŞ
  • 2
  •  
  •  

Termojenik yağ yakıcılar; enerji yakma özelliğine sahip olan ve metabolizmayı hızlandıran yapıya sahiptir. Enerji yakıcılar vücut ısısını artıran bir fonksiyon gösterir ve gösterdiği bu fonksiyon sayesinde de yağ yakımı olmaktadır.

Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

  • Termojenik yağ yakıcıların en büyük özelliği metabolizmayı hızlandırmasıdır. Metabolizmayı hızlandırması sayesinde hiçbir şey yapmasanız dahi kalori yakarsınız. Ve yaktığınız kalori de yağ yakımını sağlamaktadır.
  • Termojenik yağ yakıcılar iştah azaltan bir yapıya sahiptir. Ve iştah azalttığı için de kilo vermek, yağ yakmak konusunda yardımcı olmaktadır.

Termojenik Yağ Yakıcılar Faydaları

  • Yağ yakıcılar adı üstünde olduğu gibi yağ yakma özelliğine sahiptir.
  • Yağ yakıcıların içinde birçok faydalı madde bulunmaktadır. Yağ yakıcının içinde bulunduğu besinler arasında kansere karşı koruyan ürünler bulunmaktadır.

Kafein:

Yağ yakıcı besinlerin içerisinde bulunan maddelerinden bir tanesi de kafeindir. Kafeinin çok uyarıcı bir özelliği bulunmaktadır. Kafeinin uyarıcı özelliği uykusuzluğu ve yorgunluğu almaktadır. Aynı zamanda yağ oksitlemesini artıran bir özelliğe de sahiptir. Bu sebepten ötürü yağ yakıcıların içerisinde yer alan güçlü bir maddedir.

Arnavut Biberi Ekstresi

Yağ yakıcı besinlerin içerisinde bulunan maddelerinden bir tanesi de Arnavut biberi ekstresidir. Soğuk algınlığı, mantar, migren ve kalp hastalıklarına iyi gelme gibi bir özelliği bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra metabolizmayı hızlandıran bir yapıya sahiptir.

Bu yazı ilginizi çekebilir : Yağ ölçme yöntemi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here