Ana Sayfa Beslenme Programları Tok Tutan Gıdalar

Tok Tutan Gıdalar

2648
0
PAYLAŞ
  • 2
  •  
  •  

Zayıflamak, zayıf olmak, fit bir görünüme sahip olmak yalnızca güzellik açısından değil, sağlık açısından da önemlidir. Çünkü kilo asla sağlıklı olan bir faktör değildir. Kilolu olmak birçok sağlık problemini de beraberinde getirmektedir. Bunun için kilomuza dikkat etmeliyiz. Ancak açlık hissi olduğu müddetçe de kilo vermemiz ne yazık ki hayli zordur. Bunun için öncelikle açlık hissimizi yok etmeliyiz. Açlık hissini gidermek için tok tutan gıdalar tüketmeniz de fayda bulunmaktadır. İşte tok tutan besinler;

  1. Elma: Düşük kaloriye sahip olan, ayrıca vitamin ve mineral bakımından da oldukça zengin olan elma enerji veren bir yapıya sahiptir. Lifli bir yapısı olan elma antrenmandan sonra tüketilebilecek en güzel besindir. Ayrıca elma tok tutan besinler arasında yer almaktadır.
  2. Salata: Yeşil yapraklı sebzeler açısından boldur. Ayrıca salatanın içerisinde bulunan besinlerin her biri farklı vitamin ve mineraller açısından zengindir. Mineral ve vitamin açıdan zengin olduğu için hem enerji veren hem de tok tutan bir yapıya sahiptir.
  3. Yulaf Ezmesi: Elmaya, salataya göre yulaf ezmesi çok daha tok tutan bir özelliğe sahiptir. Yulaf ezmesinde karbonhidrat açısından zengindir ve karbonhidratın vücutta yakılması daha uzun süre aldığından dolayı da tok tutma özelliği de daha fazladır.
  4. Baharat: Baharatın iki şekilde etkisi bulunmaktadır. Birincisi baharatlı gıdalar tokluk hissi yarattığından dolayı sofraya oturulduktan sonra baharat tüketilirse daha az yemek yenmektedir. Ayrıca baharatlı gıdalar insanı susatmaktadır. Çok susattığından çok su içilmektedir ve su mideyi doldurduğundan yine daha az yemek yenmesini sağlanmaktadır.
  5. Yeşil Çay: Her öğünden sonra bir bardak yeşil çay tüketmenizin açlık hissini bastıracağını unutmamalı ve bunun için her öğün sonrasında yeşil çay tüketmelisiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir : Elma sirkesi zayıflatır mı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here