Ana Sayfa Vücut Geliştirme Tribulus Bitkisi Nedir?

Tribulus Bitkisi Nedir?

5567
0
PAYLAŞ
  • 25
  •  
  •  

Haydi, bakalım ayıkla pirincin taşını! Çıkmış birileri yine bir bitki atmış ortaya gelin beraber inceleyelim. Tribulus adı verilen Hindistan kökenli bir bitkiden söz ediyoruz. Aslına bakılırsa memleketinde çok eskilerden beridir kullanılan bu bitki son 10 senenin patlamasına yol açtı. Bitki hakkına asıllı asılsız birçok iddia mevcut. Bu iddiaların birçoğunun henüz bilim insanlarınca kanıtlanmadığını ve kullanımı durumunda bilinmeyen sorunlarla karşılaşabileceğinizi söylemek isteriz.  Tribulus’un yararlı olduğu iddiaları piyasada en çok cinsel güce olumlu etkileriyle anılıyor. Bu konuda bir kısım insanlar kesinlikle yararlı olduğunu savunurken bir kısım ise hiçbir işe yaramadığını söylüyorlar. Araştırmalar neticesinde Tribulus cinsel güce kişiden kişiye değişecek şekilde etki edebiliyor. Ancak bunun henüz somut delilleri yok. Cinsel istekliliği arttırıyor iddiaları da aynı şekilde yalanlanırken bir kısım doğruluğunu iddia ediyor. Araştırmalar neticesinde malum bitkinin bu konuda kısmi etkisinin bazı bireylerde bulunduğu söyleniyor ancak güvenilirliği tartışılır. Aslına bakılırsa halk arasında dolanan yukarıda ki gibi sorular faydasız ve saçma. Cinselliğe olumlu etkileri uzmanlarca kanıtlanmamış hiçbir ürün alınmamalı kullanılmamalı. Cinsellik formatında Tribulus faydası olmayan bir bitki olarak literatüre geçiyor.

Tribulus Ve Sporcular 

Sizlere hiç şaşırmayacağınız bir bilgi daha! Tribulus denen bitkinin yapılan araştırmalar sonucunda kesin olarak sporcuların güçlerine hiçbir etkisinin olmadığı tespit edilmiş. Parçalar yavaş yavaş yerine oturuyor Tribulus’un zararları şu ana kadar ön planda. Kısaca para kaybı!

Sonuç

Biz Türk halı otu çöpü çok severiz. Demleyip içmesini kaynatmasını falan da severiz. Komşudan gördüğümüz zaman hemen bilip bilmeden içeriz içiririz. Yukarıda sizde okudunuz bu bitkinin hiçbir şekilde kanıtlanmış yararı yok. Bu durumda bu bitkiyi alıp içmek çok parası olanların parasını sokağa atma isteklerini gidermek amacıyla yapılabilir bir şey. Sonuçta Tribulus’un zararlı bir bitki olduğunu söyleyebiliriz. Faydası kanıtlanamayan her şey kanıt çıkana kadar zararlıdır!

Bu Yazı İlginizi Çekebilir: Creatine Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here