Ana Sayfa Uncategorized Vücut Yağının İhtiyacı

Vücut Yağının İhtiyacı

3629
0
PAYLAŞ
  •  
  •  
  •  

Bir vücut yağsız yaşayamaz. Belli bir miktarda vücut yılının hayati önemi olduğunu anlamak önemlidir. Vücut yılının iki bileşimi vardır: esansiyel yağ ve depo yağı.

Esansiyel yağlar; hücre zarlarında, beyin dokularında, kemik iliğinde ve organların etrafında bulunur (kalp, karaciğer, böbrekler). Ya burada izolasyon, koruma ve dış fiziki etkilere karşı yumuşatma görev yapar. Sağlıklı bir kişide vücut esansiyel yağı %3 civarındadır.

Kadınlarda seks-spesifik fat denilen biraz daha esansiyel yağ vardır. Bunlar çoğunlukla göğüslerde ve kalça çevrelerinde bulunur. Bu yağ vücut öyleının %5-%9’u kadardır ve ostrojen oluşumunda bulunur. Esansiyel yağlar, normal hormonel dengenin sağlanmasında Ve menstral fonksiyonlarda daha önemlidir. Eğer depolanan ya çok az ise hormonal dengesizlik ve menstral düzensizliklere neden olur.

Diğer vücut yağı depoyadır. Deri altında ve organların çevresinde ya hücresi biçiminde bulunur. Önemli bir enerji deposudur. Yağ Gün boyunca; uyurken, otururken, ayakta dururken ve yürürken kullanılır. Yağ oluşum sırası ve yağ kullanım süresi genetik yapı ve hormonal dengeye bağlıdır. Ortalama bir insan üç gün boyunca devamlı koşuya yetecek kadar yağa sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here