Ana Sayfa Beslenme Programları Yağlı Yememenize Rağmen Kilo Veremediniz Mi?

Yağlı Yememenize Rağmen Kilo Veremediniz Mi?

2398
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  

yagli-beslenme-kilo-verme

İş yerinde yada evde öğlen yemeklerinizi salatayla geçiriyor, ara öğünde hiçbişey yemeyip yarı aç yarı tok uyuyor olmanıza rağmen kilo veremediniz ve bir miktar yağlandınız değil mi? Protein eksikliğinden zayıflayan kaslarınızın yerini yağlar aldı çünkü. Çözümü ise biraz kaslanmak ve yağlarınızı yakmak için hareket etmek olacaktır. Eğer spor yapmıyorsanız yani vücut geliştirme yada fitness dallarından herhangi birini yapmıyorsanız  size günlük birkaç önerim olacak.

Bir step seansı sadece su atmanıza ve zihninizi boşaltmanıza yarayacaktır.  Yağlarınızı yakmak ve kaslanabilmek için yüzme, yürüyüş, merdiven yada tırmanış gibi daha uzun süreli ve dengeli sporlar yapılması gerekmektedir. Böylece metabolizma enerjye ihtiyaç duyacak ve yağ yakımına başlayacaktır. Ancak bu sporları yaparken midenizin boş olması organizmanızın vücutta bulunan şekeri değilde mevcut olan yağları yakmasını sağlayacaktır.

Sadece yürüyüş yapacaksanız ise yürüyüş sırasında midenizin boş olmasına özen gösterin.  Haftada 6 gün 30 dakika yürümek yerine haftanın 3 günü 70 dakika yürüyün. Çünkü vücut yağ yakımına 40 dakika sonra başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here