Ana Sayfa Göbek Eritme Zayıflama İlaçları

Zayıflama İlaçları

6097
1
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  

            Aşırı kilolu birey sayısının çoğaldığı günümüzde, bu sorunla; daha doğrusu hastalıkla mücadele etmenin çeşitli yolları elbette ki vardır. Ancak unutmamak gerekir bu durumu kendi ellerimizle hazırlamaktayız. Aşırı kilolar durduk yere kendiliğinden oluşmaz. Yenilen kilo aldırıcı zararlı fast – food tarzında besinler, abur cubur ve kola gibi kilo aldırmada etkili olan bir numaralı gıdalar vücutta bu oluşumun en büyük sebebidir. Bu yüzden öncelikle yapacağınız şey bu gıdaların, besinlerin tüketimini durdurmanızdır. Durdurarak kilolanmayı kesecek; zayıflamak için ortamı hazırlamış olacaksınız. Daha çok hareket ederek, egzersiz ve spor yaparak kilo vermede ki basamakları sırasıyla uygulamanız; vücudunuzun sağlıklı bir kiloya ulaşmasında etkili olacaktır. Ancak bazı kişilere doktorlar tarafından da tavsiye edilen zayıflama ilaçları kullanımı konusunda reçeteler verilmektedir. Ancak asla ama asla zayıflama ilaçları ile zayıflanabilecek olup bu sebeple egzersizi ve diyet listenizi bırakmayın. Hepsi birbirini destekleyici nitelikte olduğu için yarım bırakmamanız gerekmektedir. Zayıflama ilaçlarında kilo vermek için kullanımı olan en yaygın ilaçlar; Orlistat, Belviq, Contrave, Fentermin ve Qsymia’dır.

Zayıflama Hapları

            Zayıflama ilaçları arasında kullanımı yapılan zayıflama hapları hakkında yazımızı okuyarak bilgi alabilir, kilolarınıza veda etmek için bir çözüm bulabilirsiniz.

Orlistat

            Zayıflama hapları arasında yer alan Orlistat, yediğimiz gıdalardan yağ emilimini 1/3 oranında azaltmakta olan bir etkiye sahiptir. Uzun süre kullanım için onaylı olan Orlistat yan etkileri bulunan, zayıflama hapları arasında yat etki olarak gaz çıkartma ve karın bölgesinde kramplar göstermekte olan bir zayıflama ilacıdır. Bu yan etkiler geçici olup hafif bir şekilde hissedilmektedir. Ayrıca bu ilacı kullananlarda ciddi karaciğer hasarı görülse de tam anlamıyla netlik kazanmamıştır.

Belviq

            Zayıflama hapları arasında bu ilaçta uzun süre kullanım için uygun ve onaylı olup, iştah kesici bir etkiye sahiptir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler elbette ki bulunmaktadır. Diyabetli olmayan hastalarda bu ilaç baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkiler gösterebilmektedir. Şeker hastalarında ise şeker düşüklüğü, sırt ağrısı, baş ağrısı ve öksürük ile yorgunluk sıkça görülebilen yan etkilerdir. Zayıflama hapları arasında diğer ilaçlarda olduğu gibi hamile ve hamile kalmayı planlayanlar bu ilacı kullanmamalıdırlar.

Contrave

            Zayıflama hapları arasında bu ilaç da uzun süre kullanım için uygun ve onaylıdır. Yan etki olarak bulantı, kabızlık, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma ve ağız kuruluğu gibi durumlar görülebilmektedir. Nöbetlere neden olabilir ve bu sebeple nöbet bozuklukları olan hastalarda kullanılmaması önerilir.

Fentermin

            Zayıflama ilaçları arasında Fentermin iştahı bastırarak kişide ki yemek yeme isteğini azaltmaktadır. Doktorunuz size bunu farklı isimlerle de reçete edebilir. Bu ilaç uzun süre kullanım yerine kısa süreli kullanım için onaylanmıştır. Kan basıncını yükseltebilir ve kalp atışını hızlandırabilen bu ilaç, baş dönmesi, huzursuz ve nefes darlığından uykusuzluğa kadar çeşitli yan etkilere sahiptir.

Osymia

            Bu ilaç da diğer zayıflama hapları gibi iştahı gidermektedir. Uzun süre kullanımı yapılabilen bu ilaç; Gıdalara karşı daha az bir ilgi, kendini dolu hissetme ve daha fazla kalori yakıcı etkilere yol açmaktadır. Böylelikle kilo vermeyi sağlamaktadır. Yan etki olarak eller ve ayaklarda karıncalanma en sık görülünedir.

Doktorunuz tavsiyesinde yukarıda belirttiğimiz ilaçları kullanarak sizde diyet ve egzersizlerini destekleyici nitelikte olan bu zayıflama ilaçlarından size uygun olanını kullanabilirsiniz. Aşırı kilolara elveda diyerek daha sağlıklı bir kilo seviyesine, fit bir vücuda kavuşmanız gayet de mümkündür.

Yağ yakıcı besinler hakkımızdaki yazınız ilginizi çekebilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here