Ana Sayfa Basen Eritme Zumba Nedir? | Zumba Dansı Dersi | Fitness Video

Zumba Nedir? | Zumba Dansı Dersi | Fitness Video

8273
0
PAYLAŞ
  • 1
  •  
  •  
Zumba
Zumba

Zumba Nedir?

Zumba nedir sorusuna cevap verecek olursak, belli bir kareografi içerisinde belli adımları uygulamaktır. Zumba yapılırken, genel olarak Latin ve Amerikan müzikleri tercih edilmekle beraber; zaman zaman Jazz, pop, country ve hip-hop tarzı müziklere de başvuruluyor. Zumba 90’lı yıllarda Alberto Perez tarafından oluşturulmuş bu spor günümüzde 110 ülkede; 10 milyon insana ulaşabilmektedir. Zamanla Zumba tek tipten kurtulmuş ve çeşitlere ayrılmıştır. Yaşlılar için zumba, çocuklar için zumba, su altında yapılabilen zumba ve dayanıklılık arttırıcı sınıflara gibi birçok çeşidi vardır. “Zumba Nedir?” sorusuna cevaben ayrıca günümüzde birçok DVD’lerde bulunmaktadır. Kısacası oldukça popüler olan bir spor türüdür. 

Zumba Dansı Nasıl Yapılır?

Öncelikle Zumba Dansı Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vermeden önce bu sporu herkesin yapabileceğini belirtmemiz gerek. Zumba Dansında kullandığım dans kelimesi aslında liberal bir kelimedir. Yani dans yeteneğinizin veya bilginizin olması gerekmemektedir. Vücut tipi ve yaş sınırlaması olmayan bu sporu yapmanın hiçbir sakıncası yoktur. Zumba Dansı basit adımlarla, kalabalık bir şekilde yapılabilir. Bu şekilde yapılması bu sporu oldukça eğlenceli kılmakla beraber oldukça da faydalıdır. Ayrıca bu yöntem Amerika da yılın en iyi Fitness Trendi olarak seçildi. Zumba Dansı Nasıl Yapılır sorusuna çok detaylı cevap vermek aslında mümkün değildir. Basit ve planlı hareketleri uygulayarak dans edebilir, bu şekilde her yaptığınız Zumba Dansı ile 700 kalori yakabilirsiniz. Zumba Dansı son derece sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan ve vücudun sıkılaşmasını sağlayan bir yöntemdir. Kan basıncını düzenler, kaslarınızın çalışmasını sağlar ve böylelikle bu şekilde dans etmeyi de öğrenebilirsiniz. Zumba Dansı Nasıl Yapılır sorusunun cevabının yanı sıra önemli bir etkende bu sporu yaparken içerisinde rahat bir şekilde hareket edebileceğiniz kıyafet giyip cildinizin nefes alabilmesini sağlayacak kıyafetleri tercih etmelisiniz. Zumba Dansını yaparken yanınızda mutlaka bir havlu le su bulunmalıdır. Dans ve Fitness karışımından ortaya çıkmış olan Zumba, eğlenceli ve oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir.

Zumba Dansından Ne Beklemelisiniz

Zumba Dersi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Zumba Danslarında genel olarak aynı şarkılar kullanıldığı için zamanla bu ritimlere alışacak ve ayak uyduracaksınız. İlk başlarda bilmediğiniz için sıkılabilirsiniz, bu sebeple hemen pes etmemeli, zumba dansını sürdürmeye devam etmelisiniz. Zumba sırasında içinizden geldiği gibi şarkının ritmine ayak uydurarak zayıflayabilir, beklentinizi bu sporu düzenli bir şekilde yaparak elde edebilirsiniz.
Son derece sağlıklı bir yöntem olan Zumba Dansı, uzmanlarında önerdiği bir yöntemdir. Öncelikle elbette ki sağlıklı ve düzenli bir beslenme yapmanız gerektiğini de unutmayın. Zayıflama kurallarına uyarak ve zumba dansını düzenli bir şekilde uygulayarak sizde kolaylıkla zayıflayabilirsiniz. Unutmayın her şeyden önce azim ve hırs son derece önemlidir. Siz azimli ve hırslı olup amacınıza ulaşana kadar çalışırsanız karşılığını kesinlikle alırsınız. Bu sebeple Zumba Dansından beklentinizi kendi içinizde kararlaştırmalı, sonrasında düzenli bir şekilde, aksatmadan bu yöntemi uygulamalısınız. Spor salonuna gitmeden, derslere gitmeden kendi evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu yöntem ile basit ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Hiçbir kural ve hiçbir şart gerektirmeden sadece dans ederek zayıflamanın mümkün olduğu zumba dans zayıflama yöntemi, insanları daha eğlenceli ve huzurlu bir şekilde zayıflamasını sağlayan nadir yöntemlerdendir. Zumba Dansı, geçmiş yıllardan günümüze dek varlığını sürdürebilmeyi başarması ile bize aslında ne kadar da etkili bir zayıflama yöntemi olduğunu göstermektedir. Bu özelliği ile geçmişten bugüne kilo verme konusunda zevkli bir şekilde zayıflatan yöntemlerden biri olmuştur.

Zumba Dansı
Zumba Dansı

Kalça Eritme Hareketleri için Tıklayın.

Karın Eritme Hareketleri için Tıklayın.

Bel İnceltme Egzersizleri için Tıklayın.

Bacak Eritme Hareketleri için Tıklayın.

Zumba Dansı Videoları

Zumba Dansı Video 1

Videodaki Zumba dansı müziği:  Şarkı için tıklayın.

 Zumba Dansı Video 2


Videodaki Zumba dansı müziği için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here